Друге лиге Републике Српске: Напријед од старта кренуо напријед

БАЊАЛУКА – Фудбалери Наприједа у првој утакмици послије десет година у друголигашкој конкуренцији савладали су Челинац са 3:0 и тако најавили да ће бити тврд орах за све ривале у групи запад.

Бањалучани су, предвођени младим стручњаком Небојшом Анђелићем, “скоцкали” веома добру екипу, која је од старта сезоне показала да ће ићи само напријед.

- Могли смо постићи и више голова, али задовољан сам резултатом. Послије 10 година, друголигашки фудбал се вратио на “барутану”. Квалитетно смо одрадили припреме и спремни ушли у првенство, а то смо  у овој утакмици показали. Већ послије првих 10 минута имали смо вођство од 2:0. Наставили смо у истом темпу што је на крају резултирало нашом сигурном побједом. Промашили смо неколико изгледних ситуација и резултат је можда могао бити и другачији, али срећа у тим неким моментима није била на нашој страни. Задовољни смо са отварањем првенства и три бода на нашем конту - рекао је Кременовић.

Комшијски дерби одигран у Жеравици између Јединства и Дубрава завршен је без погодака. Свих 90 минута играло се чврсто без много прилика, па су се на крају екипе морале задовољити подјелом поена.

У групи исток доскорашњи прволигаш Подриње из Јање декласирало је Рудар 1925 из Угљевика са 8:1 и показало од старта да им је једини циљ у овој сезони да освоје титулу и да се експресно врате у елиту Републике Српске. Изабраницима Небојше Глигића на овом мечу све је полазило за ногом и гости могу да буду срећни што се кући нису вратили и са двоцифреним бројем лопти у својој мрежи. Фудбалери Губера из Сребренице су на свом терену савладали Гласинац 1936 из Сокоца са 2:0 и показали да ће бити знатно бољи него прошле сезоне када су једва сачували опстанак. У 17. минуту Аљо Смајиловић је погодио за вођство, да би у 89. Немања Маринковић, само два минута по уласку у игру, постигао гол за коначних 2:0.

Један од великих фаворита у овој групи Дрина ХЕ из Вишеграда је показала да има високе амбиције. Иако нису успјели за овај сусрет да региструју четворицу Бразилаца који су са њима одрадили припреме, савладали су некадашњег прволигаша Будућност из Пилице са 2:0. Голове су постигли искусни двојац, Далибор Дамјановић у петом и Бојан Марковић у 75. минуту.

У премијерном колу нису одиграна три сусрета. У групи запад одгођени су мечеви у Јаружанима између Црног врха  и Полета 1926 и у Дервенти, гдје је требало да се састану Текстилац и Слобода из Новог Града. У групи исток 30. августа биће одигран сусрет у Дворовима између Пролетера и Задругара из Доњег Црњелова.

Парови другог кола, које се игра у суботу и недјељу, 26. и 27. августа: група запад: ФСА Приједор – Текстилац, Борац (Ш) – Горица, Слога (С) – Пролетер (Т), Дубраве – Брдо, Полет 1926 – Јединство (Ж), Слога (Т) – Црни врх, Напријед – Прогрес, Челинац – Слобода (НГ) одгођено, група исток: Јединство (БР) – Задругар (ДЦ), Рудар 1925 – Пролетер (Д), Гласинац 1936 – Подриње (Ј), Младост (Г) – Губер, Будућност (П) – Власеница, Илићка 01 – Дрина ХЕ, Херцеговац – Младост (Р), Стакорина – Јединство (Р).

***

СТАКОРИНА              1 (0)

ЈЕДИНСТВО (БР)       1 (0)

Стријелци: 1:0 Миловић у 49. 1:1 Павловић у 52. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Гледалаца: 300.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 7.

Жути картони: Ћевриз (Стакорина), Симић, Марић, Крсмановић, Василић, Лукић, Павловић, Митровић (Јединство, Бродац).

Играч утакмице: Драган Ђорђић (Јединство, Бродац) 7,5.

