Друге лиге Републике Српске: Фудбалерима Наприједа јесења титула

Дарко Пашагић

БАЊАЛУКА – Фудбалери Наприједа у дербију 15. кола Друге лиге Републике Српске, група запад играли су неријешено, 2:2 на гостовању код Слоге у Трну и тај бод им је био довољан за освајање јесење титуле.

Изабраници тренера Небојше Анђелића били су на ивици пораза, али их је спасио искусни Синиша Радоја са два гола, првим из пенала, а другим из игре у финишу сусрета. На тај начин новајлија на друголигашком западу са Обилићева овјерио је сјајне игре ове јесени.

Повели су Трњани већ у 13. минуту послије лијепе акције коју је завршио Ранко Јанковић, а пет минута касније изједначио је Радоја са бијеле тачке. Нову предност домаћину донио је Никола Јокановић у 37. минуту. У наставку су гости на све начине, уз велику подршку са трибина, настојали да дођу до бода који би им обезбиједио прво мјесто на полусезони. На крају су до њега стигли у 78. минуту када је поново погодио Радоја.

Прољеће са истим бројем бодова, као и јесењи шампион дочекује Црни врх из Јаружана, који је у овом колу био неумољив на гостовању у Дубравама, гдје је истоименог домаћина побиједио са 4:1. Поново је централна фигура био двоструки стријелац Горан Зеленика.

Фудбалери Слободе из Новог Града доживјели су још један убједљив пораз ове јесени и то на својим “Млаквама” од Горице из Шипова са 0:4. Тако ће Новограђани зимовати на посљедњем мјесту без иједног освојеног бода, али и са три одгођене утакмице за које се не зна када ће бити одигране.

У групи исток одиграно је само шест утакмица, а двије су пролонгиране за сутра у 13 часова, када ће у Сокоцу на терен истрчати Гласинац 1936 и Власеница, односно у Гацку Младост и Дрина ХЕ. Ова два меча нису одиграна у заказаном термину због снијежних падавина.

Без обзира на исход тих утакмица јесењи шампиони су Вишеграђани, који имају исти број бодова, као другопласирани Пролетер из Дворова, али и далеко бољу гол-разлику у односу на ривала. Ово 15. коло остаће забиљежено по још једном дебаклу некадашњег премијерлигаша Рудара 1925 из Угљевика, који је на свом терену изгубио од Губера из Сребреника са 0:7.

Парови 16. кола које се игра на прољеће: група запад: Челинац – Напријед: Слога (Т) – Прогрес, Полет 1926 – Црни врх, Дубраве – Јединство (Ж), Слога (С) – Брдо, Борац (Ш) – Пролетер (Т), ФСА Приједор – Горица, Слобода (НГ) – Текстилац, група исток: Јединство (БР) – Стакорина, Херцеговац – Јединство (Р), Илићка 01 – Младост (Р), Будућност (П) – Дрина ХЕ, Младост (Г) – Власеница, Гласинац 1936 – Губер, Рудар 1925 – Подриње (Ј), Задругар (ДЦ) – Пролетер (Д).

ЧЕЛИНАЦ         0

Стријелци: 1:0 Трнинић у 7, 2:0 Мариага у 11, 3:0 Митровић у 12, 4:0 Мендеш у 27, 5:0 Митровић у 34, 6:0 Мариага у 45. минуту.

Стадион: Градски у Дервенти.

Гледалаца: 100.

Судија: Марко Ерак (Крупа на Врбасу) 6,5.

Жути картони: Дуспара, Думоњић, Слијепчевић (Текстилац), Дубравац, Бајић, Савић (Челинац).

Играч утакмице: Лазар Митровић(Текстилац) 8,5.

ТЕКСТИЛАЦ: Благојевић -, Марић 7,5, Трнинић 7,5 (од 65. минута Алексић -), Да Силва 7,5 (од 65. минута Думоњић -), Митровић 8,5 (од 80. минута Кнежевић -), Дуспара 7,5, Игњић 7,5, Симић 7 (од 46. минута Тадић 6,5), Седлар 7 (од 46. минута Слијепчевић 6,5), Мариага 8.5, Сантос 7,5. Тренер: Дејан Пијетловић.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 5 (од 46. минута Савић 6,5), Матерић 5, Амиџић 5, Дубравац 5, Б. Кнежевић 5, Јусић 5, Бабић 5 (од 34. минута Д. Кнежевић 5), Џомбић 5, Јагодић 5, Крминац 5, Бајић 5. Тренер: Борислав Врховац.

