БСК у дербију 19. кола прволигашког каравана дошао до три бода

Дарко Пашагић

БАЊАЛУКА - Играчи БСК-а у дербију 19. кола Прве лиге Републике Српске савладали су Лакташе са 1:0 и тако омогућили јесењем шампиону, бијељинском Раднику, да послије ове првенствене рунде има шест бодова предности.

“Романтичари” су до тријумфа над другопласираном екипом шампионата стигли поготком у 53. минуту, када је Милош Перовић са неких 17 метара снажно шутирао у десни угао Вање Кнежевића, који је само додирнуо лопту, али није успио и да је заустави. Помало неочекивано изабраници Бојана Пузигаће доминирали смо већим дијелом утакмице, поготово су били бољи актер у првих 45 минута.

- Својим фудбалерима морам да честитам на јако доброј презентацији. Добро смо одрадили припрему утакмице, скаутирали ривала и нашем тријумфу стварно нема шта да се замјери. Штета што у првом дијелу утакмице, када смо били далеко доминантнији, нисмо успјели да дођемо до гола, јер би тада наша побједа сигурно била још убједљивија. Иако у овом сусрету нису били на нивоу игара из ове сезоне, Лакташе и даље уз Радник и Рудар Приједор сматрам најквалитетнијим екипама у Лиги и вјерујем да су и даље један од фаворита да се до краја сезоне боре за титулу и повратак међу премијерлигаше - рекао је Пузигаћа.

Шеф стручног штаба Миљан Бајић је нагласио да се побједи “романтичара” нема шта замјерити.

- Тријумф ривала је чист као суза. У првих 45 минута једноставно се нисмо могли препознати. Ушли смо бескрвно у меч и било је евидентно да домаћин жели више побједу. Тек у наставку сусрета смо се мало прибрали, али онда је пресудио индивидуални квалитет Перовића, који је погодио нашу мрежу и још једном показао зашто је један од најбољих играча у Лиги. Имали смо на крају и ми своје шансе, али нисмо успјели да их искористимо. Изгубили смо прикључак за Бијељинцима, али и даље ћемо се борити да останемо у борби за највиши пласман и првенствену трку до краја сезоне учинимо што занимљивијом - истакао је Бајић.

***

БСК                     1 (0)

ЛАКТАШИ                  0 (0)

Стријелац: 1:0 Перовић у 53. минуту.

Стадион: Градски у Бањалуци.

Гледалаца: 400.

Судија: Драган Дошло (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Радовић, Радуловић, Самарџија (БСК).

Играч утакмице: Милош Перовић (БСК) 7.

БСК: Модић 6,5, Радовић 6,5, Радуловић 7 (од 89. минута Ерић -), Јагодић 6,5,

Самарџија 6,5, Ђорђевић 6,5 (од 66. минута Стојичић -), Перовић 7, Савановић 7, Д. Петровић 6,5, Кујунџић 6,5, Рунић 7. Тренер: Бојан Пузигаћа.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 6,5, Милић 6,5, Ћебић 6,5, Шикањић 6,5 (од 65. минута

Марковић -), Шкорић 6,5 (од 76. минута Росић -), А. Петровић 6,5 (од 65. минута Милојевић -), Турањанин 6,5, Бабић 6,5, Босанчић 6,5, Тешић 6,5, Дојчиновић 6,5 (од 88. минута Гаврић -). Тренер: Миљан Бајић.

Жути картони: Седлар (Алфа Модрича).

Играч утакмице: Славен Стјепановић (Радник) 7.

РАДНИК: Лакић 6,5, Јосиповић 6,5, Дошло 6,5 (од 63. минута Стевановић 7),

Стјепановић 7 (од 74. минута Крепалди -), Цуцин 6,5, Живковић 6,5, Албијанић 6,5 (од 63. минута Васић -), Перишић 6,5 (од 87. минута Вељкић -), Амиџић 6,5, Ристановић 6,5 (од 87. минута Баштић -), Гаврић 6,5. Тренер: Велибор Ђурић.

