Црна Гора и Мађарска одиграле без голова, Шкотска шокирала Норвешку

Фудбалери Црне Горе и Мађарске одиграли су данас 0:0 у мечу групе Г квалификација за ЕУРО 2024 у којој је и Србија.

У мечу без много прилика за гол, Мађарска је имала лопту више у посједу, али није успјела да слави на стадиону Под Горицом.

Резултат из Подгорице је идеалан за Србију која сад има широм отворен пут ка пласману на Европско првенство које ће се наредног љета одржати у Њемачкој.

На табели Г групе прва је Србија са шест бодова из два меча, другопласирана је Мађарска са четири бода из два меча, док је на трећем мјесту Црна Гора са истим бројем бодова, али из три одигране утакмице.

Литванија и Бугарска имају само по бод.

У наредном колу Црна Гора је слободна, а Мађарска ће угостити Литванију, док Србија гостује Бугарској.

Велико изненађење виђено је у А групи гдје је Шкотска као гост побиједила Норвешку иако је губила до 87. минута.
Домаћин је повео голом Халанда са пенала у 61. минуту, али су преокрет донијели Дајкс и Меклин у 87. и 89. минуту.

Шкотска је побједом направила џиновски корак ка пласману на ЕУРО јер има максималних девет бодова из три одиграна меча, док је Норвешка са једним бодом из три утакмице практично остала само на теоретској шанси да се домогне континенталног шампионата.