БиХ поражена од Луксембурга у Зеници

Г.С.

Фудбалска репрезентација Босне и Херцеговине срамотно је поражена у 4. колу групе Ј квалификација за Европско првенство против селекције Луксембурга у Зеници резултатом 2:0.

Почетак утакмице дао је наслутити шта ће се вечерас дешавати када су гости повели у 4. минуту. Саничанин је додао до Баришића, он је био несмотрен и изгубио је лопту, а Борхес Санчез је украо, прошао поред Шехића и лагано погодио за 1:0.

Након тога Змајеви су имали двије добре шансе преко Кодре који је прво шутирао главом поред гола у 13. минуту, а затим пет минута касније из близине је такођер главом уздрмао стативу.

И било је то све, из више него сиромашног првог полувремена.

У другом полувремену досуђен је пенал за "змајеве" након што је у казненом простору оборен Един Џеко, али то им није помогло.

Одговорност је преузео Амир Хаџиахметовић и шутирао је високо преко гола.

У 74. минуту поново је катастрофално реаговала одбрана БиХ и голман Шехић, а Синани је искористио поклон за коначних 2:0.

Квалификације се настављају у септембру када ће дочекати Лихтенштајн (11. септембар), а три дана касније на гостујућем терену играће против Исланда.