Бајић надмудрио Војводића

Дарко Пашагић

ЛАКТАШИ - Фудбалери Лакташа у дербију 20. кола Прве лиге Републике Српске савладали су Фамос са 3:1 и тако је дуел недавно награђених тренера припао оном из домаћег тима, Миљану Бајићу, који је надмудрио много искуснијег Дарка Војводића.

Лакташани су до предности дошли у 36. минуту, када је искусни Огњен Шкорић погодио право мјесто. Већ у 49. минуту Милан Шикањић је повисио на 2:0 и чинило се да је побједник већ тада одлучен. Међутим, "мотористи" нису одустајали и посредством "резервисте" Луке Асентића у 59. минуту су смањили на 1:2. У јеку напада гостију домаћи су стигли и до трећег гола, који је постигао новајлија Никола Турањанин.

- Заслужено смо дошли до побједе, мада је Фамос још једном потврдио да се ради о веома доброј екипи. Нису одустајали ни код минуса од два гола. Вратили су се на 1:2, били у игри и притискали, али смо успјели да постигнемо и трећи погодак и тако дођемо до тријумфа, који смо могли обезбиједити и раније. Имали смо још неколико веома изгледних прилика за постизање гола, али је Шкорић погађао пречку, па стативу, а Небојша Бабић пречку - нагласио је Бајић.

Овом побједом Лакташани су наставили потјеру за водећим Радником.

- У сваки наредни сусрет улазимо са жељом да дођемо до три бода и да се надамо киксу Бијељинаца. Изненађења су увијек могућа, то су показали и фудбалери Романије у овом колу који су против Рудар Приједора као гости одиграли неријешено, 1:1. Сигурно је да ће до краја сезоне бити још неочекиваних резултата - додао је Бајић.

Шеф стручног штаба Фамоса Дарко Војводић је прије сусрета истакао да Лакташи имају можда и најбољу екипу у лиги.

- То је ова утакмица и показала, иако смо пружили више него добар отпор. Међутим, индивидуални квалитет појединаца је на био на страни домаћина и ту је било јако тешко парирати. Остаје да из овог меча извучемо поуке, те да у наредним сусретима наставимо битку за опстанак у горњем дијелу табеле - рекао је Војводић.

ФАМОС    1 (0)

Стријелци: 1:0 Шкорић у 36, 2:0 Шикањић у 49, 2:1 Асентић у 59, 3:1 Турањанин у 71. минуту.

Стадион: Градски у Лакташима.

Гледалаца: 150.

Судија: Немања Шестић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Келеман (Лакташи), Марковић, Шарић, Вранешић (Фамос).

Играч утакмице:  Милан Шикањић (Лакташи) 7,5.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 7 (од 64. минута Николић -), Милић 7, Шикањић 7,5 (од 72. минута Марковић -), Шкорић 7,5 (од 80. минута Гаврић -), Тривић 7, Турањанин 7,5, Бабић 7, Босанчић 7, Тешић 7 (од 46. минута Ћебић 7), Келеман 7 (од 72. минута Петровић -), Дојчиновић 7. Тренер: Миљан Бајић.

ФАМОС: Терзић 6, Абрего 6 (од 46. минута Перовић 6), Тиро 6, Шарић 6 (од 46. минута Вранешић 6), Стјепановић 6 (од 46. минута Асентић 6,5), Хркало 6, Тешановић 6, Лазић 6, Пирт 6 (од 51. минута Куљанин 6), Блажић 6, Марковић - (од 25. минута Шкрба 6). Тренер: Дарко Војводић.

Судија: Војислав Вуковић (Брчко) 6.

Жути картони: Зекановић, Даниловић (Слобода, Мркоњић Град), Јагодић, Моцоња (БСК).

Играч утакмице: Вукан Ђорђевић (БСК) 7,5.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Вуковић 6,5, Бобић 6,5, Лазендић 6 (од 87. минута Живковић -), Зекановић 6,5, Никодиновић 6,5 (од 76. минута Јотић -), Луис 6 (од 64. минута Радаковић -), Даниловић 6,5, Митрић 6, Фонтемаки 6, Радић 6 (од 46. минута Солдат 6), Ненад 6. Тренер: Марко Тешић.

БСК: Модић 7, Радовић 6,5, Јагодић 7, Моцоња 6,5, Самарџија 6,5 (од 69. минута Стојичић -), Ђорђевић 7,5 (од 86. минута Ерић -), Перовић 7, Савановић 7, Петровић 6,5, Кујунџић 7, Рунић 7. Тренер: Бојан  Пузигаћа.

***

БОРАЦ (КД)                2 (0)

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ    0 (0)

Стријелци: 1:0 Хинестроза у 52, 2:0 Перић у 69. минуту.

Стадион: "Ђолови" у Козарској Дубици.

Гледалаца: 200.

Судија: Раденко Јовић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Згоњанин; Крнета, Буразор, Пекић (Борац, Козарска Дубица), Попара, Сладојевић, Ђогић (Жељезничар Спорт тим).

Црвени картон: Никола Попара (Жељезничар Спорт тим) у 82. минуту.