****

СЛОБОДА (НГ)  0

ГОРИЦА             4 (2)

Стријелци: 0:1 Јовић у 22, 0:2 Макивић (аутогол) у 40, 0:3 Малиновић у 57, 0:4 Сакан у 87. минуту.

Стадион: “Млакве” у Новом Граду.

Гледалаца: 20.

Судија: Витомир Шербула (Градишка) 6,5.

Жути картон: Алдабе (Слобода, Нови Град).

Играч утакмице: Душко Сакан (Горица) 7,5.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Блануша 5, Макивић 5, Вујановић 5, Иветић 5, Мајкић 5, Селимагић 5, Пауковић 5, Асенсо 5, Алдабе 5, Екић 5, Бокан 5. Тренер: Младен Згоњанин.

ГОРИЦА: Илић - (од 58. минута Кокошар -), Јакшић 7, Грачанин 7, Митрић, Сакан 7,5, Сивоњић 7, Пастир 7 (од 62. минута Николић -), Малиновић 7,5, Дојчиновић 7 (од 62. минута Ракита -), Перак 7, Јовић 7,5. Тренер: Душко Сакан.

***

ФСА ПРИЈЕДОР        1 (0)

ПРОЛЕТЕР (Т)  0

Стријелац: 1:0 В. Мршић у 84. минуту.

Стадион: “Пољана” у Приједору.

Судија: Славиша Митровић (Шамац) 6,5.

Жути картони: Кнежевић (ФСА Приједор), Т. Осмић, Јовановић (Пролетер, Теслић).

Играч утакмице: Ведран Мршић (ФСА Приједор) 7.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 6,5, Речевић 6,5, Рудак 6,5, Саџак 6,5, Мариновић 6,5 (од 86. минута Голић -), В. Мршић 7 (од 89. минута Деспот -), Црнобрња 6,5, Кнежевић 6,5, Стојић 6,5, Милинковић 6,5 (од 46. минута Добријевић 6,5), М. Мршић 6,5. Тренер: Ненад Башић.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Хасић 6,5, Ђукарић 6,5, Вукмировић 6,5 (од 85. минута Јовановић -), Ристић 6, Николић 6,5, Т. Осмић 6, Алексић 6, Радешић 6,5, Станковић 6,5, Симић 6, С. Кузмановић 6. Тренер: Дарјан Грбић.

***

БОРАЦ (Ш)        0

БРДО                  1 (0)

Стријелац: 0:1 Дедић у 70. минуту.

Стадион: Градски у Шамцу.

Судија: Дејан Смиљић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Петровић, Игњатовић, Бијелић (Борац, Шамац), Миљевић, Војниковић (Брдо).

Црвени картон: Станко Игњатовић (Борац, Шамац) у 82. минуту.

Играч утакмице: Дино Дедић (Брдо) 7,5.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 5,5, Нишић 5,5, Петровић 5, Игњатовић 5, Дакић 5 (од 59. минута Арсенић 5), Марчета 5,5, Благојевић 5 (од 90. минута Пупчевић 5), Јаћимовић 5, Митровић 5, Поповић 5 (од 80. минута Мајић -), Бијелић 5. Тренер: -.

БРДО: Видовић 7, Тркуља 7 (од 90. минута Ступар -), Харамбашић 7, Вујатовић 7, Исаковић 5,5 (од 46. минута Карајица 6.5), Миодраговић 7, Стевић 7, Мармат 7, Бундало 7, Миљевић 7 (од 88. минута Војниковић -), Дедић 7,5. Тренер: Мирза Алкић.

***

СЛОГА (С)                   2 (2)

ЈЕДИНСТВО (Ж)        1 (1)

Стријелци: 0:1 Гаврић у 5, 1:1 И. Њежић у 15, 2:1 Г. Зеленац  у 45+2.  минуту.

Стадион: Градски у Српцу.

Гледалаца: 30.

Судија: Срђан Ландуп (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Цвијетић, Шарић, Карамехић, И. Њежић, Кондић, Аћић (Слога, Србац).

