Бањалучани задржали прво мјесто у Другој лиги, група запад

БАЊАЛУКА - Фудбалери бањалучког Наприједа забиљежили су прву гостујућу побједу ове сезоне у Другој лиги Републике Српске, група запад пошто су у Хамбаринама савладали Брдо са 2:1.

Овом побједом изабраници Небојше Анђелића задржали су прво мјесто на табели и сада имају два бода предности у односу на другопласирано Јединство из Жеравице. Бањалучани су повели голом Даријана Дакића у 25. минуту, али радост изабраника тренера Небојше Анђелића је кратко трајала, јер је три минута касније изједначио Манојло Тркуља. Тај резултат је важио све до 63. минуту, када је Иван Бркић донио побједу Наприједу. Од 83. минута домаћин је играо без искљученог Немање Миљевића који је зарадио други жути картон.

На стадиону “Млакве” у Новом Граду се и даље наставља по оној “обећање, лудом радовање”. Послије четири неодиграна сусрета из Слободе су стизала чврста увјеравања да ће од петог кола коначно заиграти, али је меч против србачке Слоге одгођен због наводног вируса који је захватио малобројни кадар новоградског друголигаша. Добро упућени знају да се тај “вирус” зове чињеница да предсједник клуба Младен Босанчић и његови сарадници, ако их уопште више има, на на располагању има само седам, осам играча и није спреман за старт такмичења, иако им је Фудбалски савез Републике Савез дао додатне рокове да се консолидују, али су и они одавно пробијени.

Пролетер је на стадиону “Радолинка” побиједио трнску Слогу са 3:2. Прво полувријеме је било кобно за госте, јер су у њему примили сва три поготка, тако да им нису вриједјела ни два гола која су постигли у финишу сусрета.

У групи исток Дрина ХЕ не попушта. Вишеграђани и послије пет мечева имају максималан учинак, а нова жртва било је Јединство из Роћевића, које је савладано са 3:2.

Сутра ће од 16 часова бити одигране четири одгођене утакмице из ранијих кола: група запад: 1. коло: Црни Врх - Полет 1926, група исток: четврто коло. Гласинац 1936 - Задругар (ДЦ), Јединство (Р) - Младост (Р), пето коло: Пролетер (Д) - Будућност (П).

ЧЕЛИНАЦ         0 (0)

Стријелци: 1:0 Кукић у 64, 2:0 Шавија у 69, 3:0 Грабовац у 82. минуту.

Стадион: Црног врха у Јаружанима.

Гледалаца: 200.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6,5.

Жути картони: Цвијетић (Црни врх), Илић, Томић, Матерић, Дубравац, Бајић (Челинац).

Играч утакмице: Драган Шавија (Црни врх) 7,5.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 7, Савичић 7, Шавија 7,5, Дамјанић 7, Субић 7, Зеленика 7, Грујић 7, Грујић 7, Цвијетић 6,5 (од 38. минута Вукосављевић 7), Кукић 7,5 (од 85. минута Црногаћа -), Грабовац 7,5 (од 85. минута Рогић -). Тренер: Далибор Балабан.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 5,5, Рађеновић 6, Матерић 6, Кутић 6 (од 87. минута Сувајац -), Дубравац 6, Д. Кнежевић 6 (од 71. минута Јагодић -), Томић 6, Јусић 6 (од 87. минута Гаврић -), Илић 6 (од 71. минута Бајић -), Крминац 6, Бабић 6 (од 64. минута Б. Кнежевић -). Тренер: Борислав Врховац.

***

ЈЕДИНСТВО (Ж)        3 (1)

ПРОГРЕС           0 (0)

Стријелци: 1:0 Ерцег у 39, 2:0 Ђурђић у 55, 3:0 Кнежић у 70. минуту.

Стадион: Спортски центар “Драго Ковачевић” у Жеравици.

Гледалаца: 100.

Судија: Немања Петровић (Приједор) 6,5.

Жути картон: Алексић (Прогрес).

Играч утакмице: Милош Ђурђић (Јединство, Жеравица) 7,5.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Војводић -, Ђогић 7, Вранић-Будимовић 7, Хамзић 7, Будимовић 7 (од 61. минута Хајдаревић -), Кнежић 7,5 (од 81. минута Делибашић -), Ерцег 7,5 (од 81. минута Илишевић -), Диљевић 7, Петковић 7, Ђурђић 7,5, Ћетојевић 7. Тренер: Велимир Стојнић.

