Друге лиге Републике Српске: Фудбалери из Обилићева протутњали и кроз Челинац

Дарко Пашагић

БАЊАЛУКА - Фудбалери јесењег шампиона Наприједа у 16. колу Друге лиге Републике Српске, група запад савладали су као гости у Челинцу истоименог домаћина са 2:0.

Овом побједом до које су дошли погоцима Пере Миладиновића у 20. и Леонтија - Луке Драгољића у 52. минуту изабраници Небојше Анђелића побјегли су најближем пратиоцу Црном Врху три бода.

Наиме екипа из Јаружана у овом колу поражена је на гостовању у Броду од Полета 1926 са убједљивих 1:4. До овог високог тријумфа екипа, коју са клупе преводи играч-тренер Боран Петрић, стигла је највише захваљујући Хуану Камилу Аријасу Москвери, који је са два гола у наставку сусрета побједу домаћина учинио знатно убједљивијом.

Ипак најубједљивију побједу у овом колу остварили су фудбалери трнске Слоге, који су на свом терену савладали Прогрес из Кнежева са 9:0. Блистала су тројица новајлија из Бразила, Да Силва Иво Миндеш, Ласерда Брајан Кевин да Силва и Оливеира Рикардо Соуза, који су постигли пет погодака, а хет-трик у наставку сусрета уписао је и “резервиста” Стефан Триван.

Фудбалери Слободе из Новог Града и Текстилца поново су, други пут у четири дана, играли неријешено. Послије 1:1 у Дервенти у одгођеној утакмици првог кола сада је на стадиону “Млакве” било 0:0.

У групи исток јесењи шампион Дрина ХЕ остварила је убједљиву побједу у Пилици, гдје савладала некадашњег прволигаша Будућност са 5:1. Побједник се могао наслутити већ послије првог дијела сусрета, које су Вишеграђани ријешили у своју корист и стигли до три гола предности. Двоструки стријелци у побједничкој екипи били су Далибор Дамјановић и новајлија Јужнокорејац Јеонг Санг Вон. Најближи пратилац Дрине Пролетер из Дворова остварио је минималан тријумф у Доњем Црњелову, гдје је савладао Задругар са 1:0. Стријелац јединог поготка био је Павле Малетић већ у седмом минуту. До другог бода ове сезоне дошао је Рудар 1925 из Угљевика, који је на свом терену играо неријешено против Подриња из Јање (1:1).

У групи исток три сусрета биће одиграна касније. Већ данас ће на сцену у Билећи Херцеговац и Јединство из Роћевића, док су за 13. март отказани сусрети: Јединство (БР) - Стакорина и Гласинац 1936 - Губер.

Парови 17. кола, које се игра у суботу и недјељу, 9. и 10. марта: група запад:

Слобода (НГ) - Челинац, Текстилац - ФСА Приједор, Горица - Борац (Ш), Пролетер (Т) - Слога (С), Брдо - Дубраве, Јединство (Ж) - Полет 1926, Црни Врх - Слога (Т), Прогрес - Напријед, група исток: Задругар (ДЦ) - Јединство (БР), Пролетер (Д) - Рудар 1925, Подриње (Ј) - Гласинац 1936, Губер - Младост (Г), Власеница - Будућност (П), Дрина ХЕ - Илићка 01, Младост (Р) - Херцеговац, Јединство (Р) - Стакорина.

МЛАДОСТ (Р)   0 (0)

Стријелац: 1:0 Арсић из пенала у 29. минуту.

Стадион: Градски у Брчком.

Гледалаца: 120.

Судија: Раде Аћимовић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Бојић (Илићка 01), Томић, Ћаћић, представник клуба Соколовић (Младост, Рогатица).

Црвени картони: Милош Крсмановић (Илићка 01) у 90. минуту, Лука Бојат (Младост, Рогатица) у 90. минуту.

Играч утакмице: Милован Арсић (Илићка 01) 7.

