Борац јуначки пао у предивном амбијенту

М.З.

БАЊАЛУКА - Фудбалери Борца нису успјели да се домогну трећег кола квалификација за Лигу конференције јер су поражени и у реваншу од Аустрије са 1:2, пред својим навијачима.

Градски стадион био је испуњен до посљедњег мјеста, подршка са трибина није изостајала током свих 90 минута, момци у црвено-плавим дресовима дали су све од себе, али су на крају морали да честитају екипи из Беча.

По доста спарном времену Борац је боље отворио меч, озбиљно запријетио неколико пута, али није успијевао да нађе пут до противничке мреже док је и пречка била савезник Аустријанаца у 40. минуту нако шута Зорана Квржића.

Велико одушевљење на стадиону десило се у 49. минуту када је Хозе Кортез постигао гол. Ипак, само два минута касније славље домаћих прекинуо је Грубер голом за изједначење док је у 65. минуту стадион умукнуо јер је Аустрија повела са 2:1 преко Полстера. Домаћи се ни тада нису предавали, створили су неколико прилика до краја меча, али нису стигли до изједначења.

Ток меча

90+5 - Крај утакмице.

90+3 - Жути картон Пејовић у Борцу, Полстер и Хусковић код Аустрије

90+3 - Чарке на терену код корнер заставице на Борчевој половини. Срећом брзо се смирило

85 - Пета измјена у Аустрији. Изашао Грубер ушао Хусковић

81 - Поново велика прилика за Врањеша чији је шут изблокиран

78 - Пета измјена у Борцу. Федора Предраговића замијенио је Јово Лукић

78 - Жути картон у екипи Борца. Врањеш

75 - Трострука измјена у Аустрији. Из игре су изашли Галвао, Фишер и Јукић док су ушли Главотић, Генуш, Браунедер

73 - Измјена у Борцу. Терен је напустио Шушић, а ушао Никола Пејовић

72 - Кулашин у изгледној прилици, није се снашао

71 - Кортез поново у прилици, али је био изблокиран, а након корнера Ћалић није био прецизан

65 - Нови шок. Аустрија води са 2:1. Стријелац Мануел Полстер

62 - Жути картон за играча Аустрије Поцмана

61- Колосална прилика за Врањеша који се нашао у одличној прилици након контранапада којег је повукао Терзић, али је послао лопту преко гола икао је био очи у очи са голманом

59 - Трострука измјена у Борцу. Гласним аплаузом навијачи су поздравили свог љубимца Стојана Врањеша који се вратио у Борац овог љета и ово су му прве минуте на терену. Замијенио је Милана Макарића, док је у истом минуту Енвер Кулашин ушао умјесто Немање Михајловића, а Василије Терзић замијенио Јакова Благаића.

40 - ПРЕЧКА за Борац. Квржић је потегао са 18 метара, али није имао среће

39 - Борац на мукама. Добар покушај гостију, Ћетковић имао мањих проблема, али је укротио лопту. У наставку нападу фудбалери Аустрије су три пута покушали, али срећом по Борац лопта није завршила у голу

38 - Центаршут Кортеза са лијеве стране, Макарић закаснио на другој страни

33 - Жути картон за играча Борца Хозеа Кортеза

30 - Присилна замјена у екипи Аустрије. Изашао повријеђени Ранфлтл ушао Поцман

27 - Одлична прилика. Благаић се пробио по лијевој страни, ушао у шеснаестерац, али је слабо шутирао по земљи у голмана гостију

23 - Средина полувремена. Без изгледнијих прилика у неколико посљедњих минута

16 - Кортез у продору, без правог центаршута ка голу гостију

15 - Први покушај шута Аустрије ка голу Борца. Фиц није био опасан

11 - Предраговић изблокиран у изгледној прилици пред голом Аустрије

9 - Жути картон. Манфред Фишер

4 - минут. Сјајне прилике за Борац, Прво је након центаршута Благаића из слободог ударца главом покушао Ћелић, али је голман одбранио док је потом у наставку напада била нова прилика, али Михајловић искоса није био прецизан

20.30 - Утакмица је почела.

20.26 - Фудбалери Борца дочекани су громогласним аплаузом навијача који су испунили трибине Градског стадиона.

20.10 - Навијачи Борца популарни Лешинари полако загријавају дланове да пруже подршку својим љубимцима који ће ускоро да истрче на терен.

20.00 - До почетка утакмице остало је још пола сата, а трибине стадиона само што нису испуњене до посљедњег мјеста док остали навијачи полако пристижу. Временске прилике не иду на руку фудбалерима јер је у Бањалуци тренутно 30 степени Целзијуса.

19.55 - Гостујући тим имаће подршку својих навијача који су смјештени на једном дијелу источне трибине. Њих се скупило око 400

19.30 - Тренер Борца Винко Мариновић одлучио се за сљедећих 11 на овом мечу. Гол ће чувати Ћетковић, а испред њега биће дефанзивна четворка Квржић, Ћелић, Шушић и Херера. У везном реду су Барски, Предраговић, Михајловић, Благаић и Кортез док је најистуренији Макарић. За Аустрију ће играти Фрихтл, Меиси, Хандл, Галвао, Ранфлтл, Полстер, Холанд, Јукић, Грубер, Фиц и Фишер.

18.30 - С вјером да ће елиминисати бечку Аустрију навијачи Борца полако стижу на Градски стадион гдје ће од 20.30 часова давати велику подршку свом вољеном клубу.

Први меч завршен је побједом Бечлија који су славили са 1:0 и то голом који је постигнут 20 секунди прије истека четвртог минута судијске надокнаде.

Управо та доста добра игра и релативно повољан резултат дају наду Бањалучанима да млгу проћи даље.

Фудбалери ће имати огромну подршку са трибина јер су улазнице одавно распродате и много је оних који нису дошли до вриједног комадића папира да подрже "црвено-плаве" у другом мечу другог кола квалификација за Лигу конференције.

Останите уз Глас Српске и текстуални пренос утакмице коју ћемо пратити из минута у минут....