Домаћини сигурни у посљедњим мечевима 14. кола Прве лиге Републике Српске

Дарко Драгичевић

БАЊАЛУКА - Рудар Приједор нема рецепт за Омарску. Иако је екипа тренера Вулета Тривуновића најбољи гост у Првој лиги Републике Српске доживјели су трећи везани пораз на гостовањима у комшилуку.

Омарска је овом побједом наставила борбу за опстанак, а домаћин је до велике предности дошао у финишу првог дијела. Наиме Рудар Приједор је имао више лопту у посједу и јалову теренску иницијативу, док је борбени и срчанији домаћин био много конкретнији и опаснији.

Омарска је повела у 41. минуту. Након прекршаја Ведран Панић је одлично извео слободан ударац, а у шеснаестерцу гостију се најбоље снашао Марио Сајак. Бивши играч Рудара је затресао мрежу и донио велику радост испуњеним трибинама.

У финишу првог дијела у судијској надокнади Омарска је успјела да повећа предност. Мишић је сјајно повео контру, упослио је Ведрана Панића који је реализовао велику шансу. Изашао је сам пред голмана Трнинића и погодио за 2:0.

Покушао је затим тренер Вуле Тривуновић да направи нешто више са измјенама. Рудар је наставио притисак, али већих прилика пред голом Омарске није било. Домаћин се по тешком терену сјајно бранио све до 86. минута. Тада је Немања Раковић био најбољи након прекида и донио је наду гостима да могу барем до бода.

У судијској надокнади имао је Рудар велику шансу да дође до изједначења, али се сјајном одбраном истакао Лука Вујчић. Овим поразом Рудар Приједор полако заостаје у борби за прво мјесто, јер су Лакташи и Радник били сигурни, а Омарска је ухватила прикључак у борби за опстанак.

И други комшијски дерби је донио велику борбу и заслужену побједу домаћина. Фамос је савладао Славију и показао да је “газда у граду”.

Блатњав терен био је велики проблем за играче оба тима, али су се играчи Фамоса боље снашли па су дошли у вођство у 27. минуту. Перовић је упутио ударац из слободног ударца, Сирћо кратко одбио лопту до Абрега, који је шаље у мрежу.

Сјајну форму потврдио је Огњен Стјепановић, који је у 56. минуту погодио након асистенција Хркала. До краја меча домаћи тим је наставио са нападима и трећи пут је затресао мрежу. Поново је погодио Абрего, али је гол поништен.

Тако се настављају проблеми за Славију. Прошле седмице није усвојена оставка тренера Бојана Регоје, али његов тим и даље је веома слаб на гостујућим теренима. Парови 15. кола, које се игра у суботу и недјељу, 11. и 12. новембра: ПРЊАВОР: Љубић - Слобода (МГ), НЕВЕСИЊЕ: Вележ - Радник, ПАЛЕ: Романија - Жељезничар Спорт тим, ПРИЈЕДОР: Рудар Приједор - Сутјеска, ИСТОЧНО САРАЈЕВО: Славија - Омарска, МОДРИЧА: Алфа Модрича - Фамос, ГРАДИШКА: Козара - БСК, КОЗАРСКА ДУБИЦА: Борац - Лакташи, ЗВОРНИК: Дрина - Леотар.

СЛАВИЈА 0

Стријелци: 1:0 Абрего у 27, 2:0 Стјепановић у 56.

Стадион: СРЦ “Фамос-Војковићи” у Источној Илиџи.

Гледалаца: 300

Судија: Данијел Перић (Бијељина) 7

Жути картони: Тешановић, Даниловић, Абрего, Марковић, Пирт, Блажић, Ристовић (представник клуба)(Фамос), Арбиња, Карић, Крижевац, Гојковић, Беширевић (Славија)

Играч утакмице: Огњен Стјепановић (Фамос) 7

ФАМОС: Рончевић 6,5, Абрего 7, Вранешић 6,5 (од 48. Блажић 7), Стјепановић 7 (од 84. Бјелош -), Перовић 6,5, Пирт 6,5, Тешановић 7, Марковић 7, Лазић 7, Даниловић 7, Хркало 6,5 (од 80. Шкрба -). Тренер: Дарко Војводић.

