Друге лиге Репубике Српске: Напријед у дербију четвртог кола савладао Јединство

Дарко Пашагић

БАЊАЛУКА - Фудбалери Наприједа у дербију четвртог кола Друге лиге Републике Српске, група запад савладали су до ове првенствене рунде водеће Јединство из Жеравице с 3:1 и преузели прво мјесто.

Послије првих 45 минута изабраници тренера Небојше Анђелића имали су предност од 1:0 голом Дарија Грујића у 13. минуту. У наставку су искусни Синиша Радоја и Стефан Савић донијели три гола предности Бањалучанима, а почасни погодак за госте постигао је некадашњи члан Наприједа Дејан Диљевић у 72. минуту.

Одмах иза екипе из Обилићева на табели се налази трнска Слога, која је с убједљивих 6:1 савладала Брдо из Хамбарина и најавила високе домете. Чета Предрага Мајкића игра веома ефикасан фудбал, што потврђује и чак 17 постигнутих голова на четири утакмице. Трудећи се да постигну што више погодака понекад занемаре одбрану па се њихова мрежа тресла осам пута у првих 360 минута. Без обзира на све то Трњани су и играчки и организационо један од кандидата за прво мјесто. Слобода из Новог Града није одиграла ни четврти меч, а када ће екипа са стадиона “Млакве” почети да се такмичи још није познато. Постоје назнаке да би то могло бити идућег викенда када би требали угостити Слогу из Српца.

У групи исток Дрина ХЕ је задржала максималан учинак пошто је на гостовању у Чајничу савладала Стакорину с убједљивих 4:1. Одавно неко није овако надиграо домаћина на стадиону “Раковице”, а побједа Вишеграђана је утолико вреднија јер су меч завршили са два играча мање, а два гола су постигли са десет фудбалера на терену. У 57. минуту искључен је голман Небојша Томић којем је судија Бошко Лазић прво показао жути картон због приговора, да би у истом минуту то још једном урадио и послао га у свлачионицу. Други црвени картон стигао је у 83. минуту када је Дејан Тасић добио другу јавну опомену. Два гола за Дрину ХЕ постигао је Сергеј Лозо, а по гол су додали Далибор Дамјановић и Игор Шимшић. За Стакорину једини гол је дао Миливоје Мрдак из пенала.

Парови петог кола, које се игра у суботу и недјељу, група запад: Црни врх - Челинац, Јединство (Ж) - Прогрес, Брдо - Напријед, Пролетер (Т) - Слога (Т), Горица - Полет 1926, Текстилац - Дубраве, Слобода (НГ) - Слога (С), ФСА Приједор - Борац (Ш); група исток: Младост (Р) - Јединство (БР), Дрина ХЕ - Јединство (Р), Власеница - Стакорина, Губер - Херцеговац, Подриње (Ј) - Илићка 01, Пролетер (Д) - Будућност (П), Задругар (ДЦ) - Младост (Г), Рудар 1925 - Гласинац 1936.

Судија: Бојан Томић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Кутић, Крминац (Челинац), М. Мршић, Црнобрња (ФСА Приједор).

Играч утакмице: Немања Кнежевић (ФСА Приједор) 7.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 6,5, Рађеновић 6, Матерић 6,5, Кутић 6,5, Дубравац 6, Томић 6, Орашанин 6 (од 62. минута Д. Кнежевић -), Јусић 6, Илић 6 (од 78. минута Поповић -), Крминац 6, Бабић 6 (од 78. минута Јагодић -). Тренер: Борислав Врховац.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 6,5, Речевић 6,5, Рудак 6,5 (од 80. минута Деспот -), Голић 6,5, Саџак 6,5 (од 41. минута Мариновић 6,5), Микић 7, В. Мршић 6,5, Црнобрња 6,5 (од 85. минута Шакић -), Кнежевић 7, Стегић 6,5, М. Мршић 6,5. Тренер: Ненад Башић.

***

СЛОГА (С)         2 (0)

ТЕКСТИЛАЦ    1 (1)

Стријелци: 0:1 Дуспара у 41, 1:1 В. Њежић у 75, 2:1 В. Њежић у 84. минуту.

