Друге лиге Републике Српске: Јединство зауставило Дрину ХЕ

БАЊАЛУКА - Фудбалери Дрине ХЕ у седмом колу Друге лиге Републике Српске, група исток неочекивано су поражени на свом терену од Јединства из Бродца с 2:3.

Тако ни Вишеграђани више немају максималан учинак, јер су изабраници Драгана Вулевића у првих шест кола имали свих шест побједа. Уједно остали су и без првог мјеста на табели. Домаћин је повео у 23. минуту, а стријелац је био штопер Небојша Секулић. Девет минута касније гости из Бродца стигли су до изједначења, а стријелац је био Дејан Јовановић. Исти играч у 54. минуту режирао је потпуни преокрет. Јединство је увећало предност у 84. минуту поготком Немање Марића, а Вишеграђани су ублажили пораз другим голом Секулића у 90. минуту.

Кикс Вишеграђана искористио је Пролетер из Дворова, који је свом терену побиједио Херцеговац из Билеће с 2:0 и засјео на прво мјесто. Оба гола за домаће постигао је Синиша Павловић, а мрежу је затресао у 64. и 73. минуту. Прилику да претекне Дрину ХЕ имала је и Власеница, која је неочекивано на свом терену поражена од рогатичке Младости с 0:1, а једини погодак постигао је Доситеј Обрадовић у 70. минуту.

У дуелу двије једине екипе без побједе Будућност из Пилице је као гост у Угљевику савладала Рудар 1925 с 3:0.

У дербију групе запад одиграном у Шипову између Горице и бањалучког Наприједа мреже су остале нетакнуте. И поред ремија друголигаш из Обилићева задржао је прво мјесто, али се сада са њим изједначио Црни врх, који је на гостовању у Хамбаринама савладао Брдо са 4:1.

Парови осмог кола, које се игра у суботу и недјељу, 7. и 8. октобра, група запад: Челинац - Слога (С), Дубраве - Борац (Ш), Полет 1926 - ФСА Приједор, Слога (Т) - Слобода (НГ), Напријед - Текстилац, Прогрес - Горица, Црни врх - Пролетер (Т), Јединство (Ж) - Брдо, група исток: Јединство (БР) - Младост (Г), Будућност (П) - Гласинац 1936, Илићка 01 - Рудар 1925, Херцеговац - Задругар (ДЦ), Стакорина - Пролетер (Д), Јединство (Р) - Подриње (Ј), Младост (Р) - Губер, ВИШЕГРАД: Дрина ХЕ - Власеница.

ЧЕЛИНАЦ                  0 (0)

Стријелци: 1:0 Н. Бабић у 38, 2:0 Шакотић у 43, 3:0 Шакотић у 66, 4:0 Диљевић у 71. минуту.

Стадион: СЦ “Драго Ковачевић” у Жеравици.

Гледалаца: 50.

Судија: Славиша Митровић (Шамац) 6,5.

Играч утакмице: Ђорђе Шакотић (Јединство, Жеравица) 8.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Војводић -, Бабић 7,5 (од 67. минута Хајдаревић -), Ђогић 7, Вранић-Будимовић 7 (од 59. минута В. Гаврић 7), Хамзић 7, Шакотић 8, Будимовић 7, Ерцег 7 (од 74. минута Делибашић -), Диљевић 7,5 (од 74. минута Илишевић -), Петковић 7, Ђурђић 7. Тренер: Велимир Стојнић.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 5,5, Матерић 5,5, Кутић 5,5, Амиџић 5,5, Дубравац 5,5, Томић 5,5, Орашанин 5,5 (од 81. минута Бојић -), Илић 5,5, Бајић 5,5 (од 76. минута С. Гаврић -), Крминац 5,5, М. Бабић 5,5 (од 57. минута Јагодић 5,5). Тренер: Далибор Теиновић.

***

БРДО                  1 (0)

ЦРНИ ВРХ         4 (1)

Стријелци: 0:1 Зеленика из пенала у 17, 0:2 Грабовац у 57, 1:2 Миодраговић из пенала у 77, 1:3 Цвијетић у 81, 1:4 Шавија у 85. минуту.

