Друге лиге Републике Српске: Фудбалери Црног врха поражени од Борца од Шамцу

БАЊАЛУКА – Другопласирана екипа Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад, Црни врх из Јаружана поражен је у 14. колу на гостовању у Шамцу од Борца са минималних 0:1.

Једини погодак у тврдој и борбеној утакмици још у седмом минуту постигао је Никола Митровић. Пораз најближег пратиоца искористио је лидер, бањалучки Напријед који је на гостовању у Дубравама, код истоименог домаћина, играо неријешено 0:0, тако да послије овог кола има два бода предности у односу на екипу из Јаружана.

Србачка Слога је на свом Градском стадиону декласирала претпосљедњи Прогрес из Кнежева са 9:0, а блистао је троструки стријелац Горан Зеленац, док је резервиста Јован Ремић постигао два поготка.

Фудбалери Слободе наставили су да распродају углед клуба са стадиона “Млакве”, јер су доживјели и девети узастопни пораз. Овог пута цијелом плијену са гостовања радовали су играчи Брда из Хамбарина, који су славили са 5:1. Прилику за поправни Новограђани ће имати већ сутра када у одгођеној утакмици трећег кола дочекују ФСА Приједор.

У групи исток лидер Дрина ХЕ из Вишеграда био је немилосрдан на гостовању у Угљевику гдје је савладао Рудар 1925 са 8:1. По два гола дали су Небојша Секулић, Далибор Дамјановић и Никола Баранац, а по једном су се у стријелце уписали Бојан Марковић и Лука Вулевић.

Најближи пратилац Вишеграђана Пролетер из Дворова успио је на једвите јаде као домаћин да савлада Губер са 3:2. Гости из Сребренице са два гола Немање Косанића већ послије 17 минута водили су са 2:0, али су онда на сцену ступила браћа Ракић. Стефан је у 51. из пенала смањио на 1:2, а само шест минута касније другим голом је изједначио, а онда је у 81. минуту био прецизан и Немања и донио три бода друголигашу из Дворова.

Парови 14. кола, које се игра у суботу и недјељу, 18. и 19. новембра: група запад: Челинац – Слога (Т), Напријед – Полет 1926, Прогрес – Дубраве, Црни врх – Слога (С), Јединство (Ж) – Борац (Ш), Брдо - ФСА Приједор, Пролетер (Т) – Слобода (НГ), Горица – Текстилац, група исток: Јединство (БР) – Херцеговац, Стакорина – Илићка 01, Јединство (Р) – Будућност (П), Младост (Р) – Младост (Г), Дрина ХЕ – Гласинац 1936, Власеница – Рудар 1925, Губер – Задругар (ДЦ), Подриње (Ј) – Пролетер (Д).

ЧЕЛИНАЦ         1 (1)

Стријелци: 0:1 Бабић у 7, 1:1 Малиновић у 14, 2:1 Јовић у 18. минуту.

Стадион: Горице у Шипову.

Гледалаца: 250.

Судија: Славиша Јованић (Прњавор) 7

Играч утакмице: Станко Малиновић (Горица) 7,5.

ГОРИЦА: Илић 6,5, Пено 7, Грачанин 7, Сакан 7, Сивоњић 7, Пастир 6,5 (од 72. минута Дојчиновић -), Малиновић 7,5, Перак 7, Јакшић 7, Јовић 7,5, Мешић 7. Тренер: Душко Сакан.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 6, Џомбић 6 (од 75. минута Гаврић -), Матерић 6,5, Бабић 7, Амиџић 6,5, Дубравац 6,5, Бајић 6,5, Томић 6,5, Сувајац 6,5, Јагодић 6,5, Вуковић 6,5. Тренер: Далибор Теиновић.

***

ТЕКСТИЛАЦ              3 (2)

ПРОЛЕТЕР (Т) 1 (0)

Стријелци: 1:0 Радешић (аутогол) у 7, 2:0 Сантос из пенала у 42, 3:0 Мариага у 56, 3:1 Ђукарић у 67. минуту.

Стадион: Градски у Дервенти.

Гледалаца: 100.

Судија: Бојан Томић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Тадић, Марић (Текстилац), Николић, Ристић (Пролетер, Теслић).

Играч утакмице: Данило Игњић (Текстилац) 7.