Играч утакмице: Давор Перић (Борац, Козарска Дубица) 7,5.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Зељковић 7, С. Пекић 7, Митровић 7, Буразор 7 (од 88. минута Говедарица -), Кампања 7,5 (од 67. минута Н. Гаврић -), Крнета 7 (од 88. минута Ковачевић -), Томаш 7 (од 71. минута Д. Гаврић -), Згоњанин 7, Н. Пекић 7, Божић 7, Перић 7,5. Тренер: Слободан Старчевић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 6, Чолић 6, Сладојевић 6 (од 90. минута Предраговић -), Блануша 6, Ђогић 6,5, Ивић 6 (од 67. минута Сланкаменац -), Попара 5, Јанковић 6 (од 59. минута Сукара 6), Шупут 6, Винтоњи 6,5, Керезовић 6,5. Тренер: Данијел Мајкић.

***

КОЗАРА    2 (2)

РАДНИК   3 (3)

Стријелци: 0:1 Јосиповић у 3, 1:1 Пепић у 14, 2:1 Васић (аутогол) у 17, 2:2 Стевановић у 23, 2:3 Стевановић у 45. минуту.

Стадион: "Велимир Сомболац" у Градишци.

Гледалаца: 250.

Судија: Немања Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Глишић (Козара), Јосиповић, Ристановић, Дошло (Радник).

Играч утакмице: Угљеша Стевановић (Радник) 8.

КОЗАРА: Глишић 6,5, Тешић 6,5, Модић 6,5 (од 46. минута Садиковић 6,5), Растока 7, Јандрић 6,5 (од 84. минута Петковић -), Рудан 6,5, Дивљан 6,5 (од 46. минута Бокић 6,5), Менсах 6,5, Пљеваљчић 6,5 (од 58. минута Сарајлић 6,5, од 90+1. минута Беук -), Пепић 7, Глишић 6,5. Тренер: Раде Дрвеница.

РАДНИК: Лакић 7, Јосиповић 7,5, Васић 6,5, Крепалди 7 (од 89. минута Стјепановић -), Стевановић 8 (од 89. минута Дошло -), Живковић 6,5 (од 75. минута Алварез -), Албијанић 6,5, Перишић 6,5 (од 82. минута Деспотовић -), Амиџић 7, Ристановић 7 (од 82. минута Вељкић -), Гаврић 6,5. Тренер: Велибор Ђурић.

***

СЛАВИЈА 2 (0)

ВЕЛЕЖ (Н)        0 (0)

Стријелци: 1:0 Ерић у 62, 2:0 Арбиња у 75. минуту.

Стадион: СРЦ "Славија" у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 300.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Мандић, Бјелош, Чворо (Славија).

Црвени картон: Милош Зуровац (Вележ, Невесиње) у 85. минуту.

Играч утакмице: Данијел Ерић (Славија) 7,5.

СЛАВИЈА: Сирћо 7, Медић 7, Гојковић 7, Беширевић 7, Дабић 7 (од 72. минута Алешевић -), Крижевац 7, Арбиња 7,5 (од 87. минута Чворо -), Вучинић 7 (од 87. минута Авдаловић -), Мандић 7, Ерић 7,5, Говедарица 7 (од 58. минута Бјелош 7). Тренер: Бојан Регоје.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 5, Ботић 6, Петковић 6, Анђеловић 6,5, Г. Продановић 6,5 (од 77. минута Живковић -), Микулић 6 (од 87. минута Дрљан -), Секуловић 6 (од 72. минута Требовић -), Драшковић 6, С. Продановић 6,5, Гутић 6, Реповић 6,5. Тренер: Марко Јовановић.

***

РУДАР ПРИЈЕДОР    1 (0)

РОМАНИЈА                1 (0)

Стријелци: 1:0 Пекија у 47, 1:1 Хоџић у 60. минуту

Стадион: Градски у Приједору.

Судија: Стефан Ђукић (Угљевик) 6,5.

Жути картони: Милаковић (Рудар Приједор), Охеда, Милошевић (Романија).

Играч утакмице: Хамза Хоџић (Романија) 7.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Тришић 6,5, Пекија 7, Салчин 6,5, Кесић 6,5 (од 65. минута Гбегбе -), Милаковић 6,5, Марић 6,5 (од 65. минута Њамцуловић -), Бекић 6,5 (од 65. минута Самарџић -), Раковић 6,5, Амоа 6,5 (од 65. минута Ковачевић -), Билбија 6,5 (од 82. минута Марковић -), Пауло 6,5. Тренер: Вуле Тривуновић.

РОМАНИЈА: Милошевић 6,5, Ризвановић 6,5, Косорић 7, Бабић 6,5, Симанић 6,5 (од 61. минута Вуковић -), Радосављевић 6,5, Цицовић 6,5, Пекић 6,5, Хоџић 7 (од 80. минута Богучанин -), Охеда 6,5, Вирекох 6,5 (од 80. минута Радовић -). Тренер: Милан Гутовић.

Играч утакмице: Алекса Ступар (Љубић) 6,5

АЛФА МОДРИЧА: Крнетић 6,5, Пљеваљчић 6,5, Јоловић 6,5, Кушљић 6 (од 72. минута Хасегава -), Седлар 6 (од 46. минута Дисуби 6), Шошкић 6,5, Прљета 6, Нумановић 6 (од 50. минута Марић 6), Трифковић 6, Офосу 6,5, Карић 6. Тренер: Јоцо Стокић.

ЉУБИЋ: А. Ступар 6,5, Радаковић 6,5, Мишић 6, Стаменковић 6,5 (од 81. минута Митровић -), Југовић 6, Субић 6,5 (од 89. минута Б. Жижак -), Граховац 6, Бањац 6 (од 86. минута Ковачевић -), Боснић 6,5, М. Ступар 6,5, Видовић 6,5. Тренер: Владанко Комленовић.