Стадион: Ведро поље у Приједору.

Гледалаца: 80.

Судија: Мишо Мачкић (Бањалука).

Жути картони: Каруповић, Миљевић, Карајица, Вујатовић, тренер Алкић, Видовић (Брдо), Субић (Црни врх).

Играч утакмице: Недељко Грабовац (Црни врх) 7,5.

БРДО: Бабић 5,5, Тркуља 5,5, Харамбашић 5,5, Каруповић 5,5, Вујатовић 5,5 (од 59. минута Стевић 5,5), Исаковић 5,5, Миодраговић 6, Мармат 5,5 (од 59. минута Крнета -, од 82. минута Куриџа -), Бундало 5,5, Миљевић 5,5, Карајица 5,5 (од 80. минута Војниковић -). Тренер: Мирза Алкић.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 7, Савичић 7, Ђукановић - (од 22. минута Милаковић 7), Шавија 7,5, Дамјанић 7, Субић 7, Зеленика 7,5, Грујић 7, Арежина 7 (од 68. минута Цвијетић -), Кукић 7 (од 83. минута Црногаћа -), Грабовац 7,5. Тренер: Далибор Балабан.

***

ПРОЛЕТЕР (Т)  3 (0)

ПРОГРЕС           0 (0)

Стријелци: 1:0 Е. Осмић у 47, 2:0 Алексић у 69, 3:0 Ђукарић из пенала у 85. минуту.

Стадион: “Радолинка” у Теслићу.

Гледалаца: 100.

Судија: Драган Тодић (Добој) 6,5.

Играч утакмице: Емир Осмић (Пролетер, Теслић) 7,5.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Хасић -, Ђукарић 7,5, Јовановић 7 (од 46. минута Симић 7), Вукмировић 7 (од 46. минута Алексић 7), Ристић 7, Николић 7, Е. Осмић 7,5 (од 71. минута Карабеговић -), Т. Осмић 7 (од 81. минута Павловић -), Радешић 7, Станковић 7, Кузмановић 7 (од 71. минута Остојић -). Тренер: Дарјан Грбић.

ПРОГРЕС: Марковић 5,5, Халаба 5,5, Баришић 5,5, М. Ђурановић 5,5 (од 74. минута Васиљевић -), Трифковић 5,5, Кахрић 5,5, Гламочић 5,5 (од 77. минута Велеушић -), М. Будић 5,5, П. Будић 5,5 (од 86. минута Љ. Ђурановић -), Вучић 5,5 (од 74. минута Гламочић -), Дукић 5,5. Тренер: -

***

ГОРИЦА   0

НАПРИЈЕД        0

Стадион: Горице у Шипову.

Гледалаца: 350.

Судија: Игор Грбић (Лакташи) 6,5.

Жути картони: Грачанин, Дојчиновић (Горица), Миладиновић, Вуклишевић (Напријед).

Играч утакмице: Бојан Добријевић (Напријед) 7.

ГОРИЦА: Илић 7, Пено 6,5, Грачанин 6,5, Перак 6,5, Сакан 6,5, Сивоњић 6,5, Проле 6 (од 63. минута Шобић -), Пастир 6,5, Дојчиновић 6,5, Јовић 6,5, Мешић 6,5. Тренер: Душко Сакан.

НАПРИЈЕД: Добријевић 7, Миладиновић 6,5, Бундало 6,5, Грујић 6 (од 85. минута  Бојиновић -), Савић 6, Радоја 6,5, Гојић 6 (од 68. минута Шупић -), Јањић 6 (од 68. минута Дакић -), Трнинић 6,5, Вуклишевић 6,5, Бркић 6,5. Тренер: Небојша Анђелић.

***

ТЕКСТИЛАЦ    1 (0)

СЛОГА (Т)         0 (0)

Стријелац: Техеда у 61. минуту.

Стадион: Градски у Дервенти.

