Дерби Друге лиге група запад припао домаћину: Борац до тријумфа у судијској надокнади

БАЊАЛУКА - Фудбалери лидера Друге лиге Републике Српске, група запад Борца из Козарске Дубице у дербију 22. кола савладали су другопласирану Горицу са 2:1 и сада су највећем ривалу из Шипова побјегли пет бодова.

Можда и најважнија утакмица ове лиге у прољећном дијелу првенства одлучена је у четвртом минуту судијске надокнаде и то голом из пенала. Стријелац са бијеле тачке био је “резервиста” Предраг Пралица. У нервозној утакмици, у којој су бодови имали велику важност, повели су Дубичани у 20. минуту голом Стефана Томаша. Од 44. минута гости су играли са десет играча, јер је због другог жутог картона “поцрвенио” Бранко Пено.

Међутим и са играчем мање у пољу Горица је успјела да изједначи у 75. минуту када је мрежу Борца погодио Станко Малиновић. Када се чинило да ће дерби бити завршен подјелом плијена судија Деан Јокић из Теслића је досудио једанаестерац.

Утакмица у Приједору између ФСА Приједора и Брда из Хамбарина одгођена је због више силе. Наиме, непосредно пред почетак меча, усљед велике количине падавина оближњи поток који протиче у близини стадиона “Пољана” се излио и поплавио терен. Тако нису постојали услови да дерби приједорских клубова буде одигран па је судија Славиша Шарић из Градишке “одсвирао” само крај, али не и почетак утакмице која је у Поткозарју привлачила велику пажњу. Сада је на такмичарским органима Фудбалског савеза Републике Српске да донесу одлуку о новом термину одигравања ове утакмице.

У групи исток водећи Вележ из Невесиња је до врха напунио мрежу Рудара 1925 из Невесиња и забиљежио побједу од 8:0. Чак тројица фудбалера у побједничкој екипи Миљан Петковић, Ђорђе Кљакић и Сергеј Продановић постигли су по два поготка. Мреже су се седам пута тресле у Чакничу, гдје је домаћа Стакорина побиједила Власеницу са 5:2. Бриљирао је троструки стријелац Миливоје Мрдак, а два гола за Чакничане постигао је Виктор Рацковић.

ДУБРАВЕ           0 (0)

Стријелци: 1:0 Николић у 16, 2:0 С. Кузмановић у 29, 3:0 Е. Осмић у 40, 4:0 Е. Осмић 45+2, 5:0 Секулић у 47. минуту.

Стадион: “Радолинка” у Теслићу.

Гледалаца: 100.

Судија: Немања Давидовић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Е. Осмић (Пролетер, Т).

Играч утакмице: Емир Осмић (Пролетер, Т) 8.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Р. Хасић 7, С. Кузмановић 7,5 (од 77. минута Нестеровић -), Јовановић 7, Вукмировић 7 (од 77. минута Алексић -), Ристић 7 (од 66. минута Секулић -), Е. Осмић 8, Т. Осмић 7, Николић 7, Јотановић 7, Секулић 7 (од 84. минута Продановић -), Б. Кузмановић 7 (од 84. минута С. Хасић -). Тренер: Дарјан Грбић.

ДУБРАВЕ: Васић 5, Лукајић 5, Сањицки 5 (од 39. минута Квргић 5), Савановић 5 (од 85. минута Гламочић -), Томичић 5, Радосавац 5, Грујић 5, Малешевић 5 (од 61. минута Д. Кисин -), Шикуљак 5, Б. Кисин 5, Малбашић 5. Тренер: Синиша Ђурић.

Судија: Душко Пувача (Нови Град) 6,5.

Жути картони: Вукосављевић, Ђукановић, Амиџић (Црни Врх), Бајић (Челинац).

Играч утакмице: Дејан Диљевић (Црни Врх) 7,5.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 7, Ђукановић 6,5 (од 67. минута Милаковић -), Шавија 7, Дамјанић 7, Субић 7, Зеленика 7, Грабовац 7, Цвијетић 7 (од 90+1. минута Брдан -), Вукосављевић 6,5 (од 82. минута Рогић -), Диљевић 7,5 (од 82. минута Миздрак -), Амиџић 7. Тренер: Далибор Балабан.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 6,5, Рађеновић 6, Амиџић 6 (од 73. минута Крминац -), Дубравац 6, Кузмановић 6, Томић 6, Орашанин 6, Јусић 6, Бајић 6, Босанчић 6 (од 81. минута Субић -), Бабић 6. Тренер: Данијел Пеулић.