ИЛИЋКА 01: Јефтић 6,5, Челик 6,5 (од 69. минута Драгић -), Н. Антуновић 6,5, Зимоњић 6,5, Станкић 6,5, Арсић 7, Крсмановић 5, Божић 6,5, Петровић 6,5 (од 80. минута Тодоровић -), Бојић 6,5, Г. Антуновић 6,5 (од 73. минута Тодоровић -). Тренер: Радивоје Николић.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Којић 6,5, Миловановић 6, Елек 6, Маљукан 6,5, Томић 6, Ћаћић 6,5, Б. Маријановић 6,5, В. Маријановић 6,5 (од 84. минута Бојат 5), Андрић 6 (од 62. минута Јанковић -), Обрадовић 6,5, Божовић 5. Тренер: Драган Јовановић.

****

БУДУЋНОСТ (П)        1 (0)

ДРИНА ХЕ                   5 (3)

Стријелци: 0:1 Вулевић у 32, 0:2 Санг Вон у 39, 0:3 Дамјановић у 44, 1:3 П. Радић у 62, 1:4 Дамјановић у 63, 1:5 Санг Вон у 75. минуту.

Стадион: Будућности у Пилици.

Гледалаца: 20.

Судија: Бојан Пејић (Соколац) 6,5.

Жути картони: Ристић (Будућност, Пилица), Ранитовић (Дрина ХЕ).

Играч утакмице: Јеонг Санг Вон (Дрина ХЕ) 8.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): Јокић 5,5 (од 56. минута Симић 5,5), Радовановић 5,5, Д. Марковић 5,5, Миловановић 5,5, Лукић 5,5, Ристић 5,5, Пантић 5,5, П. Радић 6, Ивановић 5,5, Крезовић 5,5, Цвјетиновић 5,5. Тренер: Далибор Крезовић.

ДРИНА ХЕ: Никић 7, Тодоровић 7, Тасић 7 (од 56. минута Станојчић 7), Пљеваљчић 7, Дамјановић 8 (од 69. минута Грујић -), Б. Марковић 7,5, Ћирковић 7, Лозо 7 (од 74. минута Терзић -), Санг Вон 8, Вулевић 7,5 (од 69. минута Баранац -), Ранитовић 7 (од 56. минута Окука 7). Тренер: Драган Вулевић.

****

МЛАДОСТ (Г)   0 (0)

ВЛАСЕНИЦА             3 (1)

Стријелци: 0:1 Зекић у 39, 0:2 Вуковић у 90+3, 0:3 Ступар у 90+5. минуту.

Стадион: Градски у Гацку.

Гледалаца: 50.

Судија: Дејан Поповић (Требиње) 6,5.

Жути картони: Авдаловић (Младост, Гацко), Вуковић, Н. Ковачевић (Власеница).

Играч утакмице: Вања Зекић (Власеница) 7,5.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Шаровић 5,5, Авдаловић 5,5, Мрковић 5,5, Кандић 5,5, Нерић 5,5 (од 74. минута Жарковић -), Елек 5,5 (од 84. минута Суџум -), Николић 5, Пушара 5,5, Стајић 5,5 (од 46. минута Горановић 5,5), Мастиловић 5,5, Шаренац 5,5 (од 46. минута Антељ 5,5). Тренер: Жељко Поповић.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 7, Мијатовић 7, Видаковић 7, Матић 7 (од 80. минута Ерделић -), Вуковић 7,5, Зекић 7,5 (од 67. минута Д. Јањушевић -), Н. Ковачевић 7,5, Ступар 7, Томић 7, Гаџуновић 7, М. Јањушевић 7. Тренер: Павле Голијан.

***

РУДАР 1925                 1 (0)

ПОДРИЊЕ (Ј)    1(1)

Стријелци: 0:1 Алић из пенала у 31, 1:1 Папић (аутогол) у 51. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 150.

Судија: Радош Михајловић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Стевић, Бумбић (Рудар 1925), Алић (Подриње, Јања).

Играч утакмице: Адел Алић (Подриње, Јања) 7.