Судија: Немања Давидовић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Марић, Дуспара, Мендеш (Текстилац), Тучић, Пилиповић, Томичић, Марјановић, Грозданић, Саватић, тренер Мајкић, Не. Јокановић (Слога, Трн).

Црвени картони: Златко Дуспара (Текстилац) у 87. минуту, Обрад Томичић (Слога, Трн) у 82. минуту.

Играч утакмице: Стивен Мариага Техеда (Текстилац) 7.

ТЕКСТИЛАЦ: Благојевић 6,5, Марић 6,5, Трнинић 6,5, Мендеш 6,5, Дуспара 5, Триван 7, Игњић 6,5 (од 88. минута Слијепчевић -), Симић 6,5 (од 61. минута Драгољић -), Седлар 6,5, Техеда 7, Сантос Карнеиро 6,5. Тренер: Зоран Бујић.

СЛОГА (ТРН): Делић 6,5, Грозданић 6,5, Марјановић 6, Тучић 6 (од 71. минута Голић -) Јанковић  - (од 21. минута Пилиповић 6), Домузин 6,5, Ни. Јокановић 6, Милиновић 6 (од 64. минута Саватић -), Шарић 6, Томичић 5, Гаћеша 6 (од 71. минута Савановић -). Тренер: Предраг Мајкић.

***

СЛОБОДА (НГ) 1 (0)

ПОЛЕТ 1926                0 (0)

Стријелац: 1:0 Бешир у 48. минуту.

Стадион: “Млакве” у Новом Граду.

Судија: Славиша Јованић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: Мулалић, Екић, Вујановић, Мајкић, Макивић (Слобода Нови Град), Милошевић, Игњатић, Лекић, С. Бардак, П. Бардак (Полет 1926).

Црвени картон: Немања Вејновић (Слобода, Нови Град) у 81. минуту.

Играч утакмице: Лука Бешир (Слобода, Нови Град) 7.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Блануша 6,5, Милаковић 6,5, Макивић 6,5, Мулалић 6,5, Бокан 6,5, Бешир 7, Мијатовић 6,5, Екић 6,5, Вејновић 5, Вујановић 5, Мајкић 5. Тренер: Јосип Ковачевић.

ПОЛЕТ 1926: Памплона 6,5, Пејичић 6,5, Јовичић 6,5, Глигић 6,5 (од 80. минута П. Бардак -), С. Грозданић 6,5, Лекић 6,5, Милошевић 6,5, С. Бардак 6,5, Ескарага 6,5, Маринковић 6,5, Игњатић 6,5. Тренер: Бојан Петрић.

***

ФСА ПРИЈЕДОР        2 (2)

ДУБРАВЕ           2 (1)

Стријелци: 1:0 Кнежевић у 20, 2:0 Саџак у 27, 2:1 Квргић у 33, 2:2 Матић у 73. минуту.

Стадион: “Пољана” у Приједору.

Гледалаца: 60.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6,5.

Жути картони: Саџак, Мршић, Стегић, Рудак, Стојић (ФСА Приједор), Борковић, В. Кисин (Дубраве).

Црвени картон: Милош Саџак (ФСА Приједор) у 70. минуту.

Играч утакмице: Бане Матић (Дубраве) 7.

ФСА ПРИЈЕДОР:  Згоњанин 6,5, Рачевић 6,5, Рудак 6,5 (од 84. минута Деспот -), Голић 6,5, Саџак 5, Мариновић 6,5 (од 76. минута Милинковић -), Мршић 6,5, Црнобрња 6,5 (од 59. минута Добријевић 6,5), Кнежевић 7, Стегић 6,5, Павловић 6,5 (од 59. минута Стојић 6,5). Тренер: Ненад Башић.

ДУБРАВЕ: Хамзић 6,5, Д. Кисин 6,5, Хаџиалагић 6,5, Борковић 6,5 (од 67. минута Бркић -), Квргић 7, Матић 7 (од 86. минута Малешевић -), Мер. Демо 6,5, Сикимић 6,5 (од 67. минута В. Кисин -), Чехајић 6,5 (од 67. минута Шикуљак -), Никић 6,5 (од 89. минута Турановић -), Малбашић 6,5. Тренер: Игор Миљевић.

