Друге лиге Републике Српске: Фудбалери Романије у дербију групе исток декласирали Јединство

Дарко Пашагић

БАЊАЛУКА - Фудбалери Романије у дербију 29. кола Друге лиге Републике Српске група исток декласирали су Јединство из Бродца са 5:0 и осигурали бар бараж за попуну прволигашког друштва.

Иако имају три бода више од другопласираног Вележа за овјеру титуле и директан пласман у елиту Српске потребан им је бар бод у посљедњем колу, када гостују у Билећи код Херцеговца, јер имају лошији међусобни скор од Невесињаца (а на њиховом терену поражени су са 1:3, а код куће су славили са 3:2). Наравно, то је ситуација само у вези са тереном, а Паљани тек треба да сазнају одлуку органа Фудбалског савеза Републике Српске када је ријеч о жалби Вележа на непрописно наступање фудбалера Романије у једној од ранијих утакмица изабраника Сретка Вуксановића.

Слом гостију из Бродца, који су се добро држали најавио је Страхиња Чворо из пенала пред крај првог полувремена. Играчи популарне “вучице” ту предност су имали до 61. минута, када је Марко Благојевић дуплирао предност. Два минута касније Богдан Симанић је погодио за 3:0, а до краја сусрета у стријелце се још једном уписао Марко Благојевић, али и “резервиста” Петар Благојевић.

Иако је доживјело висок пораз Јединство и даље може до баража, али му је потребна побједа у посљедњем колу на свом терену над Губером из Сребренице, али и да Вележ пред својим навијачима не побиједи Илићку 01 из Брчког. Прави дебакл у овом колу доживио је бивши прволигаш Будућност из Пилице, који је на гостовању у Сокоцу код Гласинца 1936 поражен са 1:8.

У групи запад повратник у прволигашког друштво Борац из Козарске Дубице је на свом терену побиједио Црни Врх из Јаружана, а одлука о путнику у бараж пашће у посљедњем колу, јер су и другопласирани БСК и трећепласирана Горица у овом колу забиљежили побједе. Пред одлучујућих 90 минута бањалучки “романтичари” имају два бода више од екипе из Шипова, тако да им је у посљедњем колу на гостовању код Црног Врха довољан и бод, јер имају бољи међусобни скор од Горице (побједа на “Чаирама” 2:0, реми у гостима, 0:0).

Парови 30. кола, које се игра у недјељу, 4. јуна, од 17.30 часова: група запад: Пролетер (Т) - Слога (Т), Борац (Ш) - Укрина, Челинац - Горица, Брдо - Јединство (Ж), Дубраве - Полет 1926, ФСА Приједор - Борац (КД), Црни Врх - БСК, Прогрес - Слога (С), група исток: Вележ (Н) - Илићка 01, Власеница - Дрина ХЕ, Младост (Г) - Гласинац 1936, Будућност (П) - Подриње (Т), Рудар 1925 - Пролетер (Д), Херцеговац - Романија, Јединство (БР) - Губер, Стакорина - Младост (Р).

ПРОЛЕТЕР (Т)  0 (0)

Стријелац: 1:0 В. Њежић у 52, 2:0 В. Њежић у 90. минуту.

Стадион: Градски у Српцу.

Гледалаца: 30.

Судија: Дејан Радић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Ремић, И. Њежић, Тодорић (Слога, Србац), Алексић (Пролетер, Теслић).

Играч утакмице: Ведран Њежић (Слога, Србац) 8.

СЛОГА (СРБАЦ): Смиљанић 7, Цвијетић 6,5 (од 71. минута Шарић -), В. Њежић 8, Карамехић 6,5 (од 76. минута Аћић -), Тодорић 7, И. Њежић 7, Шервел 7, Р. Зеленац 7, Ремић 7, Г. Зеленац 7, Кондић 7. Тренер: Славко Вујић.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Хасић 6, С. Кузмановић 6, Јовановић 6, Поповић 6, Е. Осмић 6, М. Секулић 6 (од 46. Минута Вукмировић 6), Т. Осмић 6, Алексић 6, Николић 6, А. Секулић 6, Б. Кузмановић 6. Тренер: Дарјан Грбић.