СТАКОРИНА: Бојановић 6,5, Д. Јовановић 6,5, Катана 6 (од 46. минута Поповић 6), Ђ. Јовановић 6,5, Мрдак 6,5, Миловић 7, Ристановић 6 (од 80. минута Ћевриз -), Тадић 6,5, Симовић 6 (од 75. минута Тошић -), Нешковић 6,5, Миличевић 6,5. Тренер: Мирослав Фуртула.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 7,5, Василић 6,5, Рачановић 6,5, Перковић 6,5, Павловић 7, Митровић 6,5, Лукић 6,5, Крсмановић 6,5, Калајџић 6,5, Лазић 6 (од 88. минута Симић -), Марић 6,5. Тренер: Зоран Стајић.

***

ЈЕДИНСТВО (Р)         4 (2)

ХЕРЦЕГОВАЦ  0 (0)

Стријелци: 1:0 Благојевић у 19, 2:0 Благојевић у 44, 3:0 Ристић из пенала у 50, 4:0 Дамјановић у 68. минуту.

Стадион: “Лугови” у Роћевићу

Гледалаца: 250.

Судија: Бојан Пејић (Соколац) 7.

Жути картони: Благојевић (Јединство, Роћевић), Јокановић, Ивковић (Херцеговац).

Играч утакмице: Филип Благојевић (Јединство, Роћевић) 8.

ЈЕДИНСТВО (РОЋЕВИЋ): Богићевић – (од 84. минута Готовац -), Д. Писић 7, Мих. Писић 7, Ристић 7,5, Росић 7 (од 64. минута Милошевић -), Благојевић 8 (од 84. минута Савић -), Милошевић 7, Костић 7, Драшковић 7, Миљ. Писић 7 (од 64. минута Алемпић -), Дамјановић 7,5. Тренер: Горан Шкиљевић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Џелатовић 5,5, Бегенишић 5,5, Ивковић 5,5, Јокановић 5,5, Кешељевић 5,5, Вујовић 5,5 (од 88.  минута Стајић -), Милидраговић 5,5 (од 79. минута Албијанић -), Илић 5,5 (од 72. минута Милошевић -), Милојевић 5,5, Суџум 5,5, Комненић 5,5. Тренер: Рајко Миленић.

***

МЛАДОСТ (Р)   2 (2)

ИЛИЋКА 01                3 (3)

Стријелци: 1:0 Лукић из пенала у 3, 1:1 Тодоровић у 6, 2:1 Лукић у 20, 2:2 Крсмановић у 43, 2:3 Крсмановић у 45. минуту.

Стадион: СРЦ “9. јануар” у Рогатици.

Гледалаца: 20.

Судија: Дејан Поповић (Требиње) 6,5.

Жути картони: Николић, Дебелногић, Ћаћић (Младост), Арсић, Ристић (Илићка 01).

Црвени картони: Данило Којић (Младост, Рогатица) у 58. тренер Младен Симсија (Младост, Рогатица) у 85. минуту, Марко Ристић (Илићка 01) у 89. минуту.

Играч утакмице: Милош Крсмановић (Илићка 01) 8.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Којић 5, Нешковић 6,5, Ћаћић 6,5, Обрадовић – (од 10. минута Б. Маријановић 6,5, од 83. минута Кушић -), Томић 6,5, Лукић 7,5, В. Маријановић 6,5 (од 78. минута Андрић -), Дебелногић 6,5, Божовић 6,5, Поповац 6,5, Николић 6,5. Тренер: Младен Симсија.

ИЛИЋКА 01: Јефтић 7, Антуновић 7, Ристић 5, Станкић 7, Тодоровић 7,5, Арсић 7, Крсмановић 8, Божић 7, Крстић 7, Тривуновић 7, Бојић 7. Тренер: Радивоје Николић.

***

ДРИНА ХЕ                   2 (1)

БУДУЋНОСТ (П)       0 (0)

Стријелци: 1:0 Дамјановић у 5, 2:0 Марковић у 75. минуту.

Стадион: Градски у Вишеграду.

Гледалаца: 100.

Судија: Немања Јовичић (Источни Стари Град) 6,5.

Жути картони: Грујић (Дрина ХЕ), С. Радић, П. Радић (Будућност, Пилица)

Играч утакмице: Далибор Дамјановић (Дрина ХЕ) 7.