РУДАР 1925: Јаковљевић 6,5, Бумбић 6,5, М. Лазић 6,5, Н. Цвијић 6,5 (од 46. минута Арсеновић 6,5), Гајић 6,5 (од 73. минута Видаковић -), Б. Цвијић 6,5, Давидовић 6,5, Гвозденац 6,5, Стевић 6,5, Јовић 6,5 (од 90. минута Радовановић -), Копривица 6,5 (од 90. минута Ц. Лазић -). Тренер: Борис Панић.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Папић 6, Јовановић 6,5, Насуфовић 6,5, Механовић 6,5 (од 83. минута Стојановић -), Перковић 6,5, Максимовић 6,5 (од 36. минута Вуковић 6,5), Мехмедовић 6,5 (од 83. минута Арифовић -), Алић 7, Станкић 6,5 (од 88. минута Ибрашимовић -), Стевановић 6,5 (од 88. минута Јашаревић -), Митровић 6,5. Тренер: Небојша Глигић.

Судија: Бошко Лазић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Марковић, Ђокић, Караман (Задругар, Доње Црњелово), Малетић (Пролетер, Дворови).

Играч утакмице: Павле Малетић (Пролетер, Дворови) 7.

ЗАДРУГАР (ДОЊЕ ЦРЊЕЛОВО): И. Вуковић 6,5 (од 44. минута Максимовић 6,5), Марковић 6,5, К. Вуковић 6,5, Ђокић 6,5, Митровић 6, Матовић 6, Стевановић 6,5, Калајџић 6, Караман 6,5, Јоловић 6, Симић 6 (од 62. минута Тодоровић -). Тренер: Велибор Вујић.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Оплакан 6,5, Грујичић 6,5 (од 77. минута Павловић -, од 89. минута Матијевић -), Мркајић 6,5, Васић 6,5, Ракић 6,5, Лукић 6,5, Лакић 6,5, Магазин 6,5 (од 62. минута Секулић -), Илић 6,5, Класановић 6,5, Малетић 7. Тренер: Драган Матић.

***

ЧЕЛИНАЦ         0 (0)

НАПРИЈЕД        2 (1)

Стријелци: 0:1 Миладиновић у 20, 0:2 Драгољић из пенала у 52. минуту.

Стадион: Челинца у Челинцу.

Судија: Никола Гарић (Добој) 6,5.

Жути картони: Кнежевић. Рулић, Томић, Бајић (Челинац), Миладиновић, Бундало (Напријед).

Играч утакмице: Перо Миладиновић (Напријед) 7,5.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 6, Рулић 6, Матерић 6, Бабић 6, Кнежевић 6 (од 46. минута Јусић 6), Томић 6, Сувајац 6 (од 82. минута Гаврић -), Крминац 6, Тривић 6 (од 66. минута Џомбић -), Бајић 6, Бојић 6 (од 66. минута Орашанин -). Тренер: Далибор Теиновић.

НАПРИЈЕД: Добријевић 7, Миладиновић 7,5, Бундало 7, Љубичић 7 (од 88. минута Поповић -), Грујић 7 (од 82. минута Бојиновић -), Хаџић 7 (од 75. минута Трнинић -), Шупић 7, Кременовић 7, Драгољић 7,5 (од 88. минута Видимлић -), Јањић 7, Радић 7. Тренер: Небојша Анђелић.

***

СЛОГА (Т)         9 (3)

ПРОГРЕС 0 (0)

Стријелци: 1:0 Ђукановић у 9, 2:0 Мендеш у 13, 3:0 Мендеш у 41, 4:0 Да Силва у 58, 5:0 Соуза у 66, 6:0 Триван у 69, 7:0 Да Силва у 76, 8:0 Триван у 85, 9:0 Триван у 90+1. минуту.

Стадион: Слоге у Трну.

Судија: Немања Давидовић (Приједор) 6,5.

Жути картон: Араповић (Слога, Трн).

Играч утакмице: Стефан Триван (Слога, Трн) 8,5.

СЛОГА (ТРН): Делић -, Грозданић 7 (од 56. минута Шарић 7), Пилиповић 7, Да Силва 8, Мендеш 8 (од 73. минута Јојић -), Соуза 7,5 (од 82. минута Араповић -), Ивић 7 (од 73. минута Миљевић -), Саватић 7 (од 56. минута Триван 8,5), Томичић 7, Микић 7, Ђукановић 7,5. Тренер: Миленко Петровић.