АЛФА МОДРИЧА: Крнетић 6, Пљеваљчић 6, Јоловић 6, Кушљић 6 (од 87. минута Лимић -), Седлар 6 (од 70. минута Прљета -), Нумановић 6, Трифковић 6, Хасегава 6, Дисуби 6, Карић 6, Марић 6 (од 64. минута Шошкић -). Тренер: Јоцо Стокић.

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ    2 (0)

КОЗАРА              0 (0)

Стријелци: 1:0 Јанковић у 61, 2:0 Јевић у 72. минуту.

Стадион: “Предграђе” у Бањалуци.

Гледалаца: 60.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Јевић, тренер Крунић, Калабић, Керезовић (Жељезничар Спорт тим), Вељкић, Петковић, тренер Медовић (Козара).

Играч утакмице: Ђорђе Јанковић (Жељезничар Спорт тим) 7.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 6,5, Чолић 6,5 (од 89. минута Тривуновић -), Блануша 6,5, Ђогић 6,5, Попара 6,5, Шупут 6,5 (од 46. минута Јанковић 7), Винтоњи 6,5, Керезовић 6,5 (од 80. минута Сукара -), Калабић 6,5 (од 89. минута Ивић -), Бијелић 6,5, Јевић 7. Тренер: Бранислав Крунић.

КОЗАРА: Качавенда 6, Бокић 6, Петковић 6 (од 60. минута Делић 6), Растока 6, Јандрић 6, Дивјан 6, Вељкић 6 (од 76. минута Бубић -), Садиковић 6 (од 76. минута Садиковић -), Пљеваљчић 6, Пепић 6, Глишић 6 (од 58. минута Менсах 6). Тренер: Ален Медовић.

***

СУТЈЕСКА                  0 (0)

БОРАЦ (КД)                1 (1)

Стријелац: 0:1 Самарџић (аутогол) у 7. минуту.

Стадион: Градски у Фочи.

Гледалаца: 100.

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Милутиновић, Ристовић, Михајловић, Ђорђевић (Сутјеска), Божић (Борац, Козарска Дубица).

Црвени картон: Бојан Михајловић (Сутјеска) у 85. минуту.

Играч утакмице: Огњен Крнета (Борац, Козарска Дубица) 6,5.

СУТЈЕСКА: Дабић 6, Ивановић 6, Дачевић 6, Д. Мојовић 6 (од 89. минута Драгичевић -), Секулић 6 (од 46. минута Радовић 6), Милутиновић 6, Михајловић 6, Митрашиновић 6 (од 46. минута Ивановић 6), Ђорђевић 6, Самарџић 5,5, Ристовић 5,5. Тренер: Златко Радовић.

***

ФАМОС               2 (1)

ЛЕОТАР              0 (0)

Стријелци: 1:0 Стјепановић из пенала у 18, 2:0 Шарић у 57. минуту.

Стадион: СРЦ “Фамос-Војковићи” у Источној Илиџи.

Гледалаца: 150.

Судија: Марко Таборин (Зворник) 6,5.

Жути картони: Перовић, Вранешић (Фамос), Колак, Милић (Леотар).

Играч утакмице: Алонзо Пирт (Фамос) 7.

ФАМОС: Терзић 6,5, Абрего 6,5, Тиро 6,5, Шарић 7 (од 85. минута Вранешић -), Стјепановић 7 (од 81. минута Куљанин -), Пирт 7 (од 66. минута Перовић -), Марковић 6,5, Лазић 6,5, Блажић 6,5, Даниловић 6,5, Хркало 6,5 (од 85. минута Шкрба -). Тренер: Дарко Војводић.

ЛЕОТАР: Видаковић 6, Бабић 6, Ђудерија 6 (од 70. минута Панџић -), Бегић 6, Колак 6 (од 70. минута Глоговац -), Леко 6, Татар 6, Шушњар 6 (од 62. минута Паранос -), Васиљевић 6, Милић 6, Максић 6 (од 74. минута Капор -). Тренер: Олег Ћурић.