ДРИНА ХЕ: Томић 6,5, Тасић 6,5, Ристивојевић 6,5 (од 61. минута Са. Лозо -), Пљеваљчић 6,5, Дамјановић 7, Марковић 7 (од 82. минута Мајдов -), Секулић 6,5 (од 87. минута Шимшић -), Окука 6,5, Пејовић 6,5, Грујић 6,5, Батинић 6,5 (од 46. минута Симић 6,5). Тренер: Драган Вулевић.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 6, Пантић 6, Јосиповић 6, Марковић 6, Цвјетиновић 6, Лукић 6, Симић 6, П. Радић 6, Ивановић 6, Миловановић 6, Крезовић 6. Тренер: Далибор Крезовић

***

ВЛАСЕНИЦА             4 (1)

МЛАДОСТ (Г)   1 (1)

Стријелци: 1:0 Д. Јањушевић у 40, 1:1 Николић у 45, 2:1 Авдаловић (аутогол) у 63, 3:1 Фехратовић у 73, 4:1 Митровић у 84. минуту.

Стадион: Градски у Власеници.

Гледалаца: 60.

Судија: Лука Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Ступар, Петровић (Власеница).

Играч утакмице: Вељко Митровић (Власеница) 7,5.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 7, Видовић 7, Петровић 7 (од 65. минута Тешић -), Мијатовић 7, Матић 7, Митровић 7,5, Н. Ковачевић 7 (од 65. минута Фехратовић -), Ступар 7 (од 82. минута Тодоровић -), Мајсторовић 7, Д. Јањушевић 7,5 (од 44. минута М. Јањушевић -), Томић 7 (од 82. минута М. Ковачевић -).  Тренер: Павле Голијан.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Матковић 6, Авдаловић 6, Мрковић 6, Кандић 6, Лозо 6. Елек 6 (од 86. минута Филиповић -), Слијепчевић 6 (од 88. минута Шаренац -), Николић 6,5, Крстојевић 6, Нерић 6 (од 75. минута Стајић -), Тепавчевић 6. Тренер: Веселин Слијепчевић.

***

ГУБЕР                          2 (1)

ГЛАСИНАЦ 1936       0 (0)

Стријелци: 1:0 Смајиловић у 17, 2:0 Маринковић у 89. минуту.

Стадион: “Видиковац” у Сребреници.

Судија: Бошко Лазић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Богичевић, Јашаревић, Мујић (Губер), Пајевић, Лончаревић, Каповић, Лиздек (Гласинац 1936).

Црвени картон: Драган Лончаревић (Гласинац 1936) у 56. минуту.

Играч утакмице: Аљо Смајиловић (Губер) 7,5

ГУБЕР: Бодирога 7, Зекић 7, Аврамовић 7, Петровић 7, Мујић 7 (од 87. минута Маринковић -), Смајиловић 7,5, Богичевић 7 (од 73. минута Лемез -), Јашаревић 7, Косанић 7 (од 90. минута Новаковић -), Грујичић 7, Андрић 7. Тренер: Давор Крсмановић.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 6, Ј. Вуковић 6 (од 50. минута Рајић 6), Пајевић 6, С, Новосел 6 (од 82. минута Марић -), Витомир 6, Л. Новосел 6 (од 71. минута М. Вуковић -), Шука 6,5, Лиздек 6, Ми. Вујичић 6, Лончаревић 6, А. Пејановић 6 (од 50. минута Каповић 6). Тренер: Огњен Крешталица.

***

ПОДРИЊЕ (Ј)    8 (3)

РУДАР 1925                 1 (0)

Стријелци: 1:0 Ђурић у 20, 2:0 Стевановић из пенала у 38, 3:0 Стевић (аутогол) у 40, 4:0 Јовичић у 49, 4:1 Арсеновић у 58, 5:1 Ђурић у 62, 6:1 Станкић у 65, 7:1 Мехмедовић у 85, 8:1 Станкић у 89. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Гледалаца: : 300.

Судија: Жељко Текић (Зворник) 7

Жути картони: Алић, Механовић (Подриње, Јања), Радовановић (Рудар 1925).

