Лобјанидзе промашио историју, Грузији само бод

Дејан Кондић

ХАМБУРГ - Фудбалери Чешке и Грузије подијелили су бодове одигравши неријешено 1:1 у првом сусрету другог кола, Групе Ф на Европском првенству у Њемачкој.

Чеси су силовито ушли у меч. Постигли су гол преко Адама Хложека у 23. минуту, али је ВАР исти поништио због играња руком.

Консолидовали су се потом Грузијци и дошли до пенала у посљедњим секундама првог полувремена. Дефанзивац Чеха, Робин Хранач је играо руком. Сигуран са бијеле тачке био је Жорж Микаутдзе.

Грузијци су на таласу водећег гола још јаче ушли у друго полувријеме. Ипак, у јеку њихове иницијативе Чеси су дошли до изједначења. Патрик Шик је погодио након корнера за 1:1! Лопта је прво погодила стативу, а Шик је послао фудбал у мрежу.

Велику прилику за велики тријумф имали су Грузијци у судијској надокнади утакмице. Саба Лобјанидзе је промашио историју након контре три на један, изашао је сам на голмана и шутирао преко гола.