Стадион: Градски у Српцу.

Гледалаца: 100.

Судија: Петар Тепић (Челинац) 6,5.

Жути картони: И. Њежић, Карамехић (Слога, С), Мариага, Триван (Текстилац)

Црвени картони: Стивен Мариага Техеда (Текстилац) у 45. минуту, представник клуба Тихомир Томинчић (Текстилац) у 67. минуту.

Играч утакмице: Ведран Њежић (Слога, С) 8.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 7, Зец 7, Шарић 7 (од 66. минута Зукановић -), В. Њежић 8, Карамехић 7, И. Њежић 7, Шервел 7 (од 42. минута Ремић 7), Ђаковић 7, Р. Зеленац 7 (од 66. минута Цвијетић -), Травар 7, Г. Зеленац 7. Тренер: Славко Вујић.

ТЕКСТИЛАЦ: Благојевић 6,5, Марић 6,5, Алексић 6,5, Трнинић 6,5, Митровић 6,5, Мариага 5, Дуспара 7, Триван 6,5, Драгољић 6,5 (од 71. минута Игњић -), Седлар 6,5, Ћук 6,5 (од 46. минута Мишић 6,5). Тренер: Зоран Бујић.

***

ДУБРАВЕ 0 (0)

ГОРИЦА   2 (2)

Стријелци: 0:1 Велагић (аутогол) у 9, 0:2 Пено у 38. минуту.

Стадион: Дубрава у Дубравама.

Судија: Бојан Џепина (Приједор) 6,5.

Жути картони: Мер. Демо, резервни играч Мен. Демо (Дубраве), Проле, Грачанин, Мешић, Ракита (Горица).

Играч утакмице: Бранко Пено (Горица) 7.

ДУБРАВЕ: Добраш 6, Д. Кисин 6, Велагић 5,5 (од 46. минута Бркић 6), Борковић 6, Матић 6 (од 46. минута Малешевић 6), Мер. Демо 6 (од 66. минута Пивач -), В. Кисин 6, Чехајић 6 (од 70. минута Квргић -), Никић 6 (од 66. минута Гламочић -), Малбашић 6, Сикимић 6. Тренер: Игор Миљевић.

ГОРИЦА: Илић 7, Пено 7, Грачанин 6,5, Митрић 6,5, Сакан 7, Перак 6,5, Чишија 6,5, Шобић 6,5 (од 72. минута Ракита -), Проле 6,5 (од 57. минута Мешић 6,5), Дојчиновић 6,5, Пастир 6,5 (од 66. минута Граховац -). Тренер: Душко Сакан.

***

ПОЛЕТ 1926                2 (2)

ПРОЛЕТЕР (Т)  1 (0)

Стријелци: 1:0 Јовичић у 3, 2:0 Јовичић у 13, 2:1 Алексић у 54. минуту.

Стадион: Градски у Броду.

Судија: Филип Средојевић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Мишић, Маринковић, Костадиновић, Милошевић, Торес, Игњатић (Полет 1926), Б. Кузмановић, тренер Грбић, Алексић, Симић (Пролетер, Теслић).

Играч утакмице: Илија Јовичић (Полет 1926) 8.

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 7, Пејичић 7, Петрић 7,5, М. Грозданић 7, Јовичић 8, С. Грозданић 7, Костадиновић 7 (од 90. минута Игњатић -), Лекић 7, Торес 7, Маринковић 7 (од 67. минута Милошевић -), Мишић 7. Тренер: Бојан Петрић.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Хасић 6,5, Јовановић 6,5 (од 55. минута Ристић 6), Е. Осмић 6,5 (од 48. минута Алексић 7), Секулић 6,5, Т. Осмић 6,5, Радешић 6,5, Станковић 6,5, Симић 6,5, С. Кузмановић 6,5, Остојић 6,5, Б. Кузмановић 6,5. Тренер: Дарјан Грбић.

***

СЛОГА (Т)         6 (3)

БРДО                  1 (1)

Стријелци: 1:0 Тучић у 3, 1:1 Д. Куриџа у 7, 2:1 Милиновић у 14, 3:1 Јокановић у 32, 4:1 Савановић у 76, 5:1 Савановић у 79, 6:1 Савановић у 90+1. минуту.

