Дерби првог кола прволигашког каравана: “Рудари” кући пјевајући

ЛАКТАШИ - Дерби првог кола 30, јубиларног шампионата Републике Српске донио је поприлично изненађење, јер је највећи фаворит Лакташи убједљиво поражен на свом терену од Рудар Приједора са 0:3.

Иако су најављивали да ће од старта жестоко кренути ка титули Лакташани су разочарали на премијери, док су Приједорчани казнили сваку грешку ривала и заслужено стигли до три бода. Повели су у 31. минуту голом Немање Раковића након корнера с десне стране који је извео Ђани Салчин.

У наставку домаћи фудбалери су се трудили, али су изабраници тренера Вулета Тривуновића понашали у складу са савјетима из свлачионице па су у 75. минуту, такође послије прекида, из слободног ударца са лијеве стране удвостручили предност, а ногом је мрежу Лакташана затресао капитен Немања Пекија. У судијској надокнади коначан резултат поставио је резервиста Лазар Јовановић - 0:3.

- Веома незгодна утакмица на отварању сезоне. Гости су мудро чекали своју прилику и жестоко су нас казнили. Изгубили смо утакмицу практично из два прекида, који су наша слабост. У наставку сусрета Приједорчани су опет добро обавили посао и њиховој побједи нема шта да се замјери - нагласио је тренер Лакташа Миљан Бајић, о чијој ће судбини “вијећати” управни одбор на вечерашњој сједници Управног одбора.

Приједорчани су били презадовољни послије сусрета.

- Побиједили смо главног претендента на титулу и то на њиховом терену. Максимално озбиљно смо ушли у утакмицу, створили још неке прилике у првом дијелу са којима смо још мирније могли привести сусрет крају. На почетку другог полувремена смо пали, али на срећу домаћин то није успио да искористи. Сусрет су преломиле измјене, које су дале пун допринос овом тријумфу. Успјели смо постићи још два гола, али када се све сабере и одузме, сматрам да је наша побједа превисока - нагласио је Тривуновић, који је додао да ова побједа не значи ништа и да ће Приједорчани и даље чврсто остати на земљи.

Парови другог кола, које се игра у суботу, 17. августа: Фамос - Рудар Приједор, Слобода (МГ) - Лакташи, Љубић - Дрина ХЕ, Вележ (Н) - Козара, Дрина (З) - Слобода (НГ), БСК - Романија, Сутјеска - Жељезничар Спорт тим, Борац (КД) - Славија, Леотар - Звијезда 09.

***

ЛАКТАШИ                 0 (0)

РУДАР ПРИЈЕДОР    3 (1)

Стријелци: 0:1 Раковић у 31, 0:2 Пекија у 75, 0:3 Јовановић у 90+4. минуту.

Стадион: Градски у Лакташима.

Гледалаца: 400.

Судија: Стефан Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Рачић, Босанчић, Гргић (Лакташи), Алибеговић, Гбегбе, Савановић, Салчин, Марић, Марковић (Рудар Приједор).

ЛАКТАШИ: Глишић 5,5, Милић 5,5 (од 46. минута Гргић 5,5), Ђ. Милојевић 5,5 (од 67. минута М. Шикањић -), Перовић 5,5 (од 81. минута Ћебић -), Шкорић 5,5, Тривић 5,5, Рачић 5,5, Турањанин 5,5 (од 67. минута Рикардо -), Бабић 5,5, Босанчић 5,5, Мрзић 5,5 (од 78. минута С. Милојевић -). Тренер: Миљан Бајић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Модић 7, Пекија 7,5, Гбегбе 7 (од 55. минута Јовановић 7,5), Силађи 7 (од 69. минута Кесић 7), Салчин 7, Шебез 7 (од 59. минута Марковић 7), Алибеговић 7, Живановић 7 (од 69. минута Марић -), Раковић 7,5, Савановић 7, Амоа 7 (од 59. минута Тахрић 7). Тренер: Вуле Тривуновић.

***

РОМАНИЈА                0

ДРИНА (З)          0

Стадион: СРЦ “Влајко Петровић” у Палама.

Гледалаца: 200.

Судија: Владимир Анчић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: представник клуба Благојевић (Романија), Мићић (Дрина, Зворник).

Играч утакмице: Игор Марковић (Дрина, Зворник) 6,5.

РОМАНИЈА: Митровић 6,5, Алић 6, Н. Чворо 6 (од 85. минута С. Чворо -), Соса 6,5, Крижевац 6, Радовић 6 (од 69. минута Пирт -), Хинестроза 6 (од 85. минута Берило -), Ризвановић 6,5, Матковић 6, Чолић 6, Ханџић 6. Тренер: Јадранко Богичевић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 6,5, Јањушевић 6, Јокић 6,5, Илић 6, Мићић 6 (од 71. минута Пантић -), Баждаревић 6 (од 58. минута Стјепановић 6), Хидић 6,5, Срећковић 6 (од 90+3. минута Јездић -), Андрић 6,5, Милинковић 6,5, Јањић 6. Тренер: Драган Мићић.

***

СЛОБОДА (НГ) 4 (1)

ВЕЛЕЖ (Н)                  1 (0)

Стријелци: 1:0 Јоковић у 40, 1:1 Јукло у 66, 2:1 Шеткић у 74, 3:1 Исаиловић у 82, 4:1 Мендеш у 89. минуту.

Стадион: “Млакве” у Новом Граду.

Гледалаца: 150.

Судија: Војислав Вуковић (Брчко).

Жути картони: Јоковић, Стојнић, Бредли, Исаиловић, тренер Тешић (Слобода, Нови Град), Паранос, Реповић, Зуровац (Вележ, Невесиње).

Играч утакмице: Михајло Исаиловић (Слобода, Нови Град) 7,5.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Ћопић 7, Вејновић 7, Стојнић 7, Шеткић 7,5, Исаиловић 7,5 (од 89. минута Качар -), Вељић 7 (од 68. минута Јотић -), Бредли 7 (од 57. минута Мендеш 7,5), Јоковић 7,5 (од 89. минута Димић -), Милинковић 7, Гаврић 7, Зец 7. Тренер: Марко Тешић.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Вукановић 5,5, Госто 5,5, Абаза 5,5, Паранос 5,5, Секуловић 5,5, Јелић 5,5, Реповић 5,5, Драшковић 5,5, Јукло 6 (од 69. минута Телебак -), Самарџић 5,5 (од 57. минута Ребац 5,5), Гутић 5,5 (од 43. минута Охеда 5,5). Тренер: Игор Реметић.

***

ЗВИЈЕЗДА 09              1 (0)

БОРАЦ (КД)                2 (0)

Стријелци: 0:1 Башић у 76, 1:1 Комазец у 83, 1:2 Башић у 84. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 50.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Л. Јанковић, Ђукановић (Звијезда 09), Р. Јанковић (Борац, Козарска Дубица).

ЗВИЈЕЗДА 09: Кулић 5,5, Л. Јанковић 5,5, Ђурић 5,5, Дамјанић 5,5 (од 69. минута Радовић -), Раца 6, Комазец 6,5, Дујковић 5,5, Миловановић 5,5, Марковић 5,5, Вулић 5,5 (од 53. минута Рахимић 5,5), Ђукановић 5,5. Тренер: Бојан Тркуља.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Милошевић 7, Благојевић 7, Буразор 7, Комленић 7 (од 46. минута Малбашић 7), Томаш 7 (од 81. минута Добријевић -), Сарић 7 (од 66. минута Илић -), Живковић 7, Башић 8, Никодиновић 7 (од 58. минута Петровић 7), Јанковић 7, Перић 7. Тренер: Слободан Старчевић.

***

СЛАВИЈА          3 (1)

СУТЈЕСКА                  1 (0)

Стријелци: 1:0 Ерић у 27, 2:0 Арбиња у 46, 2:1 Миловић у 52, 3:1 Арбиња у 86. минуту.

Стадион: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 300.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Томић, Арбиња (Славија), М. Дабић, Миловић, Дачевић, Д. Мојовић (Сутјеска)

Црвени картон: Михајло Дабић (Сутјеска) у 40. минуту.

Играч утакмице: Стефан Арбиња (Славија) 8.

СЛАВИЈА: Сирћо 7, Хоџић 7, Гојковић 7, Ерић 7,5 (од 74. минута Вучинић -), Арбиња 8, П. Дабић 7 (од 74. минута Растока -), Авдаловић 7 (од 61. минута Тимотија -), Мандић 7 (од 74. минута Беширевић -), Карић 7, Говедарица 7 (од 87. минута Лубура -), Томић 7. Тренер: Милан Муминовић.

СУТЈЕСКА: М. Дабић 5, Ђ. Ђорђевић 6, Гаговић 6, В. Ивановић 6 (од 67. минута Милутиновић -), Дачевић 6, Д. Мојовић 6, Б. Радовић 6, Михајловић 6, М. Ђорђевић 6, Миловић 6,5 (од 81. минута Павловић), Ристовић 6 (од 41. минута Шаровић -). Тренер: Златко Радовић.

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ    2 (1)

БСК                     2 (1)

Стријелци: 0:1 Ђајић у 33, 1:1 Малић у 45+1, 1:2 Богданић у 55, 2:2 Јевић у 90+2. минуту.

Стадион: “на Предграђу” у Бањалуци.

Гледалаца: 150.

Судија: Мирослав Бјелица (Трново) 6,5.

Жути картони: Билал, Јевић, Тамиџија, Баштић (Жељезничар Спорт тим), Самарџија, Николић, Мисимовић (БСК).

Играч утакмице: Сергеј Богданић (БСК) 7.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 6,5, Јевић 7, Ђогић 6,5, Петровић 6,5, Билал 6,5 (од 77. минута Мирчић -), Малић 7, Калабић 6,5, Чолић 6,5 (од 86. минута Грујић -), Баштић 6,5, Блануша 6,5, Јовановић 6,5 (од 64. минута Тривуновић -). Тренер: Бранислав Крунић.

БСК: Грујић 6,5, Јањетовић 6,5, Радић 6,5, Моцоња 6,5 (од 74. минута Делкић -), Богданић 7 (од 68. минута Николић -), Самарџија 6,5, Терзић 6,5, Ђајић 7 (од 84. минута Мисимовић -), Керановић 6,5 (од 84. минута Стојичић -), Шушић 6,5, Рунић 6,5. Тренер: Зоран Драгишић.

***

КОЗАРА             4 (4)

ЉУБИЋ              1 (1)

Стријелци: 1:0 Марковић у 3, 2:0 В. Тешић у 8, 3:0 Боснић у 33, 4:0 Бокић у 36, 4:1 Дојчиновић (аутогол) у 42. минуту.

Стадион: “Велимир Сомболац” у Градишци.

Гледалаца: 170.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Боснић, Тешић, Ковљен (Козара).

Играч утакмице: Андреј Боснић (Козара) 7,5.

КОЗАРА: Качавенда 7, Бабић 7, П. Тешић 7, Бокић 7,5 (од 76. минута Пљеваљчић -), Марковић 7,5 (од 76. минута Ковљен -), Боснић 7,5 (од 76. минута Љубичић -), Божић 7 (од 55. минута Говедарица 7), В. Тешић 7,5, Пепић 7, Бундало 7 (од 55. минута Јандрић 7), Дојчиновић 7. Тренер: Ален Медовић.

ЉУБИЋ: А. Ступар 5,5, Радаковић 5,5, Бубић 5,5, Копања 5,5 (од 46. минута Зеленика 5,5), Мишић 5,5, А. Жижак 5,5, Живковић 5,5, Субић 5,5 (од 63. минута Васић -), Југовић 5,5 (од 79. минута Бојић -), М. Ступар 5,5, Остојић 5,5. Тренер: Владанко Комленовић.

***

ДРИНА ХЕ                   1 (1)

СЛОБОДА (МГ) 0 (0)

Стријелац: 1:0 Вулевић у 36. минуту.

Стадион: Градски у Вишеграду.

Судија: Немања Пилиповић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Оташевић, Л. Пљевљаљчић (Дрина ХЕ).

Играч утакмице: Лука Вулевић (Дрина ХЕ) 7.

ДРИНА ХЕ: Бејатовић 6,5, Перковић 6,5, Пејовић 6,5, С. Пљеваљчић 6,5 (од 90+2. минута Грујић -), Оташевић 6,5, Дамјановић 6,5, Марковић 6,5 (од 60. минута Ристовић -), Ћирковић 6,5, Шушњар 6,5, Вулевић 7 (од 78. минута Л. Пљеваљчић -), Ранитовић 6,5.  Тренер: Драган Вулевић.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Травар 6, Бањац 6, Лазендић 6 (од 46. А. Солдат -), Давидов 6, О. Солдат 6 (од 80. минута Радуловић -), Зекановић 6, Митрић 6, Марковић 6 (од 68. минута Савасака -), Самарџић 6, Гаврић 6 (од 46. минута Јамамото 6), Ненад 6. Тренер: Срђан Марјановић.