ПРОГРЕС: Зељковић 5,5, Халаба 6, Трифковић 6, М. Ђурановић 6, С. Гламочић 6 (од 65. минута Велеушић -), Кахрић 6, Никић 6 (од 84. минута Љ. Ђурановић -), П. Будић 6, Васиљевић 6, Алексић 6, Вучић 6 (од 85. минута И. Гламочић -). Тренер: Стефан Марковић.

***

БРДО                  1 (1)

НАПРИЈЕД        2 (1)

Стријелци: 0:1 Дакић у 25, 1:1 Тркуља у 28, 1:2 Бркић у 63. минуту.

Стадион: “Ведро поље” у Хамбаринама.

Гледалаца: 60.

Судија: Славиша Митровић (Шамац) 7.

Жути картони: Харамбашић, Исаковић, Миљевић, Крнета, Бундало, Дедић (Брдо), Јањић, Савић (Напријед).

Црвени картон: Немања Миљевић (ОФК Брдо) у 83. минуту.

Играч утакмице: Иван Бркић (Напријед).

БРДО: Видовић 6, Тркуља 7, Харамбашић 6,5, Каруповић 6,5, Исаковић 6 (од 67. минута Дедић -), Миодраговић 6,5, Мармат 6,5, Д. Куриџа 6 (од 78. минута Војниковић -), Бундало 6,5, Миљевић 5, Крнета 6,5. Тренер: Мирза Алкић.

НАПРИЈЕД: Добријевић 6,5, Кременовић 7, Бундало 7, Дакић 7,5 (од 80. минута Љубичић -), Грујић 7 (од 90+3. минута Бојиновић -), Савић 7, Гојић - (од 16. минута Јарић 7), Јањић 7, Трнинић 7, Бркић 7,5, Вуклишевић 7. Тренер: Небојша Анђелић.

***

ПРОЛЕТЕР (Т)  3 (3)

СЛОГА (Т)                   2 (0)

Стријелци: 1:0 Алексић у 16, 2:0 Б. Кузмановић у 31, 3:0 Е. Осмић у 39, 3:1 Домузин у 82, 3:2 Хасић (аутогол) у 88. Минуту.

Стадион: “Радолинка” у Теслићу.

Гледалаца: 150.

Судија: Милан Гарић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Алексић, Николић (Пролетер, Теслић), Томичић, Домузин, Јокић, Гаћеша (Слога, Трн).

Црвени картон: Желимир Николић (Пролетер, Теслић) у 90+3. минуту.

Играч утакмице: Божо Кузмановић (Пролетер, Теслић) 7,5.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Хасић 6, Јовановић 7 (од 69. минута Карабеговић -), Николић 7, Е. Осмић 7,5, Секулић 7, Т. Осмић 7, Алексић 7,5 (од 47. минута Остојић 6), Радешић 7, Станковић 7 (од 69. минута Симић -), С. Кузмановић 7, Б. Кузмановић 7,5. Тренер: Дарјан Грбић,

СЛОГА (ТРН): Делић 6, Грозданић 6, Марјановић 6 (од 46. минута Савановић 7), Тучић 6 (од 46. минута Штековић 7), Јанковић 6,5, Домузин 7, Ни. Јокановић 6,5, Ивић 6 (од 82. минута Савић -), Пилиповић 6,5, Томичић 6 (од 67. минута Милиновић -), Гаћеша 6 (од 71. минута Голић -). Тренер: Драган Марковић.

***

ГОРИЦА   0

ПОЛЕТ 1926      0

Стадион: Горице у Шипову.

Гледалаца: 250.

Судија: Славиша Шарић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Грачанин (Горица), Ђорђевић, Глигић, М. Грозданић (Полет 1926).

Играч утакмице: Јохан Себастиан Памплона Валенсија (Полет 1926) 7,5.

ГОРИЦА: Илић 7, Пено 6,5, Грачанин 6 (од 83. минута Јакшић -), Митрић 6,5, Сакан 6,5, Перак 6,5, Шобић 6 (од 65. минута Ракита -), Проле 6 (од 46. минута Мешић 6), Дојчиновић 6, Јовић 6, Граховац 6 (од 46. минута Пастир 6). Тренер: Душко Сакан.