Стадион: Слоге у Трну.

Гледалаца: 60.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Ивић, Тучић (Слога, Трн), Крнета, Мармат (Брдо).

Играч утакмице: Милан Савановић (Слога, Трн) 8,5.

СЛОГА (ТРН): Делић 7, Грозданић 7, Марјановић 7, Тучић 7,5 (од 59. минута Савановић 8,5), Јанковић 7, Домузин 7 (од 80. минута Голић -), Јокановић 7,5 (од 83. минута Благојевић -), Милиновић 7,5 (од 46. минута Пилиповић 7), Ивић 7, Томичић 7 (од 83. минута Шарић -), Гаћеша 7. Тренер: Предраг Мајкић.

БРДО: Видовић 5,5, Тркуља 5,5, Харамбашић 5,5, Вујатовић 5,5, Исаковић 5,5 (од 80. минута Кривдић -), Миодраговић 5,5 (од 41. минута Бундало 5,5), Мармат 5,5, Д. Куриџа 6,5 (од 80. минута Војниковић -), Миљевић 5,5, Крнета 5,5 (од 72. минута Ж. Куриџа -), Дедић 5,5 (од 46. минута Карајица 5,5). Тренер: Мирза Алкић.

***

НАПРИЈЕД                 3 (1)

ЈЕДИНСТВО (Ж)        1 (0)

Стријелци: 1:0 Грујић у 13, 2:0 Радоја у 60, 3:0 Савић у 70, 3:1 Диљевић у 72. минуту.

Стадион: Наприједа у Обилићеву (Бањалука).

Судија: Славиша Митровић (Шамац).

Жути картони: Радоја, Кременовић (Напријед), Шакотић (Јединство, Ж).

Црвени картон: Ђорђе Шакотић (Јединство, Ж) у 56. минуту.

Играч утакмице: Дарио Грујић (Напријед) 7,5.

НАПРИЈЕД: Добријевић 7, Кременовић 7, Миладиновић 7 (од 46. минута Љубичић 7), Грујић 7,5, Савић 7,5 (од 77. минута Кобас -), Радоја 7,5, Гојић 7 (од 77. минута Видимлић -), Јањић 7 (од 62. минута Бојиновић -), Трнинић 7, Бркић 7 (од 62. минута Дакић -), Вуклишевић 7. Тренер: Небојша Анђелић.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Војводић 6, Ђогић 6, Вранић-Будимовић 6, Хамзић 6, Шакотић 5, Кнежић 6 (од 64. минута Будимовић -), Ерцег 6 (од 64. минута Бабић -), Диљевић 6,5 (од 89. минута Илишевић -), Петковић 6 (од 74. минута Хајдаревић -), Ђурђић 6, Ћетојевић 6 (од 89. минута Делибашић -). Тренер: Велимир Стојнић.

***

ПРОГРЕС 0 (0)

ЦРНИ ВРХ         3 (1)

Стријелац: 0:1 Зеленика у 45+3, 0:2 Зеленика у 85, 0:3 Зеленика из пенала у 89. минуту.

Стадион: Прогреса у Кнежеву.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6,5.

Жути картони: Ђурановић, Баришић, М. Будић, представник клуба Поповић, Ђукарић (Прогрес), Дамјанић, Субић, Грабовац (Црни врх).

Црвени картони: представник клуба Владимир Поповић (Прогрес) у 46. минуту, Милан Баришић (Прогрес) у 70. минуту, Желимир Ђукарић (Прогрес) у 70. минуту.

Играч утакмице: Горан Зеленика (Прогрес) 8,5.

ПРОГРЕС: Зељковић 5,5, Ђурановић 5,5, Халаба 5,5, Баришић 5, Кахрић 5,5, Никић 5,5, М. Будић 5,5, П. Будић 5,5, Дукић 5,5 (од 41, минута Вучић 5,5), Алексић 5,5, Ђукарић 5. Тренер: -

ЦРНИ ВРХ: Рачић 7, Рогић 7, Савичић 7, Дамјанић 7,5, Грујић 7, Зеленика 8,5, Грабовац 7, Арежина 7 (од 60. минута Субић 7), Цвијетић 7 (од 86. минута Станковић -), Вукосављевић 7 (од 60. минута Црногаћа 7), Ђукановић 7 (од 66. минута Милаковић -). Тренер: Далибор Балабан.