СЛАВИЈА: Сирћо 6,5, Гојковић 6,5, Беширевић 7, Поповић 6,5, Арбиња 7, Бјелош 7, Крижевац 6,5, Вучинић 6,5, Радаковић 6,5 (од 58. Чворо -), Мандић 6,5(од 86. Стјепић -), Карић 7. Тренер: Бојан Регоје.

Судија: Стефан Ђукић (Бијељина) 7.

Жути картони: Панић, Лајић, Здјелар, Врачар, Нишић, Вујичић Копања(Омарска), Демоњић, Пекија (Рудар Приједор)

Играч утакмице: Марио Сајак (Омарска) 7.5 **

ОМАРСКА: Вујичић 7, Сајак 7,5, Копања 6,5 (од 84. Марин -), Панић 7,5 (од 46. Здјелар 7), Петковић 6,5, Јаћимовић 7(од 74. Микић -), Л. Нишић 6,5. Лајић 6,5,. Ковачевић 7, Ђ. Нишић 7, Врачар 6,5 (од 65. Стојнић -). Тренер: Саша Керановић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић 7, Игњатовић 6,5, Пекија 7, Ковачевић 6,5, Комазец 6(од 60 Њамцуловић) , Демоњић 6 (од 46. Росић 6,5), Милаковић 6,5 (од 72. Петровић-), Раковић 7, Амоа - (од 36. Билбија 6,5), Даничић 6 (од 46. Смајић -), Да Силва 7. Тренер: Вуле Тривуновић.

***

СЛОБОДА (МГ) 6 (2)

ДРИНА (З)          0 (0)

Стријелци: 1:0 Зекановић из пенала у 8, 2:0 Јотић у 44, 3:0 Луис у 61, 4:0 Бабић у 81, 5:0 Јакешевић у 90+2, 6:0 Живковић у 90+4. минуту.

Стадион: “Луке” у Мркоњић Граду.

Гледалаца: 100.

Судија: Стефан Бокић (Билећа) 6,5.

Жути картони: Никодиновић, Ненад, Солдат (Слобода, Мркоњић Град), Ћулум, Делић, Илић (Дрина, Зворник).

Црвени картон: Огњен Солдат (Слобода, Мркоњић Град) у 87. минуту.

Играч утакмице: Василије Јотић (Слобода, Мркоњић Град) 7,5.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Травар -Даниловић 7, Д. Радић 7 (од 67. минута Бабић -), Бобић 7, Лазендић 7, Никодиновић 7 (од 83. минута Тодоровић -), Зекановић 7,5, Луис 7,5 (од 79. минута Јакешевић -), Митрић 7, Јотић 7,5 (од 79. минута Солдат -), Ненад 7 (од 83. минута Живковић -). Тренер: Марко Тешић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 5, А. Радић 5 (од 68. минута Мичић -), Марић 5 (од 57. минута Пантић 5), Андрић 5, Алић 5 (од 30. минута Риђошић 5), Делић 5 (од 57. минута Илијас 5), Илић 5, Тадић 5, Богдановић 5, Јездић 5, Ћулум 5. Тренер: Миле Лазаревић.

***

ЛЕОТАР   4 (1)

БОРАЦ (КД)       0 (0)

Стријелци: 1:0 Леко у 16, 2:0 Аћимовић у 47, 3:0 Аћимовић у 75, 4:0 Ђудерија у 88. минуту.

Стадион: “Полице” у Требињу.

Судија: Раденко Јовић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Шушњар, Миловић (Леотар).

Играч утакмице: Милош Аћимовић (Леотар) 8.

ЛЕОТАР: Перишић 7, Миловић 7, Цмиљановић 7, Бабић 7 (од 78. минута Капор -), Милић 7 (од 63. минута Глоговац -), Аћимовић 8 (од 78. минута Крнета -), Ђајић 7, Бегић 7 (од 73. минута Колак -), Леко 7,5 (од 73. минута Ђудерија -), Шушњар 7, Паранос 7. Тренер: Олег Ћурић.

БОРАЦ: Харисон 5, Бунић 5, Пекић 5 (од 46. минута Берило 5), Копривица 5, Говедарица 5 (од 73. минута Пралица 5), Хинестроза (од 56. минута Јаћимовић 5), Глишић 5 (од 73. минута Петраковић 5), Томаш 5 (од 80. минута Лончар -), Москвера 5, Малбашић 5, Гаврић 5. Тренер: Слободан Старчевић.