***

ПРОГРЕС 3 (1)

БОРАЦ (Ш)        2 (0)

Стријелци: 1:0 М. Будић у 13, 2:0 М. Будић у 46, 2:1 Арсенић у 63, 2:2 Мићић у 89, 3:2 П. Будић у 90+1. минуту

Стадион: Прогреса у Кнежеву.

Гледалаца: 50.

Судија: Филип Средојевић (Градишка) 6,5

Жути картони: Тепић, П. Будић (Прогрес), Дакић, тренер Радовић, Нишић, Мићић, Благојевић, (Борац, Ш).

Играч утакмице: Миљан Будић (Прогрес) 8.

ПРОГРЕС: Марковић 6, Свјетлановић 7, Кутић 7, Трифковић 7, М. Будић 8, П. Будић 7,5, Дукић 7, Алексић 6,5 (од 81. минута Марјановић -), Ђукарић 7 (од 90+2. минута Гламочић -), Баришић 7, Тепић 7 (од 90+2. минута Видовић -). Тренер: Стефан Марковић.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Стојичић 6, Нишић 6,5, Јаћимовић 6,5, Дакић 6,5, Павловић 6,5, Марчета 6,5, Мићић 7, Сјенчић 6,5, Ђурић 6 (од 46. минута Арсенић 7), Пупчевић 6,5, Благојевић 6,5. Тренер: Младен Радовић.

***

СЛОГА (С)         1 (0)

СЛОГА (Т)         2 (2)

Стријелци: 0:1 Гаћеша у 32, 0:2 Ни. Јокановић у 37, 1:2 Травар у 73. Минуту.

Стадион: Градски у Српцу.

Гледалаца: 70.

Судија: Славиша Митровић (Шамац) 6,5

Жути картони: Кондић, Травар, Зукановић (Слога, С), Савић, Гаћеша (Слога, Т).

Играч утакмице: Ђорђе Гаћеша (Слога, Т) 7,5.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 6, Зукановић 6, В. Њежић 6, Карамехић 6, Тодорић 6,5, И. Њежић 6,5, Шервел 6 (од 65. минута Цвијетић -), Ремић 6, Травар 7, Г. Зеленац 6,5, Кондић 6. Тренер: Славко Вујић.

СЛОГА (ТРН): Гашић 6,5, Грозданић 7, Јаворац 7, Станковић 7, Курузовић 6,5 (од 49. минута Милиновић 6,5), Ни. Јокановић 7,5 (од 88. минута Тодорић -), Ивић 7, Домузин 7, Савић 7 (од 75. минута Кобас -), Гаћеша 7,5, Не. Јокановић 7. Тренер: Предраг Мајкић.

***

БСК           2 (1)

УКРИНА   0 (0)

Стријелци: 1:0 Пушић у 21, 2:0 Јовић у 89. минуту.

Стадион: “Чаире” у Бањалуци.

Судија: Славиша Јованић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: Триван (БСК), Врховац (Укрина).

Играч утакмице: Ђорђе Јовић (БСК) 7,5.

БСК: Гојић 7, Пушић 7,5 (од 56. минута Бабић 7), Росић 7 (од 90. минута Лемић 7), Микић 7 (од 90. минута Чекић -), Милосављевић 7, Драгољић 7 (од 56. минута Триван 7), Трнинић 7, Јовић 7,5, Дојчиновић 7 (од 56. минута Стојичић 7), Грачанин 7, Штековић 7. Тренер: Жељко Врањеш.

УКРИНА: Нинковић 6, Б. Вучић 6, Рајак 6, Радоја 6 (од 87. минута Петровић -), Кулага 6 (од 80. минута Пејичић -), Хаџикадунић 6, Д. Вучић 6 (од 46. минута Југовић 6), Татић 6, Илић 6, Босић 6, Врховац 6. Тренер: Миливоје Видовић.

