Шпанци “разбили” Хрватску за полувријеме

Г.С.

Фудбалери Шпаније сјајно су започели наступ на Европском првенству у Њемачкој.

“Црвена фурија” оправдава надимак против Хрватске јер у првом дијелу меча на Олимпијском стадиону у Берлину воде резултатом 3:0.

Шпанци су повели у 29. минути када је Родри фантастично проиграо Алвара Морату, а капитен тима лијевом ногом матира Доминика Ливаковића.

Наше комшије се нису опоравиле од првог, а за три минуте су примиле већ други гол.

Фабијан Руиз је добио лопту на рубу шеснаестерца, два пута сјајно финтирао ривале и онда погодио у доњи угао Ливаковићевог гола.

Пред сами одлазак на паузу Шпаније је дошла до новог гола, а овог пута стријелац је био Реалов јунак из Лиге првака Дани Карвахал.

Шпанци су извели кратак корнер, а на крају је Ламине Јамал убацио лопту у шеснаестерац Хрватске, а у мрежу је скренуо Карвахал.

Полувријеме: Шпанија - Хрватска 3:0 (Мората 29', Руиз 32', Карвахал 45+2')