Играч утакмице: Горан Зеленац (Слога, Србац) 7,5.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 7, Зец 7, Шарић 7 (од 59. минута Зукановић 7), Цвијетић 7, В. Њежић 7, Карамехић 7, И. Њежић 7,5, Шервел 7 (од 71. минута Ремић -), Р. Зеленац 7, Г. Зеленац 7,5 (од 90. минута Аћић -), Кондић 7. Тренер: Славко Вујић.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Војводић 6,5, Ђогић 6,5, Хамзић 6,5, Шакотић 6,5, Бабић 6,5 (од 73. минута Хајдаревић -), Ерцег 6,5, Гаврић 7 (од 46. минута Вранић-Будимовић 6,5), Диљевић 6,5 (од 83. минута Делибашић -), Петковић 6,5 (од 39. минута Будимовић 6,5), Ђурђић 6,5, Ћетојевић 6,5. Тренер: Велимир Стојнић.

***

ДУБРАВЕ 1 (0)

ЦРНИ ВРХ         4 (2)

Стријелци: 0:1 Зеленика у 15, 0:2 Никић (аутогол) у 34, 1:2 Хаџиалагић у 52, 1:3 Кукић у 55, 1:4 Зеленика у 87. минуту.

Стадион: Дубрава у Дубравама.

Гледалаца: 150.

Судија: Душан Ристић (Добој) 6,5.

Жути картони: Зеленика, Грабовац, Амиџић (Црни врх)

Играч утакмице: Горан Зеленика (Црни врх) 8.

ДУБРАВЕ: Перић 5,5, Д. Кисин 5,5, Хаџиалагић 6, Тимарац 5,5 (од 83. минута Турановић -), Квргић 5,5, Матић 5,5 (од 83. минута Бркић -), В. Кисин 5,5, Сикимић 5,5 (од 67. минута Малешевић -), Никић 5,5 (од 76. минута Гламочић -), Шикуљак 5,5 (од 67. минута Поповић -), Малбашић 5,5. Тренер: Игор Миљевић.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 7, Шавија 7, Дамјанић 7, Субић 7, Зеленика 8, Грујић 7, Арежина 7, Кукић 7,5 (од 69. минута Цвијетић -), Амиџић 7 (од 69. минута Рогић -), Грабовац 7, Вукосављевић 7. Тренер: Предраг Татић.

***

ПОЛЕТ 1926      2 (0)

ПРОГРЕС 0

Стријелци: 1:0 С. Бардак у 83, 2:0 Ескарага у 90+3. минуту.

Стадион: Градски.

Гледалаца: 60.

Судија: Бојан Џепина (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Маринковић (Полет 1926), Ђурановић (Прогрес).

Играч утакмице: Стефан Бардак (Полет 1926) 7.

ПОЛЕТ 1926: Памплона 6, Пејичић 6 (од 68. минута Ђекановић -), Петрић 6,5, М. Грозданић 6,5, Глигић 5,5 (од 46. минута С. Бардак 7), С. Грозданић 6,5, Костадиновић 6,5, Мишић 5,5 (од 59. минута Ексарага 7), Лекић 6,5, Милошевић 6,5, Маринковић 6,5. Тренер: Бојан Петрић.

ПРОГРЕС: Марковић 6, Ђурановић 5,5, Халаба 5,5, С. Гламочић 5,5, Будић 5,5, Дукић 5,5, И. Гламочић 5,5, Свјетлановић 5,5, Велеушић 5,5, Баришић 5,5, Ђукарић 5,5. Тренер -.

***

СЛОГА (Т)         2 (2)

НАПРИЈЕД        2 (1)

Стријелци: 1:0 Јанковић у 13, 1:1 Радоја из пенала у 18, 2:1 Јокановић у 37, 2:2 Радоја у 78. минуту.

Стадион: Слоге у Трну.

Гледалаца: 200.

Судија: Драган Тодић (Добој) 6,5.

Жути картони: Домузин, Гаћеша, Тучић, Томичић, Јокановић (Слога, Трн), Гојић, Радоја (Напријед).

Црвени картон: тренер Предраг Мајкић (Слога, Трн) по завршетку утакмице.

Играч утакмице: Синиша Радоја (Напријед) 8.

СЛОГА (ТРН): Делић 7, Грозданић 6,5, Тучић 6,5 (од 46. минута Вуковић 6,5), Јанковић 7,5, Голић 6,5 (од 79. минута Пилиповић -), Домузин 7, Јокановић 7,5 (од 74. минута Савановић -), Ивић 6,5, Томичић 7, Гаћеша 6,5 (од 89. минута Милиновић -), Јаворац 6,5. Тренер: Предраг Мајкић.