Играч утакмице: Винко Ђурић (Подриње, Јања) 8.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Ружић 7 (од 76. минута Папић -), Јовановић 7, Механовић 7 (од 59. минута Станкић 8), Сушић 7 (од 59. минута Мехмедовић 7,5), Јовичић 7,5 (од 70. минута Ибрашимовић -), Стевановић 7,5, Алић 7, Јахић 7, Арифовић 7, Ђурић 8 (од 70. минута Крајишник -), Митровић 7. Тренер: Небојша Глигић.

РУДАР 1925: Стевановић 5, Бумбић 5, Цвијетиновић 5 (од 46. минута Мишо Гајић 5), Томић 5, Марковић – (од 24. минута Радовановић 5), Цвијић 5, Арсеновић 6,5, Мићо Гајић 5, Цвијић 5, Видаковић 5, Стевић 5 (од 61. минута Ђурић -). Тренер: Ненад Стевановић

***

НАПРИЈЕД        3 (2)

ЧЕЛИНАЦ         0 (0)

Стријелци: 1:0 Радоја у 4, 2:0 Бундало у 6, 3:0 Радоја у 65. минуту.

Стадион: Наприједа у Бањалуци.

Судија: Милан Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Бундало, Кременовић (Напријед), Бајић, Јусић (Челинац).

Играч утакмице: Синиша Радоја (Напријед) 8.

НАПРИЈЕД: Добријевић 7, Кременовић 7, Миладиновић 7, Бундало 7,5, Дакић 7 (од 54. минута Савић 7), Грујић 7 (од 86. минута Кобас -), Радоја 8 (од 86. минута Бојиновић -), Гојић 7 (од 75. минута Гојић -), Јањић 7, Трнинић 7 (од 75. минута Видимлић -), Вуклишевић 7. Тренер: Небојша Анђелић.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 6, Рађеновић 6, Матерић 6 (од 73. минута Амиџић -), Дубравац 6, Кузмановић 6, Јусић 6 (од 75. минута Сувајац -), Јагодић 6, Бајић 6, Илић 6 (од 64. минута Орашанин -), Бабић 6, Крминац 6. Тренер: Борислав Врховац.

***

ПРОГРЕС 2 (1)

СЛОГА (Т)         3 (1)

Стријелци: 1:0 Никић, 1:1 Домузин у 45+6, 1:2 Домузин у 51, 1:3 Ивић у 65, 2:3 Дукић у 83. минуту.

Стадион: Прогреса у Кнежеву,

Судија: Славиша Митровић (Шамац) 6,5.

Жути картони: М. Будић, представник клуба Поповић, Дукић, Алексић, Стојановић (Прогрес), Марјановић, Делић (Слога, Трн).

Играч утакмице: Драган Домузин (Слога, Трн) 8.

ПРОГРЕС: Зељковић 6,5, Свјетлановић 6,5 (од 52. минута Вучић 6,5), Кулишић – (од 14. минута Стојановић 6,5), Гламочић 6,5, Никић 7, М. Будић 6,5, П. Будић 6,5, Дукић 7, Алексић 6,5, Ђукарић 6,5, Баришић 6,5. Тренер: Стефан Марковић.

СЛОГА (ТРН): Делић 7, Грозданић 7 (од 62. минута Савановић -), Марјановић 7, Јанковић 7, Домузин 8, Јокановић 7, Ивић 7,5, Вуковић 7 (од 76. минута Шарић -), Томичић 7 (од 68. минута Тучић -), Гаћеша 7 (од 76. минута Благојевић –), Мариновић 7. Тренер: Предраг Мајкић.

***

ЈЕДИНСТВО (Ж)        0

ДУБРАВЕ           0

Стадион: СЦ “Драго Ковачевић” у Жеравици.

Гледалаца: 400.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6,5,

Жути картони: Ас. Хамзић, Ћетојевић, Ђогић, Ђурђић, Ерцег (Јединство, Жеравица), Борковић, Поповић (Дубраве).

Играч утакмице: Адис Хамзић (Дубраве) 6,5.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Војводић 6,5, Бабић 6 (од 46. минута Шакотић 6,5), Ђогић 6, Вранић-Будимовић 6 (од 65. минута Гаврић -), Ас. Хамзић 6,5, Будимовић 6 (од 46. минута Кнежић 6), Ерцег 6,5, Диљевић 6 (од 85. минута Делибашић -), Петковић 6,5, Ђурђић 6,5, Ћетојевић 6,5. Тренер: Велимир Стојнић.