ТЕКСТИЛАЦ: Благојевић 7, Марић 7, Да Силва 7, Тадић 6,5 (од 70. минута Митровић -), Триван 7 (од 88. минута Алексић -), Драгољић 6,5 (од 70. минута Слијепчевић -), Игњић 7, Симић 7, Седлар 7, Мариага 7, Сантос 7. Тренер: Дејан Пијетловић.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Хасић 6, Ђукарић 6,5, Ристић 5,5, Николић 5,5, Осмић 5,5 (од 88. минута Павловић -), Алексић 5 (од 63. минута Вукмировић -), Радешић 5 (од 77. минута Секулић -), Станковић 5,5, Симић 5 (од 63. минута Карабеговић -), С. Кузмановић 5,5, Б. Кузмановић 5,5 (од 88. минута Бабић -). Тренер: Дарјан Грбић.

***

СЛОБОДА (НГ) 1 (1)

БРДО                            5 (2)

Стријелци: 0:1 Карајица у 29, 0:2 Миодраговић у 37, 1:2 Екић у 45, 1:3 Миодраговић у 55, 1:4 Вујатовић у 57, 1:5 Војниковић у 90. Минуту.

Стадион: “Млакве” у Новом Граду.

Гледалаца: 80.

Судија: Борислав Радић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Бокан (Слобода, Мркоњић Град), Исаковић, Мармат, Бабић (Брдо).

Играч утакмице: Зоран Миодраговић (Брдо) 8.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Блануша 5, Бокан 5, Макивић 5, Иветић 5, Вујановић 5, Мајкић 5, Селимагић 5, Милаковић 5, Екић 6, Асенсо 5, Алдабе 5. Тренер: Младен Згоњанин.

БРДО: Бабић 6,5, Тркуља 7 (од 80. минута Кривдић -), Харамбашић 7 (од 68. минута Ступар -), Вујатовић 7,5, Исаковић 7 (од 68. минута Бехлић -), Миодраговић 8 (од 80. минута Ж. Куриџа -), Мармат 7, Бундало 7, Миљевић 7 (од 61. минута Војниковић 7,5), Дедић 7, Карајица 7,5. Тренер: Мирза Алкић.

***

ФСА ПРИЈЕДОР        1 (0)

ЈЕДИНСТВО (Ж)        2 (0)

Стријелци: 1:0 Стегић  у 60, 1:1 Шакотић у 75, 1:2 Хајдаревић у 88. минуту.

Стадион: “Пољана” у Приједору.

Гледалаца: 30.

Судија: Дејан Смиљић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Стегић, Саџак, Голић, Стојић, Б. Микић (ФСА Приједор).

Црвени картон: Стефан Стојић (ФСА Приједор) у 89. минуту.

Играч утакмице: Ђорђе Шакотић (Јединство, Жеравица) 7,5.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 6, Рудак 6, Голић 6, Саџак 6, Мариновић 6, Б. Микић 6 (од 84. минута Павловић -), В. Мршић 6, Кнежевић 6 (од 78. минута Милинковић -), Стојић 6, Стегић 7, М. Мршић 6. Тренер: Ненад Башић.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Војводић 6,5, Ђогић 7, Вранић-Будимовић 6,5 (од 66. минута Гаврић -), Хамзић 7, Шакотић 7,5 (од 89. минута Делибашић -), Будимовић 7, Бабић 6,5 (од 70. минута Хајдаревић 7,5), Ерцег 7, Диљевић 7, Петковић 7, Ћетојевић 7. Тренер: Велимир Стојнић.

Судија: Мишо Мачкић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Нишић, Благојевић, Бијелић, Петровић (Борац, Шамац), Арежина, Кукић (Црни врх).

Играч утакмице: Никола Митровић (Борац, Шамац) 7,5.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 7, Нишић 7 (од 84. минута Пупчевић -), Петровић 7, Јаћимовић 7, Поповић 7, Игњатовић 7, Благојевић 6,5 (од 57. минута Арсенић 6,5), Марчета 7, Дакић 6,5 (од 70. минута Мајић -), Митровић 7,5, Бијелић 7. Тренер: -

ЦРНИ ВРХ: Рачић 6,5, Шавија 6, Дамјанић 6,5, Субић 6,5, Зеленика 6, Грујић 6, Арежина 6, Кукић 6 (од 88. минута Брдан -), Милаковић 6 (од 85. минута Рогић -), Грабовац 6, Вукосављевић 6,5. Тренер: Предраг Татић.

***

СЛОГА (С)         9 (4)

ПРОГРЕС 0

Стријелци: 1:0 Шервел у 7, 2:0 Г. Зеленац у 23, 3:0 Г. Зеленац у 27, 4:0 Травар у 38, 5:0 Ремић у 63, 6:0 Г. Зеленац у 64, 7:0 Ремић у 66, 8:0 В. Њежић у 81, 9:0 Јокановић у 83. минуту.

