Борац бољи од УТА Арада

РОГЛА - Фудбалери Борца у другој контролној утакмици на припремама у Словенији савладали су румунског прволигаша УТА Арад са 2:1.

У осмом минуту шутирао је искоса са неких 15 метара Себастијан Ерера, али је лопта отишла покрај гола.

Борац је повео у 37. минуту. Слободан ударац са лијеве стране извео је Ерера, а неопрезност одбране румунске екипе искористио је Стојан Врањеш и главом послао лопту у мрежу.

У 48. минуту Бањалучана су удвостручили предност. Дамир Хреља је додао лопту до Павла Ђајића, који је снажно шутирао са неких 18 метара, а лопта се од пречке одбила у мрежу. У 60. минуту досуђен је пенал за УТА Арад, који је у гол претворио Езекиел Имо.

Борац је прво полувријеме играо у саставу: Милићевић, Квржић, Ћелић, Каролина, Ерера, Граховац, Врањеш, Кулашин, Ђајић, Вуковић, Лукић.

У наставку су још играли: Грујић, Хреља, Пихлер, Хасукић, Мајерс, Керановић, Рачић, Чавић, Марчетић, Шушић, Пејовић.

Посљедњу провјеру у Словенији Борац ће имати у четвртак када игра против румунског друголигаша Корвинул Хунедоаре, која је у недавно завршеној сезони неочекивано освојила Куп ове земље и изборила пласман на европску сцену.