***

БОРАЦ (КД)      2 (1)

ГОРИЦА   1 (0)

Стријелци: 1:0 Томаш у 20, 1:1 Малиновић у 75, 2:1 Пралица из пенала у 90+4. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Гледалаца: 500.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6.

Жути картони: Јанковић (Борац, КД), Митрић, Пено, Малиновић, Сакан, Р. Јовић, Богосављевић, Чишија (Горица).

Црвени картон: Бранко Пено (Горица) у 44. минуту.

Играч утакмице: Стефан Томаш (Борац, КД) 7,5.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Себастиан Валенсија 6,5, Бунић 7, Серхио Валенсија 6 (од 83. минута Кампаз -), Пејичић 7, Благојевић 7, Томаш 7,5, Хинестроза 7, Пекић 6 (од 56. минута Јаћимовић 7), Гаврић 7 (од 74 минута. Пралица 7,5), Зец 7, Јанковић 7. Тренер: Раде Дрвеница.

ГОРИЦА: Илић 6,5, Пено 5, Митрић 6,5, Сакан 7, Сивоњић 6,5, Чишија 6,5, Р. Јовић 6 (од 64. минута Џафер -), Малиновић 7, Перак 6,5 (од 72. Халаба -), Богосављевић 6,5, М. Јовић 6,5. Тренер: Душко Сакан.

***

ПОЛЕТ 1926               0

ЈЕДИНСТВО (Ж)       0

Стадион: Градски у Броду.

Гледалаца: 40.

Судија: Петар Тепић (Челинац) 6,5.

Жути картони: С. Грозданић (Полет 1926), Кнежић, Ђогић (Јединство, Ж).

Играч утакмице: Предраг Бекић (Јединство, Ж).

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 7, Петрић 6,5, М. Грозданић 6,5, Ђекановић 6 (од 83. минута П. Бардак -), С. Грозданић 6,5, Лекић 6,5, Милошевић 6,5, Маринковић 6 (од 75. минута Милићевић -), С. Бардак 6, Миловац 6, Жарић 6. Тренер: Мирун Јокановић.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Бекић 7, Ђогић 6,5, Петровић 6,5, Ђ. Нишић 6,5, Будимовић 6,5, Кнежић 6 (од 62. минута Хајдаревић -), Л. Нишић 6,5, Петковић 6, Кнежевић 6, Делибашић 6 (од 53. минута Вранић-Будимовић 6), Хамзић 6. Тренер: Велимир Стојнић.

***

ВЕЛЕЖ (Н)        8 (3)

РУДАР 1925       0 (0)

Стријелци: 1:0 Г. Продановић у 11, 2:0 Драшковић у 17, 3:0 Петковић у 33. 4:0 Петковић у 50, 5:0 Кљакић у 52, 6:0 С. Продановић у 63, 7:0 Кљакић у 73, 8:0 С. Продановић у 78. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Гледалаца: 150.

Судија: Немања Јовичић (Источни Стари Град) 6,5.

Играч утакмице: Миљан Петковић (Вележ, Н) 8,5.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац -, Гутић 7,5, Поповић 7,5 (од 57. минута Пантић 7,5), Петковић 8,5 (од 82. минута Јеремић -), Шиљеговић 7,5, Г. Продановић 8 (од 71. минута Вукосав -), Кљакић 8,5 (од 82. минута Братић -), Реповић 7,5, Драшковић 8, Вујичић 7,5 (од 71. минута Милошевић -), С. Продановић 8,5. Тренер: Мијат Мишељић.

РУДАР 1925: Стевановић 5 (од 46. минута Видојевић 5), Цвијић 5, Митровић 5, Арсеновић 5, Давидовић 5, Копривица 5 (од 65. минута Станојевић -), Стевић 5, Бекић 5, Лазић 5, Марковић 5, Јовић 5 (од 46. минута Ђурић 5). Тренер: Горан Љубојевић.

***

ХЕРЦЕГОВАЦ  1 (0)

БУДУЋНОСТ (П)       1 (1)

Стријелци: 0:1 Стјепановић у 16, 1:1 Вујовић у 66. минуту.

Стадион: Градски у Билећи.

Гледалаца: 160.