***

ЈЕДИНСТВО (БР)       4 (3)

РУДАР 1925                 0 (0)

Стријелци: 1:0 Рачановић у 3, 2:0 Марић у 14, 3:0 Марић у 24, 4:0 Лазић у 70. минуту.

Стадион: Јединства у Броцу.

Гледалаца: 50.

Судија: Велибор Видаковић (Зворник) 6,5.

Играч утакмице: Немања Марић (Јединство, Бр) 8.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић -, Василић 7, Рачановић 7,5 (од 74. минута Благојевић -), Перковић 7, Павловић 7, Ружичић 7 (од 74. минута Симић -), Калајџић 7, Крсмановић 7 (од 79. минута Савић -), Митровић 7 (од 79. минута Божић -), Лазић 7,5 (од 79. минута Мионић -), Марић 8. Тренер: Зоран Стајић.

РУДАР 1925: Видојевић 5,5, Бумбић 5,5, Божић 5,5, Томић 5,5, Цвијетиновић 5,5, Марковић 5,5 (од 57. минута Радовановић 5,5), Арсеновић 5,5, Гајић 5,5, Цвијић 5,5, Видаковић 5,5 (од 78. минута Ђурић -), Стевић 5,5. Тренер: Борис Панић.

***

МЛАДОСТ (Г)   0 (0)

ПРОЛЕТЕР (Д)  2 (1)

Стријелци: 0:1 Арчаба у 14, 0:2 Н. Ракић у 51. минуту.

Стадион: Градски у Гацку.

Судија: Никола Тешановић (Источно Ново Сарајево) 6,5.

Жути картони: Мрковић, Д. Лозо, Зиројевић (Младост, Г), Лукић (Пролетер, Д).

Играч утакмице: Ђорђе Арчаба (Пролетер, Д) 7,5.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Матковић 6, Авдаловић 6, Мрковић 6, Кандић 6, Д. Лозо 6 (од 46. минута Ћеранић 6), Елек 6, Слијепчевић 6, Николић 6 (од 67. минута Шаренац -), Пушара 6 (од 56. минута Зиројевић 6), Суџум 6 (од 72. минута Стајић -), Тепавчевић 6. Тренер: Велибор Васиљевић.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Оплакан 7, Мркајић 7, Васић 7, Н. Ракић 7,5, Арнаутовић 7, С. Ракић 7, Арчаба 7,5, Магазин 7, Барјактаревић 7, Павловић 7 (од 80. минута Вукомановић -), Лукић 7. Тренер: Драган Матић.

***

БУДУЋНОСТ (П)       1 (1)

ПОДРИЊЕ (Ј)    3 (1)

Стријелци: 0:1 Јовичић у 19, 1:1 Ђурић у 30, 1:2 Јовичић у 56, 1:3 Стевановић у 83. минуту.

Стадион: Будућности у Пилици.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Ристић, Крезовић, Марковић (Будућност, П), Ружић, Механовић, Митровић, Јахић, Стевановић, Мехмедовић, Алић, Арифовић, Јашаревић (Подриње, Ј).

Играч утакмице: Филип Јовичић (Подриње, Јања) 8.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 6, Ђурић 6,5, Крезовић 6,5, Марковић 6, Ристић 6, Лазаревић 6, П. Радић 6, Марковић 6 (од 70. минута Васић -), Јосиповић 6 (од 70. минута Цвјетиновић -), Ивановић 6, Миловановић 6. Тренер: Далибор Крезовић.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Ружић 7, Јовановић 7, Механовић 7 (од 70. минута Ибрашимовић -), Сушић 7, Јовичић 8 (од 88. минута Јашаревић -), Стевановић 7,5, Алић 7, Јахић 7 (од 80. минута Крајишник -), Арифовић 7, Станкић 7 (од 46. минута Мехмедовић 7), Митровић 7. Тренер: Небојша Глигић.

