Борац остварио четврти тријумф у низу

Дарко Драгичевић

БАЊАЛУКА - Борац је наставио низ добрих резулата у лиги БиХ након што је уз доста проблема савладао Посушје 1:0 и тако дошао до четврте побједе у низу.

Уводних 20 минута у Бањалуци протекло је без правих прилика иако је Борац имао више лопту у посједу.

Посушје је пријетило из транзиције а ударце Брковића и Розића је зауставио голман домаћих Мијатовић.

Борац је затим преузео иницијативу и био тим који је стварао шансе. Прво је покушао Кортес, да би ударац Квржића зауставила статива.

Имао је шансу и Милан Макарић који је главом послао лопту преко гола.

Гости су први запријетили у другом дијелу. У 58. минуту након корнера добру шансе пропустио је Мандић.

Домаћи су затим узвратили преко Немање Михајловића. Посушје је затим имали велику шансу.

Маглица је пробио по лијевој страни вратио за Брковића који је шутирао преко гола.

Гости су у 72. минуту остали са играчем мање јер је другу жути добио Маглица.

Борац је затим кренуо још офанзивније и то им се исплатило у 86. минуту.

Марић је лоше реаговао након убацивања Квржић и постигао је аутогол за славље Борца.