***

БСК           4 (2)

ПРОГРЕС 1 (1)

Стријелци: 1:0 Дојчиновић у 24, 2:0 Дојчиновић у 35, 2:1 Никић у 45, 3:1 Драгољић у 58, 4:1 Трнинић у 90. минуту.

Стадион: “Чаире” у Бањалуци.

Гледалаца: 50.

Судија: Бојан Џепина (Приједор) 6,5.

Жути картон: Микић (БСК).

Играч утакмице: Бојан Дојчиновић (БСК) 8.

БСК: Љубојевић 6,5, Штековић 7, Милосављевић 7 (од 73. минута Бабић -), Јовић 7, Трнинић 7,5, Дојчиновић 8 (од 86. минута Лемић -), Триван 7, Пушић 7 (од 59. минута Росић 7), Драгољић 7,5, Грачанин 7, Микић 7. Тренер: Жељко Врањеш.

ПРОГРЕС: Марковић 6, Ђурановић 6, Свјетлановић 6, Никић 7, М. Будић 6, П. Будић 6, Видовић 6, Дукић 6, Гламочић - (од 15. минута Васиљевић 6), Ђукарић 6, Баришић 6. Тренер: -

***

БОРАЦ (КД)       3 (3)

ЦРНИ ВРХ          1 (0)

Стријелци: 1:0 Пралица у 6, 2:0 Благојевић у 33, 3:0 Томаш у 37, 3:1 Диљевић у 70. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Гледалаца: 400.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6,5.

Жути картони: Ковачевић, Пејичић, Благојевић, Гаврић (Борац, Козарска Дубица), Амиџић, Милаковић (Црни Врх).

Играч утакмице: Стефан Томаш (Борац) 7,5.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Мисимовић 6,5, Бунић 7, Пејичић 7, Благојевић 7,5 (од 83. минута Удовчић -), Томаш 7,5, Ковачевић 7 (од 68. минута Лончар -), Хинестроза 7 (од 83. минута Петраковић -), Пекић 7 (од 60. минута Далић 7), Гаврић 7, Зец 7, Пралица 7,5 (од 60. минута Јаћимовић 7). Тренер: Раде Дрвеница.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 6, Ђукановић 6 (од 55. минута Дамјанић 6), Аулић 6, Шавија 6, Зеленика 6, Грабовац 6 (од 65. минута Миздрак -), Црногаћа 6 (од 55. минута Диљевић 7), Цвијетић 6 (од 46. минута Субић 6), Рогић 6, Милаковић 6, Амиџић 6 (од 80. минута Станковић -). Тренер: Далибор Балабан.

***

ПОЛЕТ 1926               3 (2)

ФСА ПРИЈЕДОР        2 (0)

Стријелци: 1:0 Ђекановић у 3, 2:0 Б. Жарић у 25, 2:1 Речевић у 48, 3:1 Б. Жарић из пенала у 73, 3:2 Црнобрња у 75. минуту.

Стадион: Градски у Броду.

Гледалаца: 70.

Судија: Владимир Анчић (Прњавор) 6,5.

Играч утакмице: Боро Жарић (Полет 1926) 8.

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 6, Ђекановић 7,5, Ђорђевић 7 (од 67. минута Милићевић -), М. Грозданић 7, Глигић 7 (од 89. минута О. Жарић -), С. Грозданић 7, П. Бардак 7 (од 85. минута Теодосић -), Б. Жарић 8, Лекић 7, Милошевић 7, С. Бардак 7. Тренер: Бојан Петрић.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 6, Речевић 7, Паспаљ 6,5, Голић 6,5, В. Мршић 6,5, Црнобрња 7, Кнежевић 6,5, Стегић 6,5, Бабић 6,5, М. Мршић 6,5, Тадић 6,5. Тренер: Ненад Башић.