Стадион: Градски у Српцу.

Судија: Немања Давидовић (Приједор) 6,5.

Жути картон: Цвијетић (Слога, Србац).

Играч утакмице: Горан Зеленац (Слога, Србац) 8,5.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић -, Зец 7 (од 60. минута Грбић 7), Шарић 7 (од 60. минута Бундало 7), Цвијетић 7 (од 65. минута Јокановић 7), В. Њежић 7,5, Карамехић 7, И. Њежић 7, Шервел 7,5 (од 35. минута Ремић 8), Травар 7,5, Г. Зеленац 8,5 (од 65. минута Аћић -), Кондић 7. Тренер: Славко Вујић.

ПРОГРЕС: Марковић 5, Стојановић 5 (од 35. минута Љ. Ђурановић 5), Халаба 5, Гламочић 5, Никић 5, М. Будић 5, П. Будић 5, Васиљевић 5, Ђукарић 5, М. Ђурановић 5, Велеушић 5. Тренер: -

***

ДУБРАВЕ 0

НАПРИЈЕД        0

Стадион: Дубрава у Дубравама,

Судија: Дејан Радић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Бркић, Миладиновић, Шупић (Напријед).

Играч утакмице: Адис Хамзић (Дубраве).

ДУБРАВЕ: Хамзић 7, Д. Кисин 6,5, Велагић - (од 16. минута Никић 6), Хаџиалагић 6,5, Тимарац 6,5, Квргић 6 (од 70. минута Малешевић -), Матић 6,5, В. Кисин 6,5 (од 90+2. минута Турановић -), Сикимић 6 (од 70. минута Поповић -), Шикуљак 6,5, Малбашић 6 (од 90+2. минута Гламочић -). Тренер: Игор Миљевић.

НАПРИЈЕД: Добријевић 7, Кременовић 6,5, Миладиновић 6,5, Дакић 6 (од 75. минута Кобас -), Грујић 6,5, Радоја 6,5, Шупић 6,5, Јањић 6,5, Трнинић 6,5, Бркић 6,5, Љубичић 6,5. Тренер: Небојша Анђелић.

***

ПОЛЕТ 1926      0

СЛОГА (Т)         0

Стадион: Градски у Броду.

Судија: Милан Гарић (Приједор) 7.

Жути картони: Маринковић, Бардак, Пејичић (Полет 1926), Пилиповић (Слога, Трн).

Играч утакмице: Лука Делић (Слога, Трн) 6.

ПОЛЕТ 1926: Памплона 6, Пејичић 6, М. Грозданић 6, С. Грозданић 6, Костадиновић 6, Мишић 6, Лекић 6, Милошевић 6, Торес 6, Маринковић 6, Бардак 6. Тренер: -.

СЛОГА (ТРН): Делић 6, Грозданић 6, Марјановић 6, Јанковић 6, Голић 6, Јокановић 6, Саватић 6, Вуковић 6 (од 78. минута Благојевић -), Пилиповић 6, Томичић 6, Гаћеша 6 (од 69. минута Савановић -). Тренер: Предраг Мајкић.

***

ПОДРИЊЕ (Ј)    2 (0)

ЈЕДИНСТВО (БР)       0 (0)

Стријелац: 1:0 Јахић у 62, 2:0 Јахић у 90+2. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Гледалаца: 200.

Судија: Василије Милошевић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Арифовић, Алић, Јахић, Крајишник, Сушић (Подриње, Јања), Калајџић, Лукић, Перковић (Јединство, Бродац).

Играч утакмице: Адел Јахић (Подриње, Јања) 8.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Ружић 7, Јовановић 7, Сушић 7, Јовичић 7 (од 65. минута Механовић -), Мехмедовић 7 (од 83. минута Ибрашимовић -), Јахић 8, Арифовић – (од 22. минута Насуфовић 7), Рагиповић 7 (од 83. минута Рагиповић -), Станкић 7 (од 83. минута Вуковић -), Алић 7, Маровић 7. Тренер: Небојша Глигић.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 6, Василић 6, Рачановић 6, Перковић 6, Павловић 6 (од 81. минута Благојевић -), Лукић 6, Калајџић 6, Јовановић – (од 18. минута Ружичић 6), Крсмановић 6, Лазић 6, Марић 6. Тренер: Зоран Стајић.

***

ПРОЛЕТЕР (Д)  3 (0)

ГУБЕР                          2 (2)

Стријелци: 0:1 Косанић у 7, 0:2 Косанић у 17, 1:2 С. Ракић из пенала у 51, 2:2 С. Ракић у 57, 3:2 Н. Ракић у 81. минуту.

