Друге лиге Репубике Српске: Романија убједљиво побиједила Илићку 01 у групи исток

БАЊАЛУКА - Нападач Романије Богдан Симанић обиљежио је 20. коло Друге фудбалске лиге Републике Српске, група исток, пошто је у побједи популарне “вучице” над Илићком 01 из Брчког од 4:0 учествовао са сва четири поготка.

Он је распоредио своје голове, по два у сваком полувремену и свом тиму донио нове бодове, који су друголигаша из Пала винули на друго мјесто са само два бода заостатка иза водећег Јединства. Екипа из Бродца у овом колу савладала је на свом терену са минималних 1:0 Рудар 1925 из Угљевика и то аутоголом Радивоја Бумбића у 24. минуту.

У дербију ове првенствене рунде у групи исток до овог кола водећи Вележ из Невесиња на свом терену играо је неријешено са Херцеговцем из Билеће, 1:1. Већ у 14. минуту фудбалер Херцеговца Миљан Петковић није искористио пенал. Домаћи су до предности дошли у 38. минуту поготком Срђана Драшковића, а бод екипи из Билеће донио је Филип Вујовић, који је у 59. минуту изједначио на 1:1. Само три минута касније гости су остали са фудбалером мање на терену, јер је због другог жутог картона на хлађење морао Лазар Мркаић, али ни то није помогло Невесињцима да дођу до побједе. Послије овог ремија изабраници Мијата Мишељића са лидерске позиције “склизнули” су на треће мјесто.

У дербију групе запад одиграном на стадиону “Ђолови” у Козарској Дубици лидер Борац играо је против трнске Слоге неријешено, 1:1. Повели су Дубичани голом Стефана Томаша у 18. минуту из једанаестерца, а изједначио је најбољи стријелац гостију Дориан Курузовић у 60. минуту. Овај сусрет обиљежила су и три црвена картона. Прије времена у свлачионицу су морали фудбалер домаћих Томаш, те двојица играча Слоге - Предраг Станковић и Давор Телић.

Кикс лидера искористила је Горица из Шипова, која је на гостовању у Жеравици савладала домаће Јединство са 3:2 и сада за Борцем заостаје само два бода. Најзаслужнији за тријумф друголигаша из Шипова био је двоструки стријелац Радивој Јовић.

Парови 21. кола, које се игра у суботу, 15. априла од 16 часова: група запад: Јединство (Ж) - Пролетер (Т), Горица - Полет 1926, Укрина - Борац (КД), Слога (Т) - БСК, Борац (Ш) - Слога (С), Челинац - Прогрес, Брдо - Црни врх, Дубраве - ФС Приједор, група исток: Подриње (Т) - Вележ (Н), Гласинац 1936 - Пролетер (Д), Дрина ХЕ - Романија, Илићка 91 - Губер, Власеница - Младост (Р), Младост (Г) - Стакорина, Будућност (П) - Јединство (БР), Рудар 1925 - Херцеговац.

ФСА ПРИЈЕДОР        0 (0)

Стријелци: 1:0 Т. Осмић у 34, 2:0 Ковачевић (аутогол) у 49. минуту.

Стадион: “Радолинка” у Теслићу.

Гледалаца: 130.

Судија: Никола Гарић (Добој) 6,5.

Жути картони: Николић (Пролетер, Теслић), Рудак, Мршић (ФСА Приједор).

Играч утакмице: Тарик Осмић (Пролетер, Теслић) 7,5.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Хасић 7, Б. Кузмановић 7, С. Кузмановић 7, Вукмировић 7, Ристић 7 (од 84. минута Нестеровић -), Е. Осмић (од 79. минута Јовановић -), Јотановић 7, Т. Осмић 7,5, Маркуљевић 7 (од 82. минута Секулић -), Николић 7, Секулић 7. Тренер: Дарјан Грбић.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 6, Речевић 6, Рудак 6, Ковачевић 6 (од 87. минута Тадић -), Вујчић 6, Микић 6,5, Саџак 6, Црнобрња 6 (од 67. минута Грбић -), Кнежевић 6, Бабић 6 (од 84. минута Паспаљ -), Мршић 6. Тренер: Ненад Башић.

***

ЦРНИ ВРХ         3 (1)

ДУБРАВЕ 0 (0)

Стријелци: 1:0 Диљевић у 12, 2:0 Зеленика у 51, 3:0 Рогић у 85. минуту.

Стадион: Црног врха у Јаружанима.

Гледалаца: 150.

Судија: Мишо Мачкић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Субић (Црни врх), Б. Кисин, Никић (Дубраве).

