Болоња наставља да јуриша ка Лиги шампиона

Остварена је нова побједа Болоње, на домаћем терену у 30. колу против Салернитане 3:0.

Чудо треба да се догоди да Интер не освоји Скудето. Али прича сезоне на Апенинима дефинитивно је Болоња. Екипа коју води, у фудбалским круговима веома хваљен Тијаго Мота, прави је хит Серије А и чврсто корача ка Лиги шампиона.

Пошто се празновало у недјељу, у понедјељак се игра главнина утакмица на Апенинима. А понедјељак је отворила Болоња још једним сјајним издањем. Разбијена је на ’’Ренато Дал’Ари’’ Салернитану 3:0.

Серију голова отворио је сјајни Орсолини поготком у 14. минуту. А онда је палицу преузео Салемакерс. Прво је у 44. минуту дуплирао предност голом, да би у другом минуту надокнаде асистирао Ликојанису за коначних 3:0.

На Сардинији и у Ређо Емилији није било побједника. Оба меча завршена су 1:1. Каљари је извукао бод против Верона, која је водила и приде је Дарко Лазовић постигао гол за 2:0, али је поништен послије интервенције ВАР због офсајда. Сулемана је на крају доњео бод у 74. минуту. Лазовић је иначе на полувремену замијенио Стефана Митровића.

У Ређо Емилији Сасуоло и Удинезе одиграли су 1:1, а Лазар Самарџић провео је свих 90 минута на терену.