Борац прошао даље, погодио и Лукић

Д.Д.

ФОЧА -Борац се пласирао у четвртфинале фудбалског Купа Републике Српске након што је бољим извођењем пенала савладао Сутјеску 8:7 у Фочи. Меч је иначе након 90 минута завршен неријешено 1:1.

Сутјеска је повела на старту другог дијела . Након корнера , лопта се одбила до Бојана Михаиловића који је послао у мрежу.
Борац је изједначио у 67.минуту. Јово Лукић је у другом покушају успио да савлада Милоша Пајевића.

Резултат се затим није мијењао па се приступило извожењу пенала гдје су Бањалучани били успјешнији а одлучио је ударац Милијана Ковачевића. Борац је тако прекинуо низ од седам мечева без побједе приликом извођења пенала.

Овај меч је имао и хуманитарни карактер и приход иде за изградњу споменика борцима Војске Републике Српске.
У четвртфиналу Купа Републике Српске екипа ће играти против Славије у Источном Сарајеву.