Играч утакмице: Дејан Диљевић (Црни врх) 7,5.

ЦРНИ ВРХ: Рачић -, Ђукановић 7 (од 68. минута Рогић -), Шавија 7, Дамјанић 7, Субић 7, Зеленика 7,5, Грабовац 7 (од 85. минута Миздрак -), Цвијетић 7 (од 87. минута Брдан -), Вукосављевић 7 (од 68. минута Милаковић -), Диљевић 7,5 (од 87. минута Црногаћа -), Амиџић 7. Тренер: Далибор Балабан.

ДУБРАВЕ: Хамзић 6, Д. Кисин 6, Лукајић 6, Сањицки 6, Квргић 6 (од 88. минута Турановић -), Савановић 6 (од 73. минута Борковић -), Грујић 6 (од 88. минута Гламочић -), Малешевић 6 (од 56. минута Никић 6), Шикуљак 6, Б. Кисин 6, Малбашић 6 (од 88. минута Латифовић -). Тренер: Синиша Ђурић.

***

ПРОГРЕС 0 (0)

БРДО                  4 (1)

Стријелци: 0:1 Миодраговић у 11, 0:2 Исаковић у 62, 0:3 Сархатлић у 64, 0:4 Сархатлић у 87. минуту.

Стадион: Прогреса у Кнежеву.

Гледалаца: 50.

Судија: Никола Вујат (Градишка) 6,5.

Жути картон: Петковић (Брдо).

Играч утакмице: Един Сархатлић (Брдо) 8.

ПРОГРЕС: Марковић 5, Стојановић - (од 21. минута Видовић 5), Свјетлановић 5, Кутић 5, Тепић 5 (од 71. минута Алексић -), Трифковић 5, М. Будић 5, П. Будић 5, Дукић 5 (од 83. минута Васиљевић -), Ђукарић 5, Ђурановић 5. Тренер: Стефан Марковић.

БРДО: Видовић -, Тркуља 7, Харамбашић 7, Крнета 7, Вујатовић 7, Исаковић 7,5 (од 74. минута Кривдић -), Миодраговић 7,5, Куриџа 7 (од 46. минута Карајица 7), Сархатлић 8, Бундало 7, Дедић 7 (од 46. минута Петковић 7). Тренер: Горан Кецман.

***

СЛОГА (С)         1 (1)

ЧЕЛИНАЦ         2 (1)

Стријелци: 0:1 Кузмановић у 26, 1:1 Травар  у 28, 1:2 Дубравац у 89. минуту.

Стадион: Слоге у Српцу.

Судија: Душко Пувача (Нови Град) 6,5.

Жути картони: Кондић, Цвијетић, Тодорић (Слога, Србац), Орашанин, Кнежевић (Челинац).

Црвени картон: Младен Орашанин (Челинац) у 57. минуту.

Играч утакмице: Јован Дубравац (Челинац) 7,5.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 6,5, Зукановић 6,5, В. Њежић 6,5 (од 38. минута Цвијетић 6,5), Карамехић 6,5, Тодорић 6,5, И. Њежић 6.5, Шервел 6,5, Ремић 6,5, Травар 7, Г. Зеленац 6,5 (од 79. минута Р. Зеленац -), Кондић 6,5. Тренер: Славко Вујић.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 7, Рађеновић 7, Амиџић 7, Дубравац 7,5, Кузмановић 7,5, Томић 7, Орашанин 7, Јусић 7 (од 74. минута Крминац -), Бајић 7, Кнежевић 7 (од 79. минута Матерић -), Бабић 7 (од 68. минута Субић -). Тренер: Данијел Пеулић.

***

БСК           3 (1)

БОРАЦ (Ш)        0 (0)

Стријелци: 1:0 Трнинић у 45, 2:0 Триван у 59, 3:0 Стојичић у 69. минуту.

Стадион: “Чаире” у Бањалуци.

Судија: Немања Давидовић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Милосављевић, Грачанин (БСК), Маслић, Дакић, Марчета (Борац, Шамац).

Играч утакмице: Бранко Трнинић (БСК) 7,5.

БСК: Гојић 7, Пушић 7 (од 61. минута Росић -), Микић 7, Милосављевић 7, Стојичић 7,5, Трнинић 7,5, Јовић 7, Дојчиновић 7 (од 61. минута М. (23) Бабић -), Грачанин 7 (од 83. минута М. (37) Бабић -), Штековић 7 (од 83. минута Кулишић -), Триван 7,5 (од 75. минута Лемић -). Тренер: Жељко Врањеш.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 5,5, Јаћимовић 5,5, Дакић 5,5, Дујмушић 5,5, Павловић 5,5, Марчета 5,5, Сјенчић 5,5, Арсенић 5,5 (од 89. минута Буква -), Павловић 5,5, Пупчевић 5,5, Ђурић 5,5. Тренер: Младен Радовић.