***

ЈЕДИНСТВО (Ж)       5 (2)

ДУБРАВЕ           3 (0)

Стријелци: 1:0 Петковић у 7, 2:0 Л. Нишић у 23, 3:0 Кнежић у 58, 3:1 Томичић у 66, 4:1 Ерцег из пенала у 70, 4:2 Ђогић (аутогол) у 72, 4:3 Радосавац у 88, 5:3 Вранић-Будимовић у 90. Минуту

Стадион: Спортски центар “Драго Ковачевић” у Жеравици.

Гледалаца: 100.

Судија: Милан Алексић (Бањалука) 6,5. Жути картони: Вранић-Будимовић, Бехара, Кнежић (Јединство), Сањицки, Б. Кисин (Дубраве).

Играч утакмице: Зоран Петковић (Јединство, Жеравица) 7,5.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Тајић 6, Ђогић 5,5, Вранић-Будимовић 7,5 (од 90+1. минута Делибашић -), Кнежић 7 (од 90+1. минута Пивац -), Ерцег 7,5, Л. Нишић 7,5, Петковић 7,5, Петровић 7, Бехара 7, Хајдаревић 7 (од 69. минута Будимовић -), Хамзић 7. Тренер: Велимир Стојнић.

ДУБРАВЕ: Хамзић 5,5, Лукајић 6, Сањицки 6, Савановић 6, Шакић 6 (од 46. минута Демо 6), Томичић 7, Радосавац 7, Грујић 6 (од 65. минута Никић -), Шикуљак 6 (од 82. минута Турановић -), Б. Кисин 6,5, Малбашић 6. Тренер: Синиша Ђурић.

***

ГОРИЦА   2 (1)

БРДО                  1 (0)

Стријелци: 1:0 Пено у 1, 1:1 Куриџа у 54, 2:1 Сивоњић у 70. минуту.

Стадион: Горице у Шипову.

Судија: Милан Радуловић (Прњавор) 6,5.

Жути картон: Каруповић (Брдо).

Играч утакмице: Маринко Сивоњић (Горица) 7,5.

ГОРИЦА: Илић 6,5, Пено 7,5, Митрић 7, Сакан 7, Сивоњић 7,5, Чишија 7, Р. Јовић – (од 11. минута Шобић 7), Малиновић 7 (од 85. минута Мешић -), Џафер 7, Перак 7, М. Јовић 7. Тренер: Перо Ћирко.

БРДО: Видовић 6, Тркуља 6,5, Харамбашић 6,5, Каруповић 6,5, Исаковић 6 (од 78. минута Кадирић -), Миодраговић 6,5, Сархатлић 6,5, Куриџа 7 (од 78. минута Петковић -), Бундало 6,5, Крнета 6 (од 78. минута Вујатовић -), Миљевић 6,5. Тренер: Горан Кецман.

***

УКРИНА   1 (0)

ЧЕЛИНАЦ         1 (0)

Стријелци: 0:1 Бабић у 58, 1:1 Квржић из пенала у 88. минуту.

Стадион: Спортски центар у Чечави.

Судија: Филип Средојевић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Крминац, Кнежевић, Дубравац, Кутић (Челинац).

Црвени картон: Славен Ђурић (Укрина) у 71. минуту.

Играч утакмице: Славиша Квржић (Укрина).

УКРИНА: Нинковић 6,5, Квржић 7, Кулага 6,5, Хаџикадунић 6,5, Вучић 6,5, Радоја 6,5, Пејичић 6 (од 76. минута Петровић -), Симић 6, Босић 6, Ђурић 5, Васиљевић 6,5. Тренер: Миливоје Видовић.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 6,5, Рађеновић 6,5, Амиџић 6,5, Дубравац 6,5, Јагодић 6 (од 46. минута Босанчић 6), Јусић 6,5, Шиканић 6 (од 88. минута Гаврић -), Бајић 6,5, Субић 6 (од 46. минута Бабић 7), Крминац 6,5, Кнежевић 6 (од 72. минута Сувајац -). Тренер: Данијел Пеулић.

***

СЛОГА (Т)         5 (2)

БОРАЦ (Ш)        2 (1)

Стријелци: 0:1 Марчета у 18, 1:1 Милиновић у 31, 2:1 Милиновић у 39, 3:1 Курузовић у 74, 4:1 Курузовић у 75, 4:2 Мићић у 88, 5:2 Кобас у 90+1. минуту.