***

СУТЈЕСКА        2 (1)

РОМАНИЈА       0 (0)

Стријелци: 1:0 Благојевић у 3, 2:0 Н. Мојовић у 47. минуту.

Стадион: Градски у Фочи.

Гледалаца: 150.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Милутиновић, Д. Мојовић (Сутјеска).

Играч утакмице: Никола Мојовић (Сутјеска) 7,5.

СУТЈЕСКА: Пајевић 7, Гаговић 7, Ивановић 7, Д. Мојовић 7, Радовић 7 (од 61. минута Стојановски -), Н. Мојовић 7,5, Милутиновић 7, Михајловић 7, Ђорђевић 7, Радовић 7 (од 61. минута Ристовић -), Благојевић 7,5 (од 79. минута Секулић -). Тренер: Златко Радовић.

РОМАНИЈА: Јоловић 6, Игњић 6, Короман 6, Чворо 6, Ђерић 6, Цвјетановић 6 (од 46. минута Радосављевић -), Вуковић 6, Бабић 6 (од 87. минута Тробок -), Симанић 6, Торбица 6, Радовић 6 (од 87. минута Комленовић -). Тренер: Милан Гутовић.

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ    2 (1)

ВЕЛЕЖ (Н)                  0 (0)

Стријелци: 1:0 Краљ у 18, 2:0 Керезовић у 68. минуту.

Стадион: на Предграђу у Бањалуци.

Судија: Драган Тодић (Добој) 6,5.

Жути картони: помоћни тренер Мајкић (Жељезничар Спорт тим), Окука, Абаза (Вележ, Невесиње).

Играч утакмице: Михајло Краљ (Жељезничар Спорт тим) 7,5.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 7, Чолић 7, Сладојевић 7, Ђогић 7, Краљ 7,5 (од 86. минута Сукара -), Шупут 7 (од 66. минута Ивић -), Винтоњи 7 (од 89. минута Ратковић -), Калабић 7, Јевић 7 (од 89. минута Јагодић -), Керезовић 7,5 (од 89. минута Предраговић -), Попара 7. Тренер: Бранислав Крунић.
ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 6, Ботић 6 (од 81. минута Кљакић -), Абаза 6, Петковић 6, Секуловић 6, Анђеловић 6, Г. Продановић 6, Поповић 6, Драшковић 6 (од 86. минута Вукосав -), Лусио 6, С. Продановић 6 (од 73. минута Окука -). Тренер: Марко Јовановић.

***

РАДНИК   2 (1)

ЉУБИЋ    0 (0)

Стријелци: 1:0 Стевановић у 20, 2:0 Фатаи у 88. минуту.

Стадион: Градски у Бијељини.

Гледалаца: 300.

Судија: Драган Жарић (Котор Варош) 6,5.

Жути картон: Милановић (Љубић).

Играч утакмице: Угљеша Стевановић (Радник) 7,5.

РАДНИК: Лакић 7, Јањић 7, Васић 7, Натан 7, Максимовић 7 (од 69. минута Вирекох -), Вељкић 7 (од 79. минута Перишић -), Качаревић 7, Стевановић 7,5, Сантрач 7 (од 69. минута Матковић -), Албијанић 7 (од 46. минута Стјепановић -. од 69. минута Фатаи 7,5), Ристановић 7. Тренер: Велибор Ђурић.
ЉУБИЋ: Ступар 6, Ковачевић 6, Брус 6 (од 68. минута Репић -), Мишић 6 Милановић 6, Југовић 6, Граховац 6 (од 90+1. минута Лукић -), Митровић 6 (од 46. минута Јевтић -), Ступар 6, Комљеновић 6, Стаменковић 6. Тренер: Владанко Комленовић.

Листа стријелаца

11 голова: Перовић (БСК)

9 голова: Поповић (Вележ, Н), Шикањић (Лакташи).

7 голова: Драшковић (Вележ, Н), Марковић (Лакташи),

6 голова: Билал (Жељезничар Спорт тим), Бокић (Козара), Комазец (Рудар Приједор), Зекановић (Слобода, МГ),

5 голова: Аћимовић (Леотар), Ћулум (Дрина, З), Копања (Омарска), Стевановић (Радник), Стјепановић (Фамос)...