Борац бољи од Крумовграда

Д.К.

АНТАЛИЈА - Фудбалери Борца савладали бугарског прволигаша Крумовград са 3:2 у посљедњем припремном мечу пред повратак из Турске.

Био је ово први тријумф изабраника Винка Мариновића у Анталији. Већ у осмом минуту оборен је Ерера у противничком шеснаестерцу, а Зоран Квржић је сигурно је реализовао најстрожију казну.

Лидер Премијер лиге у 15. минуту стигао је до 2:0 послије лијепе акције по десној страни након које је млади Давид Вуковић послао лопту у мрежу.

Бугари су смањили на 2:1 преко Јусеина Октаја у 32. минуту, али седам минута касније поново је Борац стигао до два гола предности када је Енвер Кулашин погодио из петерца након убацивања Јакова Благаића.

У другом полувремену Крумовград је иницијативу крунисао голом за касније ће се испоставити коначних 3:2. Погодио је Димитар Тонев који се најбоље снашао у шеснаестерцу „црвено-плавих".

Да подсјетимо Бањалучани су уписало још и три пораза и један реми.

Идентичним резултатом 2:0 поражени су од Балтике и Пјуника, а минимално од Тирола, док су са Динамом Махачкала одиграли неријешено - 1:1.