ПОЛЕТ 1926: Валенсија 7,5, Пејичић 6,5, Петрић 6,5, М. Грозданић 6,5, Јовичић 6,5, Глигић 6,5, С. Грозданић 6,5, Лекић 6,5, Ескарага 6,5, Маринковић 6 (од 72. минута Ђорђевић -), Мишић 6,5. Тренер: Бојан Петрић.

***

ТЕКСТИЛАЦ    2 (1)

ДУБРАВЕ 0 (0)

Стријелци: 1:0 Триван у 8, 2:0 Дуспара у 87. минуту.

Стадион: Градски у Дервенти.

Судија: Марко Ерак (Крупа на Врбасу) 6,5.

Жути картони: Седлар, Драгољић (Текстилац), Велагић, Сикимић, Д. Кисин (Дубраве).

Црвени картон: Огњен Благојевић (Текстилац) у 58. минуту.

Играч утакмице: Стефан Триван (Текстилац) 7,5.

ТЕКСТИЛАЦ: Благојевић 5, Марић 7, Алексић 7, Трнинић 7, Митровић 7 (од 54. минута Стојчић -, од 62. минута Плиснић -), Дуспара 7,5 (од 90+1. минута Кнежевић -), Триван 7,5, Слијепчевић 7, Драгољић 7, Мишић 7 (од 46. минута Игњић -), Седлар 7. Тренер: Зоран Бујић.

ДУБРАВЕ: Добраш 6, Д. Кисин 6, Велагић 6 (од 56. минута Бркић 6), Борковић 6, Квргић 6 (од 72. минута Чехајић -), Матић 6 (од 85. минута Мен. Демо -), Мер. Демо 6, Сикимић 6, В. Кисин 6 (од 85. минута Турановић -), Никић 6, Малбашић 6 (од 72. Перић -). Тренер: Игор Миљевић.

***

ФСА ПРИЈЕДОР        3 (1)

БОРАЦ (Ш)                  0 (0)

Стријелац: 1:0 В. Мршић у 6, 2:0 В. Мршић у 73, 3:0 В. Мршић у 86. минуту.

Стадион: “Пољана” у Приједору.

Гледалаца: 50.

Судија: Милан Радуловић (Прњавор) 7.

Жути картони: Жути картони: Деспот, Голић (ФСА Приједор), Нишић, Ћосовић, Бијелић, Јаћимовић (Борац, Шамац).

Црвени картон: Дамјан Ћосовић (Борац, Шамац) у 89. минуту.

Играч утакмице: Ведран Мршић (ФСА Приједор) 8,5.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 7, Речевић 7, Рудак 7 (од 46. минута Добријевић 7), Деспот 7, Голић 7, Саџак 7, Б. Микић 7 (од 81. минута С. Микић -), В. Мршић 8,5 (од 87. минута Дамјановић -), Црнобрња 7, Кнежевић 7 (од 87. минута Радуловић -), Павловић 7 (од 87. минута Грбић -). Тренер: Ненад Башић.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 5,5, Нишић 5,5 (од 65. минута Мајић -), Петровић 5,5, Јаћимовић 5,5, Поповић 5,5, Игњатовић 5,5, Марчета 5,5, Ћосовић 5,5, Арсенић 5,5 (од 74. минута Пупчевић -), Игњатовић 5,5 (од 83. минута Ђурић -), Бијелић 5,5. Тренер: Младен Радовић.

***

МЛАДОСТ (Р)   1 (0)

ЈЕДИНСТВО (БР)       3 (0)

Стријелци: 0:1 Марић у 53, 0:2 Марић у 74, 0:3 Лазић у 83, 1:3 Маљукан из пенала у 85. минуту.

Стадион: СРЦ “9. јануар” Рогатици.

Судија: Лука Ковачевић (Фоча) 6.

Жути картони: Маљукан (Младост, Рогатива) Рачановић, Благојевић, Крсмановић (Јединство, Бродац)

Играч утакмице: Немања Марић (Јединство,. Бродац) 8.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Крсмановић 6, Елек 5,5, Маљукан 6, Томић 5,5, Ћаћић 6, В. Маријановић 5,5, Кушић 5,5 (од 68. минута Михајловић -) Д. Обрадовић 5,5, Божовић 5,5, Кошарац 5,5, Минић 5,5. Тренер: Драган Јовановић.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 7, Благојевић 6,5, Василић 6,5, Рачановић 7,5, Перковић 7, Павловић 7, Калајџић 6,5, Симић 6,5 (од 90+4. минута Божић -), Крсмановић 7, Лазић 7,5 (од 86. минута Мионић -) Марић 8. Тренер: Зоран Стајић.

