Коста одбранама обрисао сузе Роналду

Д.Д.

ФРАНКФУРТ -Португалија је након драме изборила пласман у четвртфинале Европског првенства. Након 120 минута игре у којима није било голова, одлука је пала након пенала у којима су успјели да избаце веома организовану и борбену Словенију са 3:0. Јунак је био голман Диого Коста који је одбранио три пенала и то ударце Јосипа Иличића, Јуре Балковеца и Бењамина Вербича. На другој страни погодили су Роналдо , Фернандеш и Силва за пласман у четвртфинале.

Португалија је од старта кренула веома офанзивно, док се Словенија веома организовано бранила. Била је екипа Матјажа Кека у ниском блоку, гдје су смањили простор ривалу и чекали своје шансе да запријете из контанапада.

Пријетили су Португалци прекo Кристијана Роналда и Бруне Фернандеша који су закаснили на два одлична убацивања. У одбрани је велики посао радио Вања Дркушић који је имао двије добре интервенције а затим је на мјесту био и голман Јан Облак.

У финишу првог дијела Словенија је показала да итекако може бити опасна. Ипак, ударци Бењамина Шешка и Андража Шпорара нису представљали велику опасност.

Други дио је почео још јачим притиском Португалије која није успјевала да пронађе кључ за одбрану ривала. Словенија је у 61. минуту извела сјајну контру а Пепе је у посљедњи час стигао да омете Шешка који је упутио лош ударац.

Португалија је имала сјајну шансу у 89.минуту. Извели су сјајну контру а Кристијано Роналдо је шутирао право у Облака који је зауставио његов ударац. Тако су екипе ушле у продужетке.

У њему је судија Данијеле Орсато свирао сумњив пенал за Португалију након контакта Диога Жоте и Вање Дркушића. Ипак Јан Облак је одбранио ударац Кристијана Роналда. Легендарни ас се сломио након тога и заплакао због промашеног пенала.

Противник у четвртфиналу биће екипа Француске.

У 115. минуту Словенија је имала најбољу шансу да ријеши осмину финала. Пепе је погријешио, Бењамин Шешко је изашао сам пред Косту и није успио да га савлада. Меч је завршен 0:0, па је одлука о четвртфиналисти пала након пенала.