Стадион: Слоге у Трну.

Судија: Душко Пувача (Нови Град) 6,5.

Жути картони: Милиновић, Гаћеша, Марјановић, Тучић (Слога, Трн), Мићић, Јаћимовић, Марчета, Благојевић (Борац, Шамац).

Црвени картон: Маријан Маслић (Борац, Шамац) у 72. минуту.

Играч утакмице: Дориан Курузовић (Слога, Трн) 8.

СЛОГА (ТРН): Бркић 6, Грозданић 7, Марјановић 7, Станковић 7 (од 58. минута Не. Јокановић 7), Курузовић 8, Ни. Јокановић 7, Милиновић 8 (од 73. минута Кобас 7,5), Вуковић 7, Телић 7, Тучић 7, Гаћеша 7 (од 81. минута Марчетић -). Тренер: Предраг Мајкић.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 5, Нишић 6, Мићић 7, Јаћимовић 6, Благојевић 6, Павловић 6, Марчета 7, Сјенчић 6 (од 71. минута Максимовић -), Пупчевић 6, Дакић 6 (од 73. минута Стојичић -), Перић 6. Тренер: Бранко Павловић.

***

МЛАДОСТ (Р)   3 (1)

ВЕЛЕЖ (Н)                  5 (3)

Стријелци: 0:1 Драшковић из пенала у 12, 0:2 С. Продановић у 17, 0:3 Драшковић у 34, 1:3 Спајић у 40, 1:4 С. Продановић у 55, 1:5 С. Продановић у 61, 2:5 Ћаћић у 76, 3:5 Планинчић у 85. минуту.

Стадион: СРЦ “9. јануар” у Рогатици.

Судија: Данијел Перић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Нешковић, Нерић, Спајић (Младост, Рогатица), Петковић (Вележ, Невесиње).

Играч утакмице: Сергеј Продановић (Вележ, Невесиње) 8,5.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Којић 5,5, Нешковић 6, Ћаћић 6,5, Томић 6, Спајић 6,5 (од 82. минута Планинчић -), Миличевић 6 (од 71. минута Кушић -), Маријановић 6, Дебелногић 5,5, Поповац 5,5 (од 52. минута Божовић 5,5), Нерић 6, Николић 5,5 (од 52. минута Обрадовић 5,5). Тренер: Драган Јовановић.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 7, Гутић 7, Поповић 7 (од 63. минута Пантић -), Петковић 7, Вукосав 7, Г. Продановић 7, Кљакић 7, Реповић 7 (од 79. минута Радојичић -), Драшковић 8, Радовић 7 (од 63. минута Јеремић -), С. Продановић 8,5. Тренер: Мијат Мишељић.

***

ГУБЕР                4 (1)

СТАКОРИНА    2 (0)

Стријелци: 1:0 Петровић у 23, 1:1 Мрдак у 48, 2:1 А. Смајиловић у 53, 2:2 Мрдак у 71, 3:2 Аврамовић у 69, 4:2 Петровић у 86. минуту.

Стадион: “Видиковац” у Сребреници.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Дачевић, Нешковић, Стјепановић (Стакорина).

Играч утакмице: Предраг Петровић (Губер) 8.

ГУБЕР: Бодирога 7, Аврамовић 7,5, Јурошевић 7, Петровић 8, А. Смајиловић 7,5, Богичевић 7, Јашаревић 7, Лемез 7, Косанић 7, Грујичић 7 (од 57. минута О. Смајиловић 7), Чирак 7 (од 88. минута Мујић -). Тренер: Милорад Косанић.

СТАКОРИНА: Бојановић 6, Миловановић 6, Симовић 6 (од 80. минута Томић –), Мрдак 7,5, Миловић 6, Поповић 6, Р. Тадић 6, Д. Тадић 6 (од 65. минута Стјепановић -), Дачевић 6, Јовановић 6 (од 40. минута Гиговић 6), Нешковић 6 (од 80. минута Тодоровић -). Тренер: Раденко Ковачевић.

