Борац остварио другу првенствену побједу

Дарко Драгичевић

БАЊАЛУКА - Фудбалери Борца у претпосљедњој утакмици петог кола Премијер лиге одиграној на Градском стадиону пред нешто више од 2.000 гледалаца савладали су ГОШК из Габеле са 3:0.

Послије првог полувремена које ће бити брзо заборављено домаћи су сломили отпор ривала на почетку другог дијела сусрета.

Прво је у 54. минуту Дино Скоруп постигао водећи погодак, да би већ у 56. капитен Срђан Граховац повисио на 2:0. У 73. минуту у стријелце се уписао и Енвер Кулашин за 3:0.

Треба додати да су гости од 66. минута имали играча мање на терену, јер је због другог жутог картона прије времена у свлачионицу морао Давид Мартић.

Послије два одиграна меча Бањалучани имају максималних шест бодова, док ГОШК из пет сусрета није освојио ниједан.

Фудбалери Борца у шестом колу Премијер лиге, које се игра 14. и 15. септембра, гостују у Мостару код Зрињског.

Прије тога би у одгођеној утакмици првог кола 11. септембра на Градском стадиону у Бањалуци требали бити домаћини мостарском Вележу.