НАПРИЈЕД: Добријевић 7, Миладиновић 7, Дакић 6,5 (од 75. минута Кобас -), Радоја 8, Шупић 6,5, Кременовић 7, Гојић 6,5 (од 46. минута Вуклишевић 6,5), Јањић 6,5 (од 90. минута Бојиновић -), Трнинић 7, Бркић 7, Љубичић 6,5 (од 46. минута Грујић 6,5). Тренер: Небојша Анђелић.

***

ПРОЛЕТЕР (Д)  1 (0)

ЈЕДИНСТВО (БР)       0 (0)

Стријелац: 1:0 Павловић у 61. минуту.

Стадион: Пролетера у Дворовима.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Павловић, Мркајић (Пролетер, Дворови), Перковић, Панић, Јовановић, Василић (Јединство, Бродац).

Играч утакмице: Синиша Павловић (Пролетер, Дворови) 7.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Оплакан 6,5, Мркајић 6,5, Васић 6,5, Н. Ракић 6,5, С. Ракић 6,5, Матијевић 6,5 (од 75. минута Дупор -), Магазин 6,5, Барјактаревић 6,5, Павловић 7, Д. Лукић 6,5, Класановић 6,5. Тренер: Драган Матић.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 6, Благојевић 6, Василић 6, Перковић 6, С. Лукић 6, Ружичић 6, Калајџић 6, Крсмановић 6, Јовановић 6, Лазић 6, Марић 6. Тренер: Зоран Стајић.

***

ЗАДРУГАР (ДЦ) 3 (1)

ПОДРИЊЕ (Ј)    0

Стријелци: 1:0 Матовић у 27, 2:0 Караман у 50, 3:0 Јоловић у 89. минуту.

Стадион: “Бунковача” у Доњем Црњелову.

Судија: Младен Поповић (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Оџаклић, Матовић, Вићић (Задругар, Доње Црњелово), Крајишник, тренер Глигић, Арифовић (Подриње, Јања).

Играч утакмице: Млађен Караман (Задругар Доње Црњелово) 7,5.

ЗАДРУГАР (ДОЊЕ ЦРЊЕЛОВО): Вуковић 7, Матовић 7,5, Бајић 6, А. Ђокић 7 (од 60. минута Тодоровић 7), А. Митровић 7 (од 60. минута Марић 7), Оџаклић 7 (од 81. минута Марио Максимовић -), Марко Максимовић 7, Вићић 7, Вуковић 7, Караман 7,5, Јоловић 7,5. Тренер: Велибор Вујић.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Ружић 6, Јовановић 6, Механовић 5,5 (од 67. минута Крајишник -), Сушић 6, Јовичић 5,5 (од 70. минута Јашаревић -), Мехмедовић 5,5 (од 77. минута Гуфић -), Јахић 6, Станкић 5,5, М. Митровић 6, Насуфовић 5,5 (од 77. минута Арифовић -), Ибрашимовић 6. Тренер: Небојша Глигић.

***

РУДАР 1925       0

ГУБЕР                7 (5)

Стријелци: 0:1 Косанић у 4, 0:2 А. Смајиловић у 10, 0:3 Андрић у 27, 0:4 Косанић у 37, 0:5 Богичевић у 45, 0:6 Петровић у 51, 0:7 Мујић у 76. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Судија: Раде Аћимовић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Марковић, Цвијић (Рудар 1925), Аврамовић (Губер).

Играч утакмице: Немања Косанић (Губер) 8.

РУДАР 1925: Видојевић 5, Бумбић 5, Неџибовић 5 (од 46. минута Мишо Гајић 5), Цвијић 5, Арсеновић 5, Марковић 5 (од 46. минута Радовановић 5), Мићо Гајић 5, Видаковић 5, Јовић 5, Цвијић 5, Лазић 5 (од 46. минута Симић 5). Тренер: Борис Панић.

ГУБЕР: Бодирога -, Новаковић - (од 29. минута Богичевић 7,5), Аврамовић 7, Маринковић 7 (од 46. минута Мујић 7,5), Петровић 7,5, А. Смајиловић 7,5, Косанић 8, О. Смајиловић 7, Грујичић 7, Гвозденовић 7, Андрић 7,5 (од 46. минута Јашаревић 7). Тренер: Давор Крсмановић.