***

ДРИНА ХЕ                   3 (3)

ЈЕДИНСТВО (Р)         2 (0)

Стријелци: 1:0 Марковић у 11, 2:0 Марковић у 13, 3:0 Дамјановић у 30, 3:1 Благојевић у 86, 3:2 Мичић у 90+2. минуту.

Стадион: Градски у Вишеграду.

Судија: Предраг Кићић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Станојчић, Марковић, Шимшић (Дрина ХЕ) Дан. Писић, Благојевић, Видаковић Мичић (Јединство, Роћевић)

Играч утакмице: Бојан Марковић (Дрина ХЕ) 8.

ДРИНА ХЕ: Виларет 6,5, Станојчић 6,5, Дамјановић 7,5 (од 77. минута Андре Меурер -) Марковић 8, Секулић 7, Окука 6,5 (од 46. минута Едуардо Конбергер 7) Лозо 6,5 (од 65. минута Ристановић -) Грујић 7, Леонардо Силва 7 (од 65. минута Вулевић -), Тодоровић 7, Шимшић 7 (од 75. минута Пљеваљчић -). Тренер: Драган Вулевић.

ЈЕДИНСТВО (РОЋЕВИЋ): Лакић 6, Дан. Писић 6 (од 65. минута Дар. Писић -) М. Писић 6, Ристић 6, Росић 6 (од 82. минута С. Писић -) Благојевић 6,5, Милошевић 6, Видаковић 5,5 (од 46. минута Мичић 6,5) Драшковић 6 (од 65. минута Алемпић -) Милошевић 5,5 (од 46. минута Костић -) Дамјановић 6. Тренер: Горан Шкиљевић.

***

ВЛАСЕНИЦА    4 (0)

СТАКОРИНА    1 (0)

Стријелци: 1:0 Н. Ковачевић у 51, 2:0 Ступар у 59, 3:0 Матић у 69, 3:1 Миловић у 77, 4:1 Матић у 80. минуту.

Стадион: Градски у Власеници.

Судија: Немања Јовичић (Источни Стари Град) 6,5.

Жути картони: Мијатовић, Митровић (Власеница), Гиговић (Стакорина).

Играч утакмице: Данијел Матић (Власеница) 8.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 7, Петровић 7 (од 46. минута Јањушевић 7), Фехратовић 7 (од 83. минута Гаџуновић -), Митровић 7, Н. Ковачевић 7,5, Ступар 7,5, Мајсторовић - (од 19. минута Матић 8), М. Ковачевић 7 (од 70. минута Томић -), Мијатовић 7, Видовић 7, Тешић 7. Тренер: Павле Голијан.

СТАКОРИНА: Бојановић 5,5, Рацковић 5,5 (од 71. минута Гиговић -), Миловић 6,5, Лукић 5,5 (од 63. минута Т. Тадић –), Симовић 5,5, Миличевић 5,5 (од 87. минута Д. Тадић -), Нешковић 5,5, Катана 5,5 (од 46. минута Поповић 5,5), Јовамовић 5,5, Кајевић 5,5, Мрдак 5,5. Тренер: Константин Катана.

***

ГУБЕР                          3 (0)

ХЕРЦЕГОВАЦ  0 (0)

Стријелци: 1:0 А. Смајиловић из пенала у 57, 2:0 Зекић у 73, 3:0 Андрић у 80. минуту.

Стадион: “Видиковац” у Сребреници.

Гледалаца: 70.

Судија: Бошко Лазић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Андрић (Губер), Џелатовић, Ђорђић (Херцеговац)

Играч утакмице: Вања Зекић (Губер) 7,5.

ГУБЕР: Бодирога 7, Зекић 7,5, Аврамовић 7 (од 83. минута Новаковић -), Маринковић 7 (од 65. минута О. Смајиловић -), Петровић 7, А. Смајиловић 7,5, Богичевић 7, Јашаревић 7, Косанић 7 (од 83. минута Косанић -), Грујичић 7, Андрић 7,5. Тренер: Милорад Косанић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Џелатовић 5,5, Кешељевић 5,5, Комненић 6, Ђорђић 5,5, Аћимовић 5,5, Вујовић 5,5, Илић 5,5 (од 85. минута Стајић -),, Вуковић 5,5, Милојевић 5,5 (од 79. минута Албијанић -), Јокановић 6, Суџум 5,5. Тренер. Рајко Миленић.