Судија: Владимир Бујак (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Ђорђић, Комненић, Дангубић, Суџум, Попадић (Херцеговац), Миловановић, Радовановић (Будућност, П).

Играч утакмице: Огњен Стјепановић (Будућност, П) 7.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Биберџић 6,5, Бегенишић 6,5, Андрић 6,5, Попадић 6,5, Вујовић 7, Ђорђић 6,5 (од 80. минута Вучковић -) , Мркаић 6,5 (од 63. минута Јокановић -), Милидраговић 6,5, Илић 6,5 (од 63. минута Дангубић -), Суџум 6,5, Комненић 6,5. Тренер: Рајко Миленић.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): Радовановић 6,5, Савић 6,5, Марковић 6,5, Стјепановић 7, Лукић 6,5, Ристић 6,5, Радић 6,5, Јосиповић 6,5, Ивановић 6,5, Миловановић 6,5, Крезовић 6,5. Тренер: Далибор Крезовић.

***

ЈЕДИНСТВО (БР)      1 (1)

МЛАДОСТ (Г)   0 (0)

Стријелац: 1:0 Томић у 15. минуту.

Стадион: Јединства у Бродцу.

Гледалаца: 30.

Судија: Чедомир Милошевић (Зворник) 6,5.

Жути картон: Ђорђић (Јединство, Бр)

Играч утакмице: Владан Томић (Јединство, Бр) 7.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 6,5, Јевтић 6,5, Стевановић 6,5, Рачановић 6,5, Шикуљак 6,5, Томић 7, Ружичић 6,5, Василић 6,5, Калајџић 6,5, Дукић 6,5 (од 59. минута Гвозденац 6,5), Крсмановић 6,5. Тренер: Милорад Савић.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић 6,5, Авдаловић 6,5, Мрковић 6, Кандић 6, Горановић 6,5, Слијепчевић 6, Ћеранић 6, Николић 6, Шаренац 6, Суџум 6 (од 64. минута Зиројевић -), Тепавчевић 6 Тренер: Веселин Слијепчевић.

***

СТАКОРИНА    5 (4)

ВЛАСЕНИЦА   2 (0)

Стријелци: 1:0 Рацковић у 14, 2:0 Мрдак у 15, 3:0 Мрдак у 17, 4:0 Рацковић у 40, 4:1 Ступар у 73, 4:2 Матић у 86, 5:2 Мрдак у 89. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Гледалаца: 200.

Судија: Бошко Лазић (Бијељина) 6,5.

Жути картон: Миловановић (Стакорина).

Играч утакмице: Миливоје Мрдак (Стакорина) 8,5.

СТАКОРИНА: Бојановић 7, Јовановић 7, Рацковић 8 (од 66. минута Дачевић -), Мрдак 8,5, Миловић 7, Ристановић 7, Т. Тадић 7, Миловановић 7, Д. Симовић 7 (од 60. минута Поповић 7), Нешковић 7, Н. Симовић 7. Тренер: Игор Јоксимовић.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 6, Петровић 6 (од 86. минута Вуковић -), Матић 6,5, Митровић 6, Ступар 6,5, Н. Ковачевић 6, Фехратовић 6, Мијатовић 6, Видовић 6, Крсмановић 6 (од 42. минута Тешић -), М. Ковачевић 6. Тренер: Павле Голијан.

***

МЛАДОСТ (Р)   3 (3)

ИЛИЋКА 01                1 (0)

Стријелци: 1:0 Ђорем у 24, 2:0 Ћаћић у 28, 3:0 Ћаћић у 36, 3:1 Томић у 65. минуту.

Стадион: СЦ “9. јануар” у Рогатици.

Судија: Велибор Видаковић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Поповац, Миличевић (Младост, Р), Томић (Илићка 01).

Играч утакмице: Немања Ћаћић (Младост, Р) 8.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Којић 7, Нешковић 7 (од 69. минута Кушић -), Ћаћић 8, Обрадовић 7, Томић 7, Спајић 7, Миличевић 7 (од 87. минута Крсмановић -), Ђорем 7,5, Божовић 7, Поповац 7, Николић 7 (од 76. минута Маријановић -). Тренер: Драган Јовановић.

