Борац освојио Куп Републике Српске

Дејан Кондић

БАЊАЛУКА - Фудбалери Борца освојили су шести трофеј у Купу Републике Српске - "Др Милан Јелић" , пошто су на Градском стадиону у Бањалуци, у 30. издању финала савладали Лакташе са 2:1.

"Црвено-плави" су повели поготком Момчила Мркајића у петом минуту сусрета.

Изједначио је Давид Вуковић евроголом са неких 27-28 метара из слободног ударца у судијској надокнади првог полувремена.

Коначних Борац - Лакташи 2:1 поставио је Недељко Пишчевић у 62. минуту када је главом након одлично изведеног прекида Николе Нинковића затресао мрежу Дражена Иликтаревића, који је неколико минута раније на голу "плаво-бијелих" замијенио Драгана Тадића.

"Црвено-плави" за викенд играју посљедњи првенствени меч против Слоге у Добоју, а финални меч Купа Града Бањалука против Крупе на програму је у четвртак 1. јуна.

Са друге стране, Лакташи имају одиграти два сусрета у такмичењу Прве лиге Републике Српске. Први је за викенд, када у претпосљедњем колу гостију у Прњавору код Љубића.