***

БУДУЋНОСТ (П)       5 (1)

МЛАДОСТ (Р)   5 (2)

Стријелци: 0:1 Маљукан у 20, 0:2 Михајловић у 29, 1:2 Марковић у 41, 1:3 Маљукан у 55, 2:3 Лазаревић у 60, 2:4 Томић у 69, 3:4 Ристић у 70, 3:5 Маљукан из пенала у 77, 4:5 Ивановић у 87, 5:5 П. Радић у 90+2. минуту.

Стадион: Будућности у Пилици.

Судија: Дејан Поповић (Требиње) 6,5.

Жути картони: Ђурић, П. Радић, С. Радић (Будућност, Пилица), Минић, Михајловић, Обрадовић (Младост, Рогатица).

Играч утакмице: Марко Маљукан (Младост, Рогатица) 8.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 6, Ђурић 6,5 Лукић 6,5 Ристић 7, Лазаревић 7, П. Радић 7, Марковић 7 (од 82. минута Мартинс -), Ивановић 7, Крезовић 6,5, Васић 6,5, Цвјетиновић 6,5. Тренер: Далибор Крезовић.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Крсмановић 6, Минић 6,5, Елек 6,5, Маљукан 8, Томић 7, Михајловић 7, Маријановић 6,5, Обрадовић 6,5, Божовић 6,5 (од 71. минута Кушић -), Ћаћић 6,5, Николић 6,5. Тренер: Драган Јовановић.

***

ИЛИЋКА 01                3 (1)

ЈЕДИНСТВО (Р)         2 (1)

Стријелци: 1:0 Петровић у 3, 1:1 Дамјановић у 15, 2:1 Тодоровић у 56, 3:1 Арсић из пенала у 71, 3:2 Костић у 82. минуту.

Стадион: Градски у Брчком.

Гледалаца: 40.

Судија: Радош Михајловић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Ристић, Бојић, Зимоњић, Јефтић (Илићка 01), Мих. Писић, Дамјановић, Богићевић (Јединство, Бродац).

Црвени картон: Марко Ристић (Илићка 01) у 29. минуту.

Играч утакмице: Немања Тодоровић (Илићка 01) 7,5.

ИЛИЋКА 01: Јефтић 7, Антуновић 7, Зимоњић 7, Ристић 7, Тодоровић 7,5, Арсић 7,5, Крсмановић 7, Божић 7, Петровић 7,5 (од 85. минута Крстић -), Тривуновић 7, Бојић 7. Тренер: Радивоје Николић.

ЈЕДИНСТВО (РОЋЕВИЋ): Богићевић 6,5, Дан. Писић 6,5, Мих. Писић 6,5 (од 69. минута Алемпић -), Росић 6,5, Благојевић 6,5, Милошевић 6,5, Видаковић 6,5, Костић 7, Драшковић 6,5, Миљ. Писић 6,5, Дамјановић 7. Тренер: Горан Шкиљевић.

***

ХЕРЦЕГОВАЦ  3 (0)

СТАКОРИНА              1 (1)

Стријелци: 0:1 Мрдак у 6, 1:1 Јокановић у 51, 2:1 Ф. Вујовић у 59, 3:1 Аћимовић у 67. минуту.

Стадион: Градски у Билећи.

Судија: Бошко Лазић (Бијељина).

Жути картони: Бегенишић, Мркаић, Јокановић, Кешељевић (Херцеговац).

Играч утакмице: Трипо Јокановић (Херцеговац) 7,5.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Џелатовић 7, Бегенишић 7, Ђорђић 7, Аћимовић 7,5, Мркаић (од 68. минута Ђ. Милојевић -), Ф. Вујовић 7,5, Илић 7 (од 88. минута Албијанић -), Јокановић 7,5, Кешељевић 7, Михић 7, Комненић 7. Тренер: Рајко Миленић.

СТАКОРИНА: Бојановић 6, Јовановић 6, Рацковић 6, Поповић 6 (од 55. минута Тодоровић 6), А. Миловић 6, Лукић 6, Гиговић 6, Катана 6, Кајевић 6, П. Миловић 6, Мрдак 6,5. Тренер: Константин Катана.