***

БОРАЦ (Ш)        2 (1)

СЛОГА (С)         0 (0)

Стријелац: 1:0 Марчета у 33, 2:0 Марчета у 83. минуту.

Стадион: Градски у Шамцу.

Гледалаца: 200.

Судија: Дејан Смиљић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Игњатовић, тренер Радовић, Марчета, Јаћимовић, Бијелић, Станковић, Маслић, Ћосовић, Мајић (Борац, Шамац), Травар, Зец, Ремић, Зукановић, Карамехић (Слога, Србац).

Црвени картони: Никола Зец (Слога, Србац) у 44. минуту, Игор Њежић (Слога, Србац) у 60. минуту.

Играч утакмице: Петар Марчета (Борац, Шамац) 8.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 7, Нишић 7, Петровић 7, Јаћимовић 7, Поповић 7 (од 70. минута Арсенић -), Игњатовић 7, Марчета 8, Ћосовић 7 (од 72. минута Митровић -), Перић 7 (од 50. минута Дакић 7), Станковић 7 (од 46. минута Мајић 7), Бијелић 7. Тренер: Младен Радовић.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 6,5, Зец 5, В. Њежић 6, Карамехић 6, И. Њежић 5, Шервел 6 (од 82. минута Грбић -), Ђаковић 6, Р. Зеленац 6,5 (од 65. минута Бундало -), Ремић 6 (од 80. минута Ачић -), Травар - (од 25. минута Зукановић 6), Г. Зеленац 6,5 (од 65. минута Цвијетић -). Тренер: Славко Вујић.

***

ДРИНА ХЕ                   2 (1)

ЈЕДИНСТВО (БР)       3 (1)

Стријелци: 1:0 Секулић у 23, 1:1  Де. Јовановић у 32, 1:2 Де. Јовановић у 54, 1:3 Марић у 84, 2:3 Секулић у 90. минуту.

Стадион: Градски у Вишеграду.

Судија: Никола Тешановић (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Тасић, Дамјановић, тренер Вулевић (Дрина ХЕ), Рачановић, Павловић, Марић (Јединство, Бродац).

Играч утакмице: Дејан Јовановић (Јединство, Бродац) 8.

ДРИНА ХЕ: Томић 6,5, Тасић 6,5, Пљеваљчић 7, Дамјановић 6,5 (од 79. минута Шимшић), Марковић 7, Секулић 8, Пејовић 6,5, Грујић 6,5 (од 63. минута Окука -), Лозо 6,5 (од 71. минута Вулевић -), Леонардо 6,5 (од 46. минута Станојчић 6,5), Едуардо 7. Тренер: Драган Вулевић.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 7,5, Благојевић 7 (од 63. минута Симић -), Василић 7, Рачановић 7,5, Перковић 7, Павловић 7, Ружичић 7, Калајџић 7, Де. Јовановић 8, Да. Јовановић 7, Марић 7. Тренер: Зоран Стајић.

***

ВЛАСЕНИЦА             0 (0)

МЛАДОСТ (Р)   1 (0)

Стријелци: 0:1 Обрадовић у 70. минуту.

Стадион: Градски у Власеници.

Судија: Урош Југовић (Пале) 6,5.

Жути картони: Вуковић (Власеница), Михајловић, Кушић, Минић, Крсмановић (Младост, Рогатица).

Црвени картон: Витомир Томић (Власеница) у 90+3. минуту.