ДУБРАВЕ: Ад. Хамзић 6,5, Д. Кисин 6,5, Велагић 6,5, Хаџиалагић 6 (од 69. минута Пивач -), Матић 6,5, Сикимић 6,5, Демо 6 (од 77.  минута Турановић -), Поповић 6,5, Никић 6 (од 56. минута Борковић -), Шикуљак 65 (од 77. минута В. Кисин -), Малбашић 6 (од 69. минута Чехајић -). Тренер: Игор Миљевић.

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 7

Жути картони: Видовић, Исаковић, Крнета, Тркуља (Брдо), Г. Зеленац, Травар, В. Њежић (Слога, Србац).

Играч утакмице: Предраг Травар (Слога, Србац) 7,5.

БРДО: Видовић 6, Тркуља 6, Харамбашић 6, Исаковић 6, Миодраговић 6, Стевић 6 (од 78. минута Војниковић -), Мармат 5, Бундало 6, Миљевић 6 (од 60. минута Карајица 6), Крнета 6, Дедић 6 (од 46. минута Куриџа 6, од 87. минута Кривдић -). Тренер: Мирза Алкић.

СЛОГА (СРБАЦ): Смиљанић 7, Зец 7, Шарић 7, В. Њежић 7, Ђаковић 7, И. Њежић 7, Р. Зеленац 6,5 (од 63. минута Цвијетић -), Ремић 7, Травар 7,5, Г. Зеленац 6,5 (од 90+3. минута Грбић -), Кондић 7. Тренер: Жељко Бабић.

***

ПРОЛЕТЕР (Т)  1 (1)

БОРАЦ (Ш)                  0 (0)

Стријелац: 1:0 Б. Кузмановић у 28. минуту.

Стадион: “Радолинка” у Теслићу.

Судија: Игор Грбић (Лакташи) 6,5.

Жути картони: Николић, помоћни тренер Рашић (Пролетер, Теслић), Игњатовић, Перић, Ћосовић, Дујмушић, Бијелић (Борац, Шамац).

Играч утакмице: Божо Кузмановић (Пролетер, Теслић) 7.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Хасић 6,5, Вукмировић 6,5 (од 46. минута Алексић 6,5), Николић 6,5, Е. Осмић 6,5, Б. Кузмановић 7 (од 82. минута Јовановић -), Т. Осмић 6,5 (од 61. минута М. Секулић -), Радешић 6,5, Станковић 6,5, Симић 6,5, С. Кузмановић 6,5, А.  Секулић 6,5 (од 64. минута Остојић -). Тренер: Дарјан Грбић.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Ђурић 6,5, Петровић 6,5, Поповић 6, С. Игњатовић 6, Благојевић 6 (од 35. минута Мајић 6), Марчета 6 (од 30. минута Перић 6), Дујмушић 6, Ћосовић 6, М. Игњатовић 6,5, Митровић 6, Бијелић 6,5. Тренер: Младен Радовић.

***

ГОРИЦА            3 (0)

ФСА ПРИЈЕДОР        1 (1)

Стријелци: 0:1 Кнежевић у 8, 1:1 Дојчиновић у 68, 2:1 Шобић у 79, 3:1 М. Јовић у 83. минуту.

Стадион: Горице у Шипову.

Гледалаца: 350.

Судија: Славиша Шарић (Градишка) 7.

Жути картони: Стегић, Саџак, Деспот (ФСА Приједор).

Играч утакмице: Бојан Дојчиновић (Горица) 7,5.

ГОРИЦА: Илић 6,5, Пено 7, Грачанин 7 (од 71. минута Јакшић -), Сакан 7, Сивоњић 7, Чишија 7, Р. Јовић 6,5 (од 50. минута Шобић 7,5), Дојчиновић 7,5, Перак 7, М. Јовић 7,5, Мешић 7 (од 63. минута Проле -). Тренер: Душко Сакан.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 6, Речевић 6, Рудак 6 (од 87. минута Паспаљ -), Деспот 6, Добријевић 6, Саџак 6, Мариновић 6 (од 75. минута Грбић -), Микић 6 (од 87. минута Дамјановић -), Кнежевић 7, Стегић 6, М. Мршић 6. Тренер: Ненад Башић.