Румунска бајка и Звездин пик кобни за Украјину

Дејан Кондић

МИНХЕН – Фудбалери Румуније направили су изненађење у првом сусрету дана на Европском првенству у Њемачкој. Изабраници Едварда Јоранескуа декласирали су фаворизовану Украјину са 3:0.

Након изједначеног почетка сусрета, у којем су за нијансу бољи били Украјинци, Румуни су их шокирали преко капитена Николаеа Станчуа у 30. минуту.

Он је опалио једну "бомбу" са неких 20-ак метара и голман Украјине Андреј Луњин је био немоћан. До краја првог полувремена доста среће имали су Украјинци у 39. минуту.

Стријелац Станчу је тукао из корнера, Луњин је погријешио, али је лопта коју је упутио капитен Румуна завршила на пречки. У другом полувремену, још један гол са преко 20 метара примио је Луњин.

Овај пут, у 53. минуту погодио је Разван Марин, везиста који је на мети Црвене звезде. Коначних Румунија – Украјина 3:0, четири минута касније поставио је Денис Драгуш. Асистент је био Денис Ман.