***

БОРАЦ (КД)      1 (1)

СЛОГА (Т)         1 (0)

Стријелци: 1:0 Томаш из пенала у 18, 1:1 Курузовић у 60. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Гледалаца: 200.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6,5.

Жути картони: Ковачевић, Пекић, Томаш (Борац, Козарска Дубица), Станковић, Гаћеша, Телић (Слога, Трн).

Црвени картон: Стефан Томаш (Борац, Козарска Дубица) у 88. минуту, Предраг Станковић (Слога, Трн) у 27. минуту, Давор Телић (Слога, Трн) у 88. минуту.

Играч утакмице: Дориан Курузовић (Слога, Трн) 7.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Ј. Памплона 7, Бунић 6,5, Благојевић 6,5, Томаш 5, Ковачевић 6,5 (од 64. минута С. Памплона -), Хинестроза 6,5, Пекић 6,5 (од 61. минута Пејичић -), Гаврић 6,5, Зец 6,5, Јанковић 6,5, Пралица 6,5. Тренер: Раде Дрвеница.

СЛОГА (ТРН): Гашић 7, Грозданић 6,5, Јаворац 7, Станковић 5, Курузовић 7 (од 83. минута Не. Јокановић -), Ни. Јокановић 6,5 (од 74. минута Тучић -), Ивић 6,5, Домузин 7, Телић 5, Гаћеша 6,5, Кукић 6,5 (од 80. минута Марјановић -). Тренер: Предраг Мајкић.

***

ЈЕДИНСТВО (Ж)       2 (1)

ГОРИЦА            3 (3)

Стријелци: 0:1 Р. Јовић у 11, 0:2 Сивоњић у 19, 0:3 Р. Јовић у 29, 1:3 Ерцег у 39, 2:3 Ђ. Нишић у 83. минуту.

Стадион: Спортски центар “Драго Ковачевић” у Жеравици.

Гледалаца: 80.

Судија: Душан Ристић (Добој) 6,5.

Жути картони: Кнежевић (Јединство, Жеравица), Сивоњић, Пено, Митрић, Малиновић (Горица).

Играч утакмице: Радивој Јовић (Горица) 8.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Бекић 6,5, Ђогић 6,5, Вранић-Будимовић 6,5 (од 61. минута Делибашић -), Ђ. Нишић 7, Будимовић 6,5, Кнежић 6,5 (од 83. минута Хајдаревић -), Ерцег 7, Л. Нишић 6,5, Кнежевић 6,5, Петровић 6,5, Хамзић 6,5. Тренер: Велимир Стојнић.

ГОРИЦА: Илић 7, Пено 7, Митрић 7, Сакан 7, Сивоњић 7,5, Чишија 7, Р. Јовић 8, Малиновић 7, Џафер 7 (од 75. минута Реља -), Перак 7, Богосављевић 7. Тренер: Душко Сакан,

***

ВЕЛЕЖ (Н)                  1 (1)

ХЕРЦЕГОВАЦ  1 (0)

Стријелци: 1:0 Драшковић у 38, 1:1 Ф. Вујовић у 59. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Гледалаца: 350.

Судија: Раденко Јовић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Поповић, Вујичић, Гутић (Вележ, Невесиње), Илић, Милановић, Ивковић, Комненић, Мркаић, Вујовић (Херцеговац).

Црвени картон: Лазар Мркаић (Херцеговац) у 62. минуту.

Играч утакмице: Филип Вујовић (Херцеговац) 7.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 6,5, Гутић 6,5, Поповић 6,5, Петковић 6, Шиљеговић 6,5, Г. Продановић 6,5, Реповић 6,5, Драшковић 7, Радовић 6,5 (од 80. минута Вукосав -), Вујичић 6,5, С. Продановић 6,5 (од 85. минута Шаренац -). Тренер: Мијат Мишељић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Милановић 7, М. Вујовић 6,5, Андрић 6,5, Ф. Вујовић 7 (од 90. минута Пухало -), Мркаић 5, Ивковић 6,5, Илић 6,5, Јокановић - (од 13. минута Попадић 6,5), Суџум 6,5, Милидраговић 6,5 (од 68. минута Вучковић 6,5), Комненић 6,5. Тренер: Рајко Миленић.

