Борац хрли ка шампионској титули

GS

Фудбалски клуб Борац наставио је поход на шампионску титулу на гостовању Звијезди 09, гдје је уписао побједу резултатом 2:1, четврту у низу у Премијер лиги.

Дуго је домаћин добро бранио нападе бањалучког клуба, али је онда једна грешка донијела предност Бањалучанима. У 44. минути Марко Јевремовић је оставио самог Зорана Квржића у петерцу након корнера, а некадашњи репрезентативац БиХ лако погађа за водство резултатом 1:0.

Бањалучани су предност удвостручили голом Давида Чавића у 56. минути. Чинило се тада да Звијезда 09 нема одговор.

Ипак, у 75. минути Јосип Иванчић погађа за смањење заостатка након што је лоше реаговао млади репрезентативац БиХ Саво Шушић у одбрани Борца. Ипак, остало је 2:1 у корист гостију.

Борац је овом побједом стекао двоцифрену предност у односу на ривале и има 10 бодова више од Зрињског и Вележа те 12 више од Сарајева. Бањалучани имају утакмицу више у односу на Зрињски и Сарајево.

У наредном колу Борац гостује Посушју, док ће Звијезда 09 дочекати Широки Бријег.