***

ИЛИЋКА 01       1 (0)

ГУБЕР                0 (0)

Стријелац: 1:0 Станкић у 89. минуту.

Стадион: Градски у Брчком.

Судија: Милан Тадић (Пале) 6,5.

Жути картони: Мићановић, Крстић (Илићка 01), Гвозденовић (Губер).

Играч утакмице: Горан Станкић (Илићка 01) 7.

ИЛИЋКА 01: Мићановић 6,5, Антуновић 6,5, Зимоњић 6,5, Ристић 6,5, Станкић 7, Тодоровић 6,5, Крсмановић 6,5 (од 90. минута Фрањић -), Божић 6,5 (од 74. минута Маријанац -), С. Петровић 6,5 (од 46. минута Крстић 6,5), Тривуновић 6,5, Бојић 6,5. Тренер: Радивоје Николић.

ГУБЕР: Бодирога 7, Зекић 6,5, Аврамовић 6,5, П. Петровић 6,5, Смајиловић 6,5, Мујић 6,5, Јашаревић 6,5, Косанић 6,5, Грујичић 6,5, Гвозденовић 6,5, Андрић 6,5. Тренер: Давор Крсмановић.

***

ХЕРЦЕГОВАЦ  1 (0)

ВЛАСЕНИЦА             1 (1)

Стријелци: 0:1 Фехратовић у 38, 1:1 Илић у 60. минуту.

Стадион: Градски у Билећи.

Гледалаца: 200.

Судија: Лука Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Ивковић, Кешељевић, Комненић (Херцеговац), Митровић, М. Ковачевић, Мајсторовић, Н. Ковачевић, Видовић (Власеница).

Играч утакмице: Едхем Фехратовић (Власеница) 7.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Џелатовић 6,5, Бегенишић 6,5, Салатић 6,5, Андрић 6,5, Комненић 6,5, Попадић 6,5, Ф. Вујовић 6,5, Аћимовић 6,5 (од 57. минута Јокановић 6,5), Милидраговић 6,5 (од 46. минута Илић 7, од 66. минута Кешељевић -), Ивковић 6,5 (од 46. минута М. Вујовић 6,5), Суџум 6,5 (од 57. минута Милојевић 6,5). Тренер: Рајко Миленић.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 6,5, Видовић 6,5, Митровић 6,5, Тешић 6,5, Н. Ковачевић 6,5, Ступар 6,5, Мајсторовић 6,5, Мијатовић 6,5, Томић 6,5 (од 80. минута Гаџуновић -), Фехратовић 7, М. Ковачевић 6,5. Тренер: Павле Голијан.

***

СТАКОРИНА    1 (1)

ДРИНА ХЕ         4 (1)

Стријелци: 0:1 Се. Лозо у 2, 1:1 Мрдак из пенала у 17, 1:2 Шимшић у 54, 1:3 Се. Лозо  у 65, 1:4 Дамјановић у 80. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Судија: Бошко Лазић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: А. Миловић, Ђ. Јовановић, Тошић, Кајевић, Катана (Стакорина), Секулић, Грујић, Тасић, тренер Вулевић (Дрина ХЕ).

Црвени картони: Небојша Томић (Дрина ХЕ) у 57. минуту, Дејан Тасић (Дрина ХЕ) у 83. минуту.

Играч утакмице: Сергеј Лозо (Дрина ХЕ) 8.

СТАКОРИНА: Бојановић 5,5, Симовић 5,5 (од 78. минута Гиговић -), Рацковић 5,5, Поповић 5,5, А. Миловић 5,5, Тадић 5,5, Нешковић 5,5, Катана 5,5 (од 46. минута Тошић 5,5), Кајевић 5,5, Мрдак 6,5, Ђ. Јовановић 5,5. Тренер: -

ДРИНА ХЕ: Томић 5, Тасић 5, Дамјановић 7,5, Марковић 7, Секулић 7, Окука 7 (од 63. минута Ристивојевић -), Пејовић 7, Грујић 7 (од 89. минута Са. Лозо -), Се. Лозо 8, Вулевић 7 (од 59. минута Виларет -), Шимшић 7,5. Тренер: Драган Вулевић.