Играч утакмице: Доситеј Обрадовић (Младост, Рогатица) 7.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 6,5, Вуковић 6,5 (од 46. минута Јањушевић 6,5), Видовић 6,5, Фехратовић 6,5, Митровић 6,5, Матић 6,5, Ступар 6,5, Томић 6,5, Тешић 6,5, Хаџуновић 6,5, М. Ковачевић 6,5. Тренер: Павле Голијан.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Крсмановић 7, Нешковић 6,5, Елек 6,5, Планинчић 6,5 (од 46. минута Сорак 6,5), Томић 7, Михајловић 6,5 (од 90+4. минута Балчаковић -), Маријановић 6,5, Кушић 6,5 (од 88. минута Андрић -), Обрадовић 7, Миловановић 6,5, Минић 6,5. Тренер -.

***

ГУБЕР                          1 (0)

ЈЕДИНСТВО (Р)         3 (1)

Стријелци: 0:1 Благојевић у 20, 1:1 Петровић у 78, 1:2 Мих. Писић у 86, 1:3 Дамјановић у 90+2. минуту.

Стадион: “Видиковац” у Сребреници.

Судија: Љубомир Гајић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Петровић, Грујичић (Губер).

Играч утакмице: Михајло Писић (Јединство, Роћевић) 7,5.

ГУБЕР: Бодирога 6,5, Зекић 6 (од 46. минута Лемез 6), Петровић 7, Максимовић 6 (од 58. минута Маринковић 6), А. Смајиловић 6,5, Богичевић 6 (од 67. минута О. Смајиловић -), Јашаревић 6, Богичевић 6,5, Косанић 6,5, Грујичић 6, Андрић 6. Тренер: Давор Крсмановић.

ЈЕДИНСТВО (РОЋЕВИЋ): Готовац 7, Д. Писић 7, Ристић 7 (од 46. минута Мих. Писић 7,5), Мичић 7, Росић 7 (од 67. минута Миљ. Писић), Благојевић 7,5, Да. Милошевић 7, Костић 7, Драшковић 7, Др. Милошевић 7, Дамјановић 7,5. Тренер: Горан Шкиљевић.

***

ПОДРИЊЕ (Ј)    1 (0)

СТАКОРИНА              0 (0)

Стријелац: 1:0 Стевановић у 74. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Судија: Велибор Видаковић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Стевановић, Алић, Вуковић, Сушић (Подриње, Јања), Миловић, Поповић (Стакорина).

Играч утакмице: Небојша Стевановић (Подриње, Јања) 7,5.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Ружић 7, Јовановић 7, Механовић 6,5 (од 60. минута Јовичић 6,5), Сушић 7, Стевановић 7,5, Алић 7, Арифовић 7, Станкић 6,5 (од 87. минута Каријашевић -), Мехмедовић 7, Митровић 6,5 (од 69. минута Вуковић -), Насуфовић 7. Тренер: Небојша Глигић.

СТАКОРИНА: Бојановић 6,5, Поповић 6 (од 79. минута Фуртула -), А. Миловић 6,5, Лукић 6,5, Миличевић 6,5, Симовић 6,5, Ђ. Јовановић 6,5, Д. Јовановић 6,5, П. Миловић 6 (од 75. минута Тадић -), Нешковић 6,5, Мрдак 6,5. Тренер: -.

***

ПРОЛЕТЕР (Д)  2 (0)

ХЕРЦЕГОВАЦ  0 (0)

Стријелци: 1:0 Павловић у 64, 2:0 Павловић у 73. минуту.

Стадион: Пролетера у Дворовима.

Гледалаца: 70.

Судија: Жељко Текић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Павловић, С. Ракић (Пролетер, Дворови), Илић, Попадић (Херцеговац).

Играч утакмице: Синиша Павловић (Пролетер, Дворови) 8.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Оплакан 7, Буњевац 7 (од 86. минута Мојић -), Мркајић 7, Н. Ракић 7, Арнаутовић 7, С. Ракић 7, Арчаба 7 (од 77. минуту Дупор -), Барјактаревић 7, Павловић 8 (од 86. минута Класановић -), Грујичић 7, Лукић 7. Тренер: Драган Матић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Џелатовић 6, Кешељевић 6, Салатић 6, Попадић 6, Албијанић 6, М. Вујовић 6, Старовић 6 (од 62. минута Стајић -), Аћимовић 6, Ф. Вујовић 6, Илић 6, Милојевић 6. Тренер; Никола Лисов.