Стадион: Пролетера у Дворовима.

Судија: Марко Лазаревић (Челопек) 6,5.

Жути картони: Дупор (Пролетер, Дворови), Аврамовић, Јашаревић, Новаковић (Губер).

Играч утакмице: Стефан Ракић (Пролетер, Дворови) 8.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Оплакан 7, Секулић 7, Буњевац 7, Мојић 7, Васић 7, Н. Ракић 7,5, С. Ракић 8, Магазин 7 (од 90+2. минута Матијевић -), Барјактаревић 7 (од 68. минута Дупор -), Лукић 7, Класановић 7. Тренер: Драган Матић.

ГУБЕР: Бодирога 6,5, Новаковић 6,5, Аврамовић 6,5, Маринковић 6,5, Петровић 6,5, Богичевић 6,5, Јашаревић 6,5, Лемез 6,5, Косанић 7,5, Грујичић 6,5, Гвозденовић 6,5. Тренер: Давор Крсмановић.

Судија: Дарко Кусмук (Пале) 6,5.

Жути картони: Павић, Матовић, Вичић, Караман (Задругар, Доње Црњелово), Мијатовић, Петровић, Ступа, Н. Ковачевић (Власеница).

Црвени картон: Слађан Ступар (Власеница) у 754. минуту.

Играч утакмице: Немања Матовић (Задругар, Доње Црњелово) 7.

ЗАДРУГАР (ДОЊЕ ЦРЊЕЛОВО): М. Ђокић 6,5, Оџаклић 6,5 (од 75. минута Марио Максимовић -), Матовић 7, Бајић 6,5, А. Ђокић 6,5 (од 59. минута Вичић 6,5), Митровић 6,5, Павић 6,5, Марко Максимовић 6,5, Вуковић 6,5, Караман 6,5, Јоловић 6,5. Тренер: Велибор Вујић.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 6,5, Томић 6, Вуковић 6,5, Мијатовић 6,5, Гајић 6 (од 84. минута Васковић -), Митровић 6,5, Петровић 6, Н. Ковачевић 6,5, Ступар 6, Гаџуновић 6, М. Ковачевић 6,5. Тренер: Павле Голијан.

***

РУДАР 1925       1 (0)

ДРИНА ХЕ         8 (3)

Стријелци: 0:1 Марковић у 4, 0:2 Секулић у 30, 0:3 Дамјановић у 32, 0:4 Вулевић у 51, 0:5 Дамјановић у 54, 0:6 Баранац у 56, 0:7 Секулић у 64, 1:7 Б. Цвијић у 67, 1:8 Баранац у 86. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 10.

Судија: Лука Ковачевић (Фоча) 6,5.

Жути картони: Јовић (Рудар 1925), Едуардо (Дрина ХЕ).

Играч утакмице: Далибор Дамјановић (Дрина ХЕ) 8.

РУДАР 1925: Стевановић 5, Божић 5, Цвијетиновић 5 (од 60. минута Ђурић 5), Н. Цвијић 5, Мићо Гајић 5, Б. Цвијић 5,5, Видаковић 5, Јовић 5, Стевић 5, Марковић 5, Радовановић 5 (од 46. минута Лазић 5). Тренер: Борис Панић.

ДРИНА ХЕ: Виларет 7 (од 56. минута Гаговић 7), Тодоровић 7, Ристивојевић 7, Пљеваљчић 7, Дамјановић 8 (од 56. минута Меурер 7), Марковић 7,5, Секулић 8, Окука 7, Леонардо 7, Грујић 7 (од 53. минута Баранац 8), Вулевић 7,5 (од 53. минута Едуардо 7). Тренер: Драган Вулевић.

***

ГЛАСИНАЦ 1936       3 (0)

МЛАДОСТ (Р)   0 (0)

Стријелци: 1:0 Шука у 47, 2:0 Л. Новосел у 59, 3:0 Шука у 86. минуту.

Стадион: “Бара” у Сокоцу.

Судија: Љубомир Гајић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Шука, Чортан (Гласинац), Нешковић, Миловановић, Михајловић (Младост, Рогатица)

Црвени картон: Дејан Божовић (Младост, Рогатица) у 67. минуту, Ратко Нешковић (Младост, Рогатица) у 89. минуту.