***

ПОДРИЊЕ (Ј)    1 (1)

ИЛИЋКА 01                1 (0)

Стријелци: 1:0 Јовичић у 35, 1:1 Крсмановић у 78. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Гледалаца: 300.

Судија: Раде Аћимовић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Механовић (Подриње, Јања), Арсић, Бојић, Мићановић, Тривуновић, Крсмановић (Илићка 01).

Црвени картони: Адел Јахић (Подриње, Јања) у 83. минуту, Слободан Зимоњић (Илићка 01) у 83. минуту.

Играч утакмице: Милош Крсмановић (Илићка 01) 7.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Ружић 6,5, Вујић 6,5 (од 86. минута Јашаревић -), Јовановић 6,5, Механовић 6,5 (од 66. минута Станкић -), Сушић 6,5, Јовичић 7, Стевановић 6,5, Јахић 5, Арифовић 6,5, Мехмедовић 6,5, Митровић 6,5. Тренер: Небојша Глигић.

ИЛИЋКА 01: Мићановић 6,5, Антуновић 6,5, Зимоњић 5, Ристић 6,5, Станкић 6,5, Тодоровић 6,5, Арсић 6,5, Крсмановић 7, Крстић 6,5 (од 52. минута Божић 6,5), Тривуновић 6,5, Бојић 6,5. Тренер: Радивоје Николић.

***

ЗАДРУГАР (ДЦ) 2 (1)

МЛАДОСТ (Г)   1 (1)

Стријелци: 0:1 Тепавчевић у 16, 1:1 Матовић у 28, 2:1 Караман у 90. минуту.

Стадион: “Бунковача” у Доњем Црњелову.

Судија: Жељко Текић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Јелић, Матовић, Вићић (Задругар, Доње Црњелово), Жарковић, Елек, Мирковић, Ћеранић (Младост, Гацко).

Играч утакмице: Млађан Караман (Задругар, Доње Црњелово) 7,5.

ЗАДРУГАР (ДОЊЕ ЦРЊЕЛОВО): Ђокић 7, Марковић 7, Матовић 7,5, Бајић 7, Јелић 7, Ђокић 7, Митровић 7, Марко Максимовић 7, Марио Максимовић 7 (од 90+5. минута Јовић -), Тодоровић 7 (од 72. минута Вићић -), Караман 7,5. Тренер: Велибор Вујић.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић 6,5, Авдаловић 6,5, Жарковић 6,5 (од 46. минута Зиројевић 6,5), Мрковић 6,5, Кандић 6,5 (од 46. минута Шаренац 6,5), Нерић 6,5, Елек 6,5, Ћеранић 6,5, Пушара 6,5 (од 85. минута Крстојевић -), Суџум 6,5, Тепавчевић 7. Тренер: Велибор Васиљевић.

***

РУДАР 1925                 1 (0)

ГЛАСИНАЦ 1936       6 (2)

Стријелци: 0:1 Шука у 22, 0:2 Шука у 38, 0:3 Л. Новосел у 53, 0:4 Шука из пенала у 61, 0:5, Шкобо у 68, 0:6 Вуковић у 73, 1:6 Мићо Гајић у 80. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 40.

Судија: Љубомир Гајић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Марковић, Бумбић (Рудар 1925), Лончаревић, Вуковић, С. Новосел (Гласинац 1936).

Играч утакмице: Неђо Шука (Гласинац 1936) 8,5.

РУДАР 1925: Видојевић - (од 28. минута Стевановић 5), Бумбић 5, Божић 5, Мишо Гајић 5, Марковић 5, Цвијетиновић 5, Арсеновић 5, Мићо Гајић 5,5, Ђурић 5 (од 46. минута Митровић 5), Радовановић 5, Видаковић 5. Тренер: Ненад Стевановић.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 7, Чортан 7 (од 46. минута Гладанац -), Вуковић 7,5, Деурић 7, С. Новосел 7 (од 48. минута Марић 7), Л. Новосел 7,5, Шкобо 7,5, Шука 8,5, Лиздек 7, Ми. Вујичић 7, Лончаревић 7. Тренер: Огњен Крешталица.