ИЛИЋКА 01: Мићановић 6,5, Челик 6,5, Топаловић 6,5, Ристић 6,5, Антуновић 6,5, Крсмановић 6,5, Добријевић 6,5, Томић 7, Петровић 6,5, Крстић 6,5, Драгић 6,5 (од 55. минута Маријанац 6,5). Тренер: Радивоје Николић.

***

ГУБЕР                2 (1)

ДРИНА ХЕ         1 (0)

Стријелци: 1:0 Смајиловић у 33, 2:0 Се. Лозо из пенала у 69, 2:1 Петровић у 75. минуту.

Стадион: “Видиковац” у Сребреници.

Гледалаца: 60.

Судија: Игор Илић (Пале) 6,5.

Жути картони: Грујичић, Попадић, Ћирковић, Петровић (Губер), тренер Јањић, Симић (Дрина ХЕ).

Црвени картон: Душан Ћирковић (Губер) у 87. минуту.

Играч утакмице: Предраг Петровић (Губер) 7,5.

ГУБЕР: Попадић 7, Аврамовић 7, Петровић 7,5, Максимовић 7, Смајиловић 7,5, Јашаревић 7, Лемез 7, Косанић 7, Ћирковић 5, Грујичић 7, Чирак 7. Тренер: Давор Крсмановић.

ДРИНА ХЕ: Томић 6,5, Ристивојевић 6,5, Пљеваљчић 6,5, Станојчић 6,5 (од 84. минута Терзић -), Дамјановић 6,5 (од 53. минута Врећо 7), Марковић 6,5, Секулић 6,5, Се. Лозо 7, Пејовић 6,5, Грујић 6,5 (од 46. минута Са. Лозо 7), Симић 6,5. Тренер: Јадранко Јањић.

***

РОМАНИЈА                3 (0)

ГЛАСИНАЦ 1936       1 (1)

Стријелци: 0:1 Л. Новосел у 33, 1:1 Симанић из пенала у 54, 2:1 Цицовић у 73, 3:1 Благојевић у 83. минуту.

Стадион: СРЦ “Влајко Петровић” у Палама.

Судија: Младен Поповић (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картон: Кошарац (Романија).

Играч утакмице: Борислав Цицовић (Романија) 7,5.

РОМАНИЈА: Лучић 7, Короман 7, Маљукан 7 (од 54. минута Благојевић 7,5), Кошарац 7, Симанић 7,5, Лукић 7 (од 56. минута Тробок 7), Цицовић 7,5, Елек 7, Симић 7, Ђ. Ступар 7 (од 62. минута Н. Ступар -), Глуховић 7. Тренер: Сретко Вуксановић.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 6, Марић 6, Деурић 6 (од 56. минута Косорић 6), С. Новосел 6 (од 50. минута Пајић 6), Нинковић 6, Шкобо 6 (од 46. минута Дебелногић 6), Л. Новосел 6,5, Лиздек 6, Ми. Вујичић 6, Лончаревић 6, А. Пејановић 6. Тренер: Огњен Крешталица.

***

ПРОЛЕТЕР (Д)  2 (0)

ПОДРИЊЕ (Т)   0 (0)

Стријелци: 1:0 Јовић у 69, 2:0 С. Ракић у 77. минуту.

Стадион: Пролетера у Дворовима.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: С. Аћимовић, Крстић (Подриње, Т).

Играч утакмице: Данијел Јовић (Пролетер, Д) 7.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Илић 6,5, Секулић 6,5, Јовић 7, Мркајић 6,5, Васић 6,5 (од 79. минута Барјактаревић -), Н. Ракић 6,5 (од 85. минута Лалић -), Арнаутовић 6,5, С. Ракић 7, Магазин 6,5 (од 66. минута Дупор -), Оџаклић 6,5, Максимовић 6,5 (од 46. минута Матијевић 6,5). Тренер: Драган Матић.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): Петровић 6, Тешић 6, Крстић 6, Фетаховић 6 (од 55. минута Јосиповић 6), Г. Аћимовић 6, Хасановић 6, С. Аћимовић 6 (од 46. минута Катић 6), Д. Аћимовић 6 (од 85. минута Јовановић -), Новаковић 6, Хускић 6 (од 82. минута Матић -), М. Аћимовић 6. Тренер: Милан Стевановић.