ПРОГРЕС: Д. Марјановић 5, Халаба 5, Баришић 5, Гламочић 5 (од 58. минута С. Ђукарић -), Кахрић 5, Вучић 5, М. Будић 5, П. Будић 5, С. Марјановић 5, Ж. Ђукарић 5, Марић 5 (од 79. минута Ђурановић -). Тренер: Стефан Марковић.

***

ПОЛЕТ 1926      4 (2)

ЦРНИ ВРХ         1 (1)

Стријелци: 1:0 Паласиос у 5, 2:0 С. Грозданић у 14, 2:1 Зеленика у 32, 3:1 Аријас у 49, 4.1 Аријас у 70. минуту.

Стадион: Градски у Броду.

Гледалаца: 300.

Судија: Милан Гарић (Полет 1926).

Жути картони: С. Грозданић, Петрић (Полет 1926), Кукић (Црни Врх).

Играч утакмице: Хуан Камило Аријас Москвера (Полет 1926) 8.

ПОЛЕТ 1926: Памплона 7, Пејичић 7, Петрић 7, М. Грозданић 7, С. Грозданић 7,5 (од 85. минута Ђекановић -), Паласиос 7,5, Лекић 7, Аријас 8, Маринковић 7 (од 76. минута Жарић -), Јовичић 7, Томичевић 7 (од 53. минута Тешановић 7). Тренер: Бојан Петрић.

ЦРНИ ВРХ: Радетић 5,5, Савичић 5,5, Шавија 5,5, Дамјанић 5,5, Субић 5,5 (од 66. минута Вукосављевић -), Зеленика 6, Грујић 5,5, Ћоћкало 5,5 (од 31. минута Цвијетић -), Арежина 5,5, Кукић 5,5, Петровић 5,5. Тренер: Предраг Татић.

***

ДУБРАВЕ           3 (0)

ЈЕДИНСТВО (Ж)        1 (1)

Стријелци: 0:1 Ћетојевић у 25, 1:1 Татић у 59, 2:1 Малбашић из пенала у 62, 3:1 М. Демо у 87. минуту.

Стадион: Дубрава у Дубравама.

Гледалаца: 180.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6,5,

Жути картони: Д. Кисин, Татић. Будимлић (Дубраве), Петковић, Ђогић, Кнежић, Гаврић, Јарић, Ерцег (Јединство, Жеравица).

Играч утакмице: Дејан Татић (Дубраве) 7,5.

ДУБРАВЕ: Дринић 7, Д. Кисин 7, Будимлић 7 (од 73. минута Ф. Никић -), Хаџиалагић 7, Вучинић 7, Татић 7,5, Сикимић 7, Бенцуз 6,5 (од 46. минута М. Демо 7,5, од 89. минута Шикуљак -), Малбашић 7,5, Малешевић 6,5 (од 46. минута Крвгић 7), М. Никић 7 (од 73. минута В. Кисин -). Тренер: Игор Миљевић.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Војводић 6, Јарић 6, Ђогић 6, Шакотић 6 (од 86. минута Вранић-Будимовић -), Хамзић 6, Кнежић 6 (од 67- минута Галић -), Ерцег 6, Гаврић 6 (од 62. минута Будимовић -), Диљевић 6, Петковић 6, Ћетојевић 6,5. Тренер: Велимир Стојнић.

***

СЛОГА (С)         0 (0)

БРДО                  2 (1)

Стријелци: 0:1 Харамбашић у 43, 0:2 Исаковић у 77. минуту.

Стадион: Градски у Српцу.

Гледалаца: 40.

Судија: Мишо Мачкић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Грбић, Ремић, Р. Зеленац, Г. Зеленац, Шервел, Зукановић (Слога, Србац), М. Тркуља, Д. Тркуља, Мијић (Брдо).

Црвени картон: Игор Њежић (Слога, Србац) у 90+2. минуту.

Играч утакмице: Харис Харамбашић (Брдо) 7,5.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 6,, Зукановић 6, Грбић 6, В. Њежић 6, И. Њежић 6, Шервел 7, Ђаковић 6, Р. Зеленац 6, Ремић 6 (од 80. минута Перић -), Г. Зеленац 6 (од 71. минута Аћић -), Бјелонић 6 (од 46. минута Вајукић 6). Тренер: Славко Вујић.