***

ЈЕДИНСТВО (БР)      1 (1)

РУДАР 1925                 0 (0)

Стријелац: 1:0 Бумбић (аутогол) у 24. минуту.

Стадион: Јединства у Бродцу.

Судија: Бојан Пејић (Соколац) 6,5

Жути картон: Јелић (Рудар 1925).

Играч утакмице: Урош Рачановић (Јединство, Бродац) 7.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 6,5, Гвозденац 6,5, Стевановић 6,5 (од 67. минута Митровић -), Рачановић 7, Шикуљак 6,5 (од 80. минута Јевтић -), Ружичић 6,5, Томић 6,5, Василић 6,5, Калајџић 6,5, Кременовић 6,5, Дукић 6,5. Тренер: Борислав Тонковић.

РУДАР 1925: Максимовић 6,5, Бумбић 6, Божић 6,5, Тојић 6,5, Арсеновић 6,5 (од 67. минута Митровић -), Јелић 6,5, Давидовић 6,5, Ж, Марковић 6,5, Стевић 6,5, Стјепић - (од 24. минута Цвијић 6,5), Јовић 6,5 (од 86. минута И. Марковић -). Тренер: Горан Љубојевић

***

СТАКОРИНА             2 (1)

БУДУЋНОСТ (П)       1 (0)

Стријелци: 1:0 А. Миловић у 20, 2:0 Мрдак у 48, 2:1 Миловановић у 70. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Гледалаца: 100.

Судија: Дарко Кусмук (Пале) 6,5.

Жути картони: Рацковић (Стакорина), Стјепановић (Будућност, Пилица).

Играч утакмице: Александар Миловић (Стакорина) 7.

СТАКОРИНА: Бојановић 6,5, Катана 6,5 (од 77. минута Тадић -), Јовановић 6,5, Рацковић 6,5 (од 90. минута Стјепановић -), Мрдак 7, А. Миловић 7, Дачевић 6,5 (од 46. минута П. Миловић 6,5), Т. Тадић 6,5, Миловановић 6,5, Д. Симовић 6,5 (од 84. минута Давидовић -), Н. Симовић 6,5. Тренер: Константин Катана.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): Симић 6,5, Савић 6,5 (од 51. минута Јосиповић 6,5), Марковић 6,5, Стјепановић 6,5, Лукић 6,5, Ристић 6,5, Лазаревић 6,5, П. Радић 6,5, Ивановић 6,5, Миловановић 7, Крезовић 6,5. Тренер: Далибор Крезовић.

***

МЛАДОСТ (Р)   4 (2)

МЛАДОСТ (Г)   1 (0)

Стријелци: 1:0 Миличевић у 17, 2:0 Обрадовић у 34, 3:0 Обрадовић у 53, 4:0 Нерић у 74, 4:1 Пушара у 90+1. минуту.

Стадион: “9. јануар” у Рогатици.

Судија: Чедомир Милошевић (Зворник) 6,5

Жути картони: Спајић  (Младост, Рогатица), Кандић, Мрковић, Ћеранић, Горановић (Младост, Гацко).

Црвени картон: Драган Дебелногић (Младост, Рогатица) у 88. минуту.

Играч утакмице: Бојан Обрадовић (Младост, Рогатица) 8.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Којић 7, Поповац 7, Божовић 7 (од 77. минута Цвијетић -) Ћаћић 7, Томић 7 (од 77. минута Крсмановић -) Спајић 7, Миличевић 7,5 (од 33. минута Обрадовић 8), Ђорем 7, Дебелногић 5, Нерић 7,5 (од 77. минута Михајловић -), Николић 7 (од 65. минута Кушић -). Тренер: Дејан Јовановић.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић 6, Авдаловић 6, Мрковић 6, Шаренац 6, Горановић 6, Ћеранић 6, Николић 6, Пушара 6,5, Зиројевић 6 (од 82. минута Крстојевић -) Кандић 6, Тепавчевић 6 (од 82. минута Суџум -). Тренер: Веселин Слијепчевић.

***

ГУБЕР                1 (1)

ВЛАСЕНИЦА   2 (1)

Стријелци: 1:0 А. Смајиловић у 22, 1:1 Фехратовић у 39, 1:2 Видовић у 85. минуту.

Стадион: “Видиковац” у Сребреници.

Судија: Раде Аћимовић (Зворник) 6,5.

Жути картони: А. Смајиловић (Губер), Мајсторовић (Власеница).

