Борац побиједио Звијезду 09 Преокрет у режији Благаића

Д. П.

БАЊАЛУКА - Фудбалери Борца у првом мечу шестог кола Премијер лиге БиХ савладали су на Градском стадиону пред 1.500 гледалаца Звијезду 09 са 4:2.

Сусрет није добро почео по Бањалучане који су у 38. минуту имали два гола заостатка. Прво је Петар Караклајић у 29. минуту довео госте до предности, да би у 38. Салиман Кајоде повисио на 2:0.

Тада је на сцену ступио најбољи актер сусрета Јаков Благаић који је у 42. минуту смањио на 1:2, а потом у 53. изједначио на 2:2.

Само два минута касније Милан Макарић је довео Борац у вођство од 3:2, а коначан резултат поставио је Хозе Рикардо Кортез у 67. минуту.

Борац послије четири одиграна сусрета има девет бодова и налази се на другом мјесту, док Звијезда 09 из шест мечева има само три бода и налази се на посљедњој, 12. позицији.

У дресу Борца у другом полувремену послије нешто више од девет година заиграо је повратник на Градски стадион Срђан Граховац