БРДО: Видовић 7, М. Тркуља 7 (од 78. минута Карагић -), Харамбашић 7,5, Каруповић 7, Исаковић 7 (од 83. минута Бехлић -), Миодраговић 7, Стевић 7 (од 83. минута Д. Тркуља -), Мармат 7 (од 65. минута Мијић -), Бундало 7, Миљевић 7, Дедић 7. Тренер: Мирза Алкић.

Судија: Славиша Шарић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Сјенчић, Јаћимовић, Арсенић, Марчета, Бијелић (Борац, Шамац), М. Ристић, Николић (Пролетер, Теслић).

Играч утакмице: Петар Марчета (Борац, Шамац) 7.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 6,5, Петровић 6,5, Јаћимовић 6,5, Поповић 6,5 (од 83. минута Н. Богдановић -), Благојевић 6,5, Марчета 6,5, Дакић 6,5 (од 75. минута Ђурић -), Сјенчић 6,5, Арсенић 6,5 (од 88. минута С. Богдановић -), Митровић 6,5, Бијелић 6,5. Тренер: Милорад Илишковић.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Н. Ристић 6, Ђукарић 6, М. Ристић 6, Николић 6,5, Осмић 6, Радешић 6,5, Станковић 6, Симић 6 (од 79. минута Остојић -), С. Кузмановић 6,5, Секулић 6, Б. Кузмановић 6,5 (од 79. минута Алексић -). Тренер: Дарјан Грбић.

***

ФСА ПРИЈЕДОР        2 (2)

ГОРИЦА            2 (0)

Стријелци: 1:0 Стојић у 27, 2:0 Мариновић у 40, 2:1 Пено у 48, 2:2 Малиновић у 58. минуту.

Стадион: “Пољана” у Приједору.

Гледалаца: 60.

Судија: Милан Радуловић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: Стегић, Мариновић (ФСА Приједор), Малиновић, Сакан, Граховац (Горица).

Црвени картон: Слободан Вујичић (ФСА Приједор) у 89. минуту.

Играч утакмице: Станко Малиновић (Горица) 7.

ФСА ПРИЈЕДОР: Змијањац 6,5, Речевић 6,5, Рудак 6,5, Мариновић 6,5, Стојић 6,5 (од 76. минута Дрљача -), Кнежевић 6,5, Црнобрња 6,5, Стегић 6,5, Милинковић 6,5 (од 76. минута Вујичић 5), Добријевић 6,5 (од 50. минута Крнета -), Мршић 6,5. Тренер: Ненад Башић.

ГОРИЦА: Илић 6,5, Пено 7, Грачанин 6,5, Митрић 6,5, Сакан - (од 25. минута Проле 6,5, од 83. минута Јовичић -), Пастир 6,5 (од 83. минута Шобић -), Малиновић 7, Јакешевић 6,5, Граховац 6,5, Јовић - (од 12. минута Мешић 6,5), Вучковић 6,5. Тренер: Душко Сакан.

***

СЛОБОДА (НГ) 0

ТЕКСТИЛАЦ              0

Стадион: “Млакве” у Новом Граду.

Судија: Марко Ерак (Крупа на Врбасу) 6,5.

Жути картони: Вујановић, Грошић, представник клуба Босанчић (Слобода, Нови Град), Дуспара, Слијепчевић, Ступар, Трнинић (Текстилац).

Играч утакмице: Невен Плиснић (Текстилац) 6,5.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Фајковић 6,5, Вејновић 6,5, Вујановић 6, Ратковић 6, Павић 6,5, Бокан 6, Вучен 6,5, Грошић 6 (од 61. минута Милаковић -), Далић 6,5, Зец 6, Пралица 6. Тренер -.

ТЕКСТИЛАЦ: Плиснић 6,5, Н. Ступар 6,5, Трнинић 6,5, Бабић 6, Комљеновић 6, Савић 6,5, Дуспара 6, Слијепчевић 6, Игњић 6, Хамзић 6,5, Кнежевић 6. (од 60. минута Алексић 6). Тренер: Владанко Комленовић.