Ал Хилал освојио Куп и дуплу круну: Митровић стријелац, Бону херој, Роналдо у сузама

ЏЕДА - Фудбалери Ал Хилала освојили су дуплу круну у Саудијској Арабији, пошто су вечерас у финалу Купа савладали Ан Наср резултатом 1:1 - пеналима 5:4.

Александар Митровић довео је Ал Хилал у вођство у седмом минуту, 40. голом у сезони, а изједначио је Ајман Јахија у 88. минуту.

Ал Хилал је меч завршио са девет играча (искључени Али Ал-Булахи и Калиду Кулибали), а Ал Наср са 10 јер је црвени картон добио голман Давид Оспина.

Митровић је погодио и у пенал серији, а јунак је био марокански голман Јунис Бону, који је одбранио три пенала.

Кристијано Роналдо је на тај начин завршио сезону без трофеја и расплакао се послије меча.

Сергеј Милинковић-Савић није играо због црвеног картона у полуфиналу.