Петковић: Непотребна сједница, напад на повратнике није у надлежности Парламента

Срна
Петковић: Непотребна сједница, напад на повратнике није у надлежности Парламента

САРАЈЕВО - Посланик Српског клуба у Представничком дому парламентарне скупштине БиХ Милан Петковић изјавио је да је апсолутно непотребна хитна сједница на којој би се расправљало о наводној угрожености права повратника бошњачке националности у Републици Српској, јер се тиме ништа не може ријешити, с обзиром да то није у надлежности парламента БиХ.

Петковић је Срни рекао да је могуће да постоје појединачни инциденти, али да је њих много више према Србима у Федерацији БиХ /ФБиХ/.


"Лично знам за велики број угрожавања права Срба у општинама