Играч утакмице: Едхем Фехратовић (Власеница) 7.

ГУБЕР: Попадић 6,5, Гвозденовић - (од 4. минута Лемез 6,5), О. Смајиловић 6,5 (од 59. минута Богичевић -), Аврамовић 6,5, Јурошевић 6,5, Петровић 6,5, Максимовић 6,5, А. Смајиловић 7, Косанић 6,5, Ћирковић 6,5, Грујичић 6,5. Тренер: Давор Крсмановић.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 6,5, Петровић 6,5, Ступар 6,5 (од 85. минута Тодоровић -), Митровић 6,5, Фехратовић 7, Н. Ковачевић 6,5, Тешић 6,5 (од 63. минута Вуковић -), Мајсторовић 6,5, Видовић 7, М. Ковачевић 6,5, Јањушевић 6,5. Тренер: Павле Голијан.

***

РОМАНИЈА      4 (2)

ИЛИЋКА 01      0 (0)

Стријелац: 1:0 Симанић у 27, 2:0 Симанић у 42, 3:0 Симанић у 46, 4:0 Симанић у 55. минуту.

Стадион: СЦ “Влајко Петровић” у Палама.

Судија: Предраг Кићић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Благојевић (Романија), Крстић (Илићка 01).

Играч утакмице: Богдан Симанић (Романија) 9,5.

РОМАНИЈА: Лучић -, Јовановић 7 (од 57. минута Симић -), Елек 7, Маљукан 7 (од 77. минута Лазић -), Кошарац 7, Симанић 9,5, Лукић 7 (од 63. минута Тробок -), Цицовић 7 (од 77. минута Н. Ступар -), Благојевић 7 (од 77. минута Мотика -), Ђ. Ступар 7, Глуховић 7. Тренер: Сретко Вуксановић.

ИЛИЋКА 01: Мићановић 5,5, Добријевић 5,5, Омић 5,5, Ристић 5,5, Божић 5,5, Арсић 5,5, Маријанац 5,5, Томић 5,5 (од 65. минута Топаловић -), Петровић 5,5, Крстић 5,5, Ђукић 5,5. Тренер: Радивоје Николић.

***

ПРОЛЕТЕР (Д)  1 (1)

ДРИНА ХЕ                  1 (1)

Стријелци: 1:0 С. Ракић у 18, 1:1 Пејовић у 21. минуту.

Стадион: Пролетера у Дворовима.

Судија: Весна Милетић (Пале) 7.

Жути картони: Пејовић, Симић (Дрина ХЕ).

Играч утакмице: Милош Пејовић (Дрина ХЕ) 7.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Илић 6,5, Секулић 6,5, Мркајић 6,5, Васић 6,5, Н. Ракић 6,5, Арнаутовић 6,5, С. Ракић 7, Оџаклић 6,5, Барјактаревић 6,5 (од 60. минута Матијевић 6,5), Симић 6.5 (од 67. минута Васиљевић -), Максимовић (од 77. минута Дупор -). Тренер: Драган Матић.

ДРИНА ХЕ: Томић 6,5, Терзић 6,5, Ристивојевић 6,5, Станојчић 6,5, Дамјановић 6,5, Марковић 6,5, Пејовић 7, Грујић 6,5, Врећо 6,5, Симић 6,5, Грачанин 6,5. Тренер: Јадранко Јањић.

***

ПОДРИЊЕ (Т)   0 (0)

ГЛАСИНАЦ 1936       2 (2)

Стријелац: 0:1 Шука из пенала у 6, 0:2 Шука у 37. минуту.

Стадион: Подриња у Тршићу.

Судија: Бошко Лазић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Лончаревић, Чортан (Гласинац 1936).

Играч утакмице: Неђо Шука (Гласинац 1936) 8.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): Петровић 6, Јосиповић 6, Тешић 6, Новаковић 6, Г. Аћимовић 6, Хасановић 6, Д. Аћимовић 6 (од 59. минута Фетаховић 6), Крајшумовић 6, Хускић 6, М. Аћимовић 6 (од 83. минута Радовановић -), Крстић 6. Тренер: Милан Стевановић.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 7, Чортан 7 (од 79. минута Л. Новосел -), Пајевић 7, Деурић 7, С. Новосел 7, Витомир 7 (од 55. минута Вуковић 7), Шкобо 7 (од 88. минута Гладанац -), Шука 8, Ми. Вујичић 7, Лончаревић 7  (од 88. минута Петрић -), А. Пејановић (од 88. минута Марић -). Тренер: Огњен Крешталица.