***

РОМАНИЈА                5 (1)

ЈЕДИНСТВО (БР)      0 (0)

Стријелци: 1:0 Чворо из пенала у 45, 2:0 М. Благојевић у 61, 3:0 Симанић у 63, 4:0 М. Благојевић у 70, 5:0 П. Благојевић у 87. минуту.

Стадион: СРЦ “Влајко Петровић” у Палама.

Гледалаца: 700.

Судија: Драган Тодић (Добој) 6,5.

Жути картони: Цицовић (Романија), Ружичић (Јединство, Бродац).

Црвени картони: Марко Маљукан (Романија) у 73. минуту, Дејан Вучић (Јединство, Бродац) у 73. минуту.

Играч утакмице: Марко Благојевић (Романија) 8.

РОМАНИЈА: Лучић -, Јовановић 7, Короман 7, Чворо 7,5, Елек 7, Маљукан 5, Симанић 7,5 (од 75. минута Ђ. Ступар -), Лукић 7 (од 87. минута Мотика -), Цицовић 7, М. Благојевић 8 (од 85. минута П. Благојевић -), Кошарац (од 87. минута Тробок -). Тренер: Сретко Вуксановић.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 5, Лукић 5, Гвозденац 5, Стевановић 5, Рачановић 5, Вучић 5, Ружичић 5, Василић 5 (од 66. минута Шикуљак -), Дукић 5, Крсмановић 5, Митровић 5 (од 75. минута Јевић -). Тренер: Зоран Стајић.

***

ПРОЛЕТЕР (Д)  3 (3)

ХЕРЦЕГОВАЦ  1 (1)

Стријелци: 1:0 Мркајић у 29, 2:0 Оџаклић у 38, 2:1 Илић у 43, 3:1 Оџаклић у 44. минуту.

Стадион: Пролетера у Дворовима.

Судија: Немања Јовичић (Источно Стари Град) 6,5.

Играч утакмице: Миљан Оџаклић (Пролетер, Дворови) 8.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Митровић 7, Секулић 7, Мркајић 7,5, Васић 7, Н. Ракић 7, Матијевић 7 (од 76. минута Дупор -), Оџаклић 8, Лукић 7 (од 88. минута Лалић -), Барјактаревић 7 (од 76. минута Симић -), Госпавић 7, Максимовић 7 (од 76. минута Магазин -). Тренер: Драган Матић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Биберџић 6 (од 51. минута Миливојевић 6), Ивковић 6, Вујовић 6, Старовић 6,5, Дангубић 6,5, Вујовић 6, Илић 7, Јокановић 6, Кешељевић 6,5, Суџум 6 (од 81. минута Миливојевић -), Комненић 6,5. Тренер: Рајко Миленић.

***

ПОДРИЊЕ (Т)   1 (0)

РУДАР 1925                 4 (0)

Стријелци: 0:1 Тојић у 50, 0:2 Б. Цвијић у 57, 1:2 Г. Аћимовић у 61, 1:3 Б. Цвијић у 78, 1:4 Тојић у 80. минуту.

Стадион: Подриња у Тршићу.

Судија: Игор Илић (Пале) 6,5.

Жути картони: Д. Аћимовић, Новаковић, Матић (Подриње, Тршић)

Играч утакмице: Бранислав Цвијић (Рудар 1925) 8.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): Петровић 5,5, Крстић 5,5, Катић 5,5 (од 55. минута Јосиповић 5,5), Г. Аћимовић 6,5, Матић 5,5, С. Аћимовић 5,5, Д. Аћимовић 5,5, Крајшумовић 5,5, Јовановић 5,5, Новаковић 5,5, М. Аћимовић 5,5. Тренер: Милан Стевановић.

РУДАР 1925: Максимовић 7, Бумбић 7, Тојић 8, Арсеновић 7, Ђурић 7, Б. Цвијић 8, Давидовић 7, Ж. Марковић 7, Стевић 7, И. Марковић 7, Копривица 7. Тренер: Горан Љубојевић.