***

ЗАДРУГАР (ДЦ) 2 (2)

ИЛИЋКА 01                1 (1)

Стријелци: 1:0 Караман у 15, 2:0 Караман у 29, а И. Вуковић (аутогол) у 44. минуту.

Стадион: “Бунковача” у Доњем Црњелову.

Судија: Младен Поповић (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Митровић, Матовић, Вићић, Тодоровић (Задругар, Доње Црњелово), Томић, Ристић, Божић, Крсмановић (Илићка 01).

Играч утакмице: Млађен Караман (Задругар) 8.

ЗАДРУГАР (ДОЊЕ ЦРЊЕЛОВО): И. Вуковић 6,5, Матовић 7, Вићић 7, Ђокић 7 (од 61. минута Бајић -), Оџаклић 7 (од 90+2. минута Симић -), Митровић 7, Марко Максимовић 7, К. Вуковић 7, Марио Максимовић 6,5 (од 80. минута Тодоровић -), Караман 8, Јоловић 7. Тренер: Велибор Вујић.

ИЛИЋКА 01: Мићановић 6, Челик 6,5, Антуновић 6,5, Ристић 6,5, Тодоровић 6,5, Крсмановић 6,5, Божић 6,5, Томић 6 (од 80. минута Маријанац -), Петровић 6 (од 87. минута Маркановић -), Крстић 6,5, Тривуновић 6 (од 70. минута Драгић -). Тренер: Радивоје Николић.

***

РУДАР 1925                 0 (0)

БУДУЋНОСТ (П)       3 (2)

Стријелци: 0:1 Миловановић у 30, 0:2 П. Радић у 40, 0:3 Миловановић у 50. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Судија: Лука Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Марковић (Будућност, Пилица).

Играч утакмице: Миломир Миловановић (Будућност, Пилица) 8.

РУДАР 1925: Стевановић 6 (од 79. минута Видојевић -), Бумбић 6, Божић 6, Томић 6 (од 60. минута Радовановић 6), Цвијетиновић 6 (од 46. минута Гајић 6), Арсеновић 6 (од 64. минута Симић -), Гајић 6, Јовић 6, Н. Цвијић 6 (од 79. минута Ђурић -), Б. Цвијић 6, Видаковић 6. Тренер: Борис Панић.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 7, Ђурић 7, Д. Марковић 7 (од 79. минута Н. Марковић -), Лукић 7, Ристић 7, П. Радић 7,5, Јосиповић 7 (од 53. минута Цвјетиновић 7), Ивановић 7, Миловановић 8, Крезовић 7 (од 79. минута Пантић -), Васић 7. Тренер: Далибор Крезовић.

***

ГЛАСИНАЦ 1936       3 (0)

МЛАДОСТ (Г)   1 (1)

Стријелци: 0:1 Суџум у 31, 1:1, Л. Новосел из пенала у 51, 2:1 Л. Новосел у 55,  3:1 Марић у 63. минуту.

Стадион: “Бара” у Сокоцу.

Судија: Бошко Лазић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Слијепчевић, Мрковић, Елек (Младост, Гацко).

Играч утакмице: Лука Новосел (Гласинац 1936) 8.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 6,5, Чортан 7 (од 55. минута Гладанац 7), Вуковић 7 (од 55. минута Марић 7,5), Пајевић 7, Деурић 7, С. Новосел 7, Л. Новосел 8, Шкобо 7, Шука 7 (од 46. минута Лончаревић 7) Лиздек 7, А. Пејановић 7. Тренер: Младен Ћирјанић.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Матковић 6, Авдаловић 6, Ћеранић 6, Мрковић 6, Кандић 6, Д. Лозо 6 (од 80. минута Крстојевић -), Елек 6, Слијепчевић 6 (од 67. минута Шаренац -), Николић 6, Жарковић 6 (од 87. минута Филиповић -), Суџум 6. Тренер: Веселин Слијепчевић.