Играч утакмице: Неђо Шука (Гласинац 1936) 8.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић -, Чортан 7, Марић 7 (од 69. минута Вуковић -), Пајевић 7, Л. Новосел 7,5, Шкобо 7, Шука 8, Лиздек 7, Ми. Вујичић 7, Лончаревић 7 (од 74. минута Ћирјанић -), А. Пејановић 7. Тренер: Младен Ћирјанић.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Крсмановић 6, Нешковић 6 (од 69. минута Кушић -), Елек 6, Маљукан 6, Томић 6 (од 56. минута Б. Маријановић 6), Ћаћић 6, В. Маријановић 6, Поповац 6, Обрадовић 6 (од 56. минута Михајловић 6), Божовић 6, Миловановић 6. Тренер: Драган Јовановић.

***

МЛАДОСТ (Г)   3 (2)

ЈЕДИНСТВО (Р)         1 (1)

Стријелци: 0:1 Дамјановић у 21, 1:1 Елек у 30, 2:1 Ћеранић из пенала у 32, 3:1 Суџум у 90. минуту.

Стадион: Градски у Гацку.

Гледалаца: 20.

Судија: Бојан Пејић (Соколац) 6,5.

Жути картони: Авдаловић, Слијепчевић, Елек, Мрковић, Симуновић, Нерић (Младост, Гацко), Благојевић, Росић (Јединство, Роћевић).

Играч утакмице: Велибор Елек (Младост, Гацко) 7,5.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић 7, Авдаловић 7 (од 80. минута Крстојевић -), Стајић 7, Мрковић 7, Лозо 7, Нерић 7 (од 90+1. минута Кандић -), Елек 7,5, Николић 7, Ћеранић 7,5 (од 86. минута Суџум -), Пушара 7, Слијепчевић 7. Тренер: Жељко Поповић.

ЈЕДИНСТВО (РОЋЕВИЋ): Богичевић 6, Дан. Писић 6, Мих. Писић 6, Мичић 6, Росић 6, Благојевић 6, Костић 6, Драшковић 6, Милошевић 6, Миљ. Писић 6, Дамјановић 6,5. Тренер: Горан Шкиљевић.

***

БУДУЋНОСТ (П)       3 (2)

СТАКОРИНА              4 (3)

Стријелци: 0:1 Б. Лукић у 8, 0:2 Б. Лукић у 17, 1:2 П. Радић у 27, 2:2 П. Радић у 34, 2:3 А. Миловић из пенала у 43, 3:3 Ристић у 48, 3:4 Мрдак у 61. минуту.
Стадион: Будућности у Пилици.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Јосиповић, Лазаревић, П. Радић (Будућност, Пилица), Катана, А. Миловић (Стакорина).

Играч утакмице: Бојан Лукић (Стакорина) 8.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 6,5, П. Радић 8, Д. Марковић 6,5 (од 73. минута Н. Марковић -), Јосиповић 6,5 (од 65. минута Цвјетиновић -), Р. Лукић 6,5, Ристић 7, Лазаревић 6,5, Ивановић 6,5, Радовановић 6,5, Крезовић 6,5, Васић 6,5. Тренер: Далибор Крезовић.

СТАКОРИНА: Бојановић 7, Рацковић 7, Поповић 7, А. Миловић 7,5, Лукић 8, Гиговић 7, Д. Тадић 7, Катана 7 (од 70. минута Фуртула -), Кајевић 7, П. Миловић 7, Мрдак 7,5. Тренер: Константин Катана.

***

ИЛИЋКА 01                2 (1)

ХЕРЦЕГОВАЦ  0 (0)

Стријелци: 1:0 Тодоровић у 22, 2:0 Арсић у 57. минуту.

Стадион: Градски у Брчком.

Гледалаца: 35.

Судија: Лука Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Арсић, Станкић, Ристић, Тривуновић, Антуновић (Илићка 01), М. Вујовић, Комненић, Ф. Вујовић. Мркаић (Херцеговац).

Играч утакмице: Немања Тодоровић (Илићка 01) 7,5.

ИЛИЋКА 01: Јефтић 7, Челик 7, Антуновић 7, Зимоњић 7, Ристић 7, Станкић 7, Тодоровић 7,5, Арсић 7,5, Крсмановић 7, Божић 7, Тривуновић 7 (од 88. минута Крстић -). Тренер: Радивоје Николић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Џелатовић 6, С. Милојевић 6, Попадић 6, Ђорђић 6, М. Вујовић 6, Мркаић 6, Ф. Вујовић 6, Илић 6 (од 64. минута Ђ. Милојевић -), Н. Милојевић 6 (од 87. минута Албијанић -), Јокановић 6, Комненић 6. Тренер -