***

ГЛАСИНАЦ 1936       8 (3)

БУДУЋНОСТ (П)       1 (0)

Стријелци: 1:0 Шука у 10, 2:0 Шука у 11, 3:0 Витомир у 39, 4:0 Шука у 47, 5:0 Шкобо у 52, 6:0 Шука у 64, 7:0 Радоња у 66, 8:0 Л. Новосел у 69, 8:1 В. Ивановић у 80. минуту.

Стадион: “Бара” у Сокоцу.

Гледалаца: 55

Судија: Василије Милошевић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Шука, Вуковић (Гласинац), Миловановић, Савић (Будућност, Пилица).

Играч утакмице: Неђо Шука (Гласинац 1936) 9.

ГЛАСИНАЦ: Крунић 7, Вуковић 7, Пајевић 7 (од 56. минута Марић 7), Деурић 7 (од 51. минута С. Новосел 7), Витомир 7,5 (од 46. минута Радоња 7,5), Шука 9, Шкобо 7,5, Лиздек 7, Ми. Вујичић 7, Лончаревић 7 (од 51. минута Каповић 7), А. Пејановић 7 (од 46. минута Л. Новосел 7,5). Тренер: Огњен Крешталица.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 5, Савић 5, Марковић 5, Лукић 5, Ристић 5, Лазаревић 5, П. Радић 5 (од 55. минута Кулић 5), Јосиповић 5, В. Ивановић 5,5, Миловановић 5, Крезовић - (од 22. минута Пантић 5). Тренер: Далибор Крезовић.

***

ДРИНА ХЕ                  2 (0)

МЛАДОСТ (Г)   0 (0)

Стријелци: 1:0 Секулић у 72, 2:0 Дамјановић у 86. минуту.

Стадион: Градски у Вишеграду.

Судија: Владимир Бујак (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Пљеваљчић, Секулић, Марковић (Дрина ХЕ), Слијепчевић, Шаренац, Горановић (Младост, Гацко).

Играч утакмице: Небојша Секулић (Дрина ХЕ) 7,5.

ДРИНА ХЕ: Томић 7, Ристивојевић 7, Пљеваљчић 7 (од 65. минута Са. Лозо -), Станојчић 7 (од 89. минута Тодоровић -), Дамјановић 7,5, Марковић 7, Секулић 7,5 (од 89. минута Мандић -), Се. Лозо 7, Пејовић 7 (од 87. минута Сарић -), Грујић 7, Симић 7 (од 65. минута Врећо -). Тренер: Јадранко Јањић.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић 6, Авдаловић 6, Мрковић 6, Кандић 6, Шаренац 6, Слијепчевић 6, Горановић 6 (од 84. минута Зиројевић -), Николић 6 (од 33. минута Тепавчевић 6), Пушара 6, Ћеранић 6, Суџум 6. Тренер: Веселин Слијепчевић.

***

ИЛИЋКА 01      1 (1)

ВЛАСЕНИЦА   0 (0)

Стријелац: 1:0 Н. Тодоровић у 21. минуту.

Стадион: Градски у Власеници.

Гледалаца: 90.

Судија: Чедомир Милошевић (Зворник) 6,5.

Жути картон: Томић (Илићка 01)

Играч утакмице: Немања Тодоровић (Илићка 01) 7.

ИЛИЋКА 01: Јефтић 6,5, Челик 6,5, Топаловић 6,5 (од 46. минута Арсић 6,5, Омић 6,5, Н. Тодоровић 7, Антуновић 6,5, М. Крсмановић 6,5 (од 90. минута Зимоњић -), Божић 6,5, Томић 6,5, Крстић 6,5, Маркановић 6,5 (од 46. минута Станкић 6,5). Тренер: Радивоје Николић.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 6, Петровић 6, Матић 6, Митровић 6, Н. Крсмановић 6 (од 66. минута Д. Тодоровић -), Н. Ковачевић 6, Зекић 6, Глишић 6, Тешић 6, Фехратовић 6, М. Ковачевић 6. Тренер: Павле Голијан.