Селак: 24. март симбол неправде и агресије, али и српског отпора

Срна
Селак: 24. март симбол неправде и агресије, али и српског отпора

БАЊАЛУКА - Предсједник Социјалистичке партије Српске /СПС/ Горан Селак изјавио је поводом 24 године од почетка НАТО бомбардовања СР Југославије да 24. март представља симбол кршења међународног права, али исто тако симболише и српску борбу за слободу.

"Агресија на Србију и Црну Гору припремана је и планирана годинама. Тадашњи лидери униполарног свијета, предвођени званичницима НАТО пакта, несумњиво су били на страни Албанаца, те су пажљиво припремали терен за извођење агресије. Само српска трезвеност и уставно дјеловања полиције и Војске Југославије одлагали су већ смишљен план за уништење једне слободне земље", изјавио је лидер СПС-а.

Према Селаковим ријечима, западни моћници су били приморани да измисле коначан повод за започињање агресије на једну суверену земљу, те су за те потребе исценирали случај "Рачак", након којег је НАТО кренуо у обрачун са Србима.

"Незапамћен случај и преседан је извршење агресије на земљу чланицу УН, без сагласности Савјета безбједности. Србија се прије 24 године није могла ослонити на међународно право, већ само на своју храброст, досјетљивост и јуначку традицију, која је знала како се одупријети свјетској сили.

Иако је СР Југославија претрпила огромне губитке и штету, не смијемо заборавити чињеницу да је због ратних успјеха Војске и полиције осујећена копнена инвазија НАТО пакта", нагласио је Селак.

Према његовим ријечима, иако су српске снаге морале напустити територију Косова и Метохије након потписивања Кумановског споразума, српска страна извојевала је Резолуцију 1244 која представља побједу.

"Ратним подвизима јунака са Кошара и Паштрика, небеским летовима српских официра, обарањем невидљивих авиона од стране српске ПВО и многим другим подвизима српски народ је доказао да слобода и државна цјеловитост немају цијену", закључио је предсједник СПС-а.

На данашњи дан навршиле су се 24 године од почетка агресије НАТО-а на СР Југославију у којој је током 78 дана бомбардовања убијено 2.500 људи, међу којима најмање 79 дјеце, док је употреба забрањене муниције са осиромашеним уранијумом изазвала тешке посљедице по здравље становништва, а цијела земља претрпјела страшна разарања.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана