Белгија боља од Румуније, драма пред посљедње коло

КЕЛН – У посљедњем сусрету другог кола групе Е Белгија је савладала Румунију са 2:0 и пред посљедње коло у овој групи све четири репрезентације имају по једну побједу и један пораз, те тако све имају готово подједнаке шансе да се нађу у осмини финала.

Практично на самом почетку меча, тачније послије нешто више од 70 секунди Белгија је дошла до предности.

Ромелу Лукаку је одлично упослио Јурија Тилеманса, који није дуго размишљао и из прве је погодио лијеви доњи угао. Рано примљен погодак није збунио Румуне, који су опасно запријетили већ у петом минуту преко Радуа Драгушина.

Међутим, његов шут голман Црвених ђавола Коен Кастелс сјајном парадом избио је у корнер.

У 18. минуту на другој страни сјајан ударац Додија Лукебакија још љепше је одбранио Флорин Нита.

У наставку првог полувремена било је по неколико полуприлика са обје стране, али се резултат није мијењао.

У 64. минуту Лукаку је по трећи пут затресао мрежу на овом шампионату, али је и трећи његов погодак поништен. Поново је највећи непријатељ белгијског нападача био ВАР, који је још једном показао да је био офсајд.

У 80. минуту Белгија је повећала предност, а стријелац је био Кевин Де Брујне, који је тако поставио коначан резултат овог меча.

Послије овог сусрета комплетирано је друго коло у свим групама, а тренутно стање можете видјети на табелама испод.

Сутра су на распореду први сусрети трећег кола, односно биће комлетирана група А.

Од 21 час састају се: Шкотска – Мађарска и Швајцарска – Њемачка.