Дерби Прве лиге Републике Српске између Рудар Приједора и Радника окончан без побједника

ПРИЈЕДОР - У дербију посљедњег, 17. кола првог дијела првенства Прве лиге Републике Српске на Градском стадиону у Приједору Рудар Приједор и Радник играли су неријешено, 1:1.

Тако су Бијељинци овјерили јесењу титулу и зимоваће на трону без иједног пораза (11 побједа и шест ремија).

Гости су повели већ у петом минуту када је некадашњи фудбалер Рудар Приједора Славен Стјепановић погодио мрежу домаћина и разочарао више од 500 љубитеља фудбала у граду на Сани. Почетком другог дијела сусрета Угљеша Стевановић је имао прилику да овјери побједу Радника, али је погодио стативу, а од 70. минута изабраници Велибора Ђурића остали су са играчем мање на терену, јер је други жути картон зарадио Андрија Јањић. То су искористили домаћи играчи који су поготком капитена Немање Пекије у 81. минуту из пенала стигли до изједначења.

- Опет смо примили гол у раној фази утакмице и то из прекида због лоше комуникације одбрамбених играча са голманом. Да смо раније дошли до изједначења, можда бисмо онда потпуно преокренули резултат. У овом сусрету нисмо били ништа лошији од лидера, који је захваљујући константној играма освојио јесењу титулу, на чему им честитам - нагласио је тренер Рудар Приједора Вуле Тривуновић.

У редовима гостију били су задовољни освојеним бодом.

- Можда је ово и најреалнији резултат. Да смо можда повећали предност на почетку другог полувремена када је Стевановић погодио стативу вјероватно бисмо славили побједу. Радује ме чињеница да смо освојили јесењу титулу, а још више да смо први дио сезоне окончали без иједног пораза - истакао је Ђурић.

Парови 18. кола, које се игра 2. и 3. марта 2024. године: Слобода (МГ) - Лакташи, Леотар - БСК, Дрина (З) - Фамос, Борац (КД) - Омарска, Козара - Сутјеска, Алфа Модрича - Жељезничар Спорт тим, Славија - Радник, Рудар Приједор - Љубић, Романија - Вележ (Н).

РАДНИК            1 (1)

Стријелци: 0:1 Стјепановић у 5, 1:1 Пекија из пенала у 81. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 500.

Судија: Драган Кесић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Живановић, Игњатовић, Пекија (Рудар Приједор), Јањић, Ристановић, Јосиповић, Перишић (Радник).

Црвени картон: Андрија Јањић (Радник) у 70. минуту.

Играч утакмице: Славен Стјепановић (Радник) 7.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић 6,5, Игњатовић 6,5, Пекија 7, Комазец 6,5, Живановић 6,5 (од 64. минута Демоњић -), Милаковић 6,5, Раковић 6,5 (од 90. минута Рауш -), Билбија 6,5, Њамцуловић 6,5 (од 70. минута Росић -), Смајић 6,5 (од 64. минута Марић -), Да Силва 6,5. Тренер: Вуле Тривуновић.

РАДНИК: Лакић 6,5, Јањић 6,5, Васић 6,5, Натан 6,5 (од 76. минута Сантрач -), Стјепановић 7 (од 68. минута Матковић -), Стевановић 6,5, Деспотовић 6,5, Албијанић 6,5 (од 70. минута Вељкић 6,5), Перишић 6,5, Амиџић 6,5, Ристановић 6,5 (од 76. минута Јосиповић -). Тренер: Велибор Ћурић.

***

ЛЕОТАР   0

ЛАКТАШИ        0

Стадион: “Полице” у Требињу.

Гледалаца: 100.

Судија: Драган Жарић (Котор Варош) 6,5.

Жути картони: Остојић, Јањетовић, Милојевић (Лакташи).

Играч утакмице: Борис Остојић (Лакташи) 6,5.

ЛЕОТАР: Перишић 6,5, Миловић 6,5, Цмиљановић 6,5, Бабић 6,5, Милић 6,5, Аћимовић 6,5 (од 46. минута Глоговац 6,5), Ђајић 6,5, Бегић 6,5 (од 67. минута Колак -), Леко 6,5, Шушњар 6,5 (од 79. минута Панџић -), Паранос 6,5 (од 60. минута Ђудерија -). Тренер: Олег Ћурић.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 6,5, Јањетовић 6,5, Милић 6,5, Шикањић 6,5 (од 76. минута Хаџић -), Шкорић 6,5 (од 76. минута Џајић -), Тривић 6,5, Остојић 6,5, Бабић 6,5, Босанчић 6,5, Тешић 6,5, Дојчиновић 6,5 (од 63. Милојевић). Тренер: Миљан Бајић.

***

ВЕЛЕЖ (Н)                  2 (1)

СЛОБОДА (МГ) 0 (0)

Стријелци: 1:0 Г. Продановић у 28, 2:0 Драшковић у 61.

Стадион: Градски у Невесињу.

Гледалаца: 80.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картон: Секуловић (Вележ, Невесиње).

Играч утакмице: Горан Продановић (Вележ, Невесиње) 7,5.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Вукановић 7, Кљакић 7 (од 46. минута Ботић 7), Петковић 7, Секуловић 7, Анђеловић 7, Г. Продановић 7,5, Поповић 7 (од 65. минута Гутић -), Реповић 7, Драшковић 7,5, Лусио 7, С. Продановић 7 (од 89. минута Аџић -). Тренер: Марко Јовановић.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Травар 6, Даниловић 6, Бобић 6, Лазендић 6, Луис 6 (од 46. минута Радић 6), Ђукановић (од 77. минута Миздрак -), Јотић 6, Никодиновић 6, Гаврић 6 (од 60. минута Ешба 6), Живковић 6, Бабић 6 (од 60. минута Солдат 6). Тренер: Марко Тешић.

***

ДРИНА (З) 1 (1)

БСК           0 (0)

Стријелац: 1:0 Илић у 29. минуту.

Стадион: Градски у Зворнику.

Судија: Немања Пилиповић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Тадић, Марић, тренер Лазаревић, помоћни тренер Драгичевић (Дрина, Зворник), Радуловић, Радовић (БСК).

Играч утакмице: Александар Илић (Дрина (Зворник) 7.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 6,5, Марић 6,5, Јокић 6,5, Гаврић 6,5, Илић 7, Тадић 6,5 (од 90. минута Риђошић -), Богдановић 6,5 (од 90. минута Мићић -), Јездић 6,5, Илијас 6,5 (од 84. минута Андрић -), Јањић 6,5, Ћулум 6,5. Тренер: Миле Лазаревић.

БСК: Модић 6, Шаула 6, Моцоња 6 (од 87. минута Гаврић -), Радуловић 6,5, Самарџија 6 (од 65. минута Пушић -), Перовић 6 (од 36. минута Стојичић 6), Савановић 6,5, Терзић 6 (од 87. минута Радовић -), Ерић 6, Петровић 6, Рунић 6,5. Тренер: Бојан Пузигаћа.

***

БОРАЦ (КД)       1 (0)

ФАМОС    2 (1)

Стријелци: 0:1 Куљанин У 41, 0:2 Абрего у 56, 1:2 Максимовић из пенала у 60. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Судија: Данијел Перић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Н. Пекић, Јанковић, Ковачевић, Бунић (Борац, Козарска Дубица), тренер Војводић, Куљанин, Блажић, Тиро, Хркало, Фереира, Терзић, Дракул (Фамос).

Играч утакмице: Драшко Куљанин (Фамос) 7,5.

***

СЛАВИЈА           1 (0)

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ       1 (0)

Стријелци: 0:1 Билал у 82, 1:1 Беширевић у 90+3. минуту.

Стадион: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 100

Судија: Бојан Митровић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: тренер Регоје, Арбиња (Славија), Чолић (Жељезничар Спорт тим)
Црвени картон: тренер Бојан Регоје (Славија) у 73. минуту.

Играч утакмице: Адонис Билал (Жељезничар Спорт тим) 7.

СЛАВИЈА: Сирћо 6,5, Гојковић 6,5, Поповић 6,5, Чворо 6,5, Дабић 6,5 (од 82. минута Радаковић -), Бјелош 6,5 (од 70. минута Беширевић 7), Крижевац 6,5, Арбиња 6,5, Вучинић 6,5 (од 87. минута Стјепић -), Мандић 6,5, Карић 6,5. Тренер: Бојан Регоје.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 6,5, Чолић 6,5, Сладојевић 6,5, Блануша 6,5, Ђогић 6,5, Краљ 6,5, Билал 7, Калабић 6,5, Малић 6,5 (од 87. минута Сукара -), Јевић 6,5 (од 90+3. минута Јагодић -), Керезовић 6,5. Тренер: Бранислав Крунић.

***

КОЗАРА    2 (0)

ОМАРСКА         0

Стријелци: 1:0 Пљеваљчић у 58, 2:0 Богучанин у 71. минуту.

Стадион: “Велимир Сомболац” у Градишци.

Судија: Мирослав Бјелица (Трново) 6,5.

Жути картони: Пљеваљчић, Илић, Богучанин, Асентић (Козара), Сајак, Ковачевић, Петковић, Ђ. Нишић, Граховац, Здјелар (Омарска).

Играч утакмице: Огњен Пљеваљчић (Козара) 7,5.

КОЗАРА: Глишић 7, Тешић 7, Бокић 7, Илић 7 (од 46. минута Богучанин 7,5), Комленић 7 (од 71. минута Хонг -), Делић 7, Такахаши 7 (од 88. минута Дакић -), Ангелески 7 (од 46. минута Асентић 7), Вељкић 7, Пљеваљчић 7,5, Пепић 7. Тренер: Ален Медовић.

ОМАРСКА: Вујичић 6, Сајак 6, Копања 6 (од 75. минута Здјелар -), Панић 6 (од 75. минута Микић -), Петковић 6, Јаћимовић 6, Л. Нишић 6, Јовичић 6, Ковачевић 6, Ђ. Нишић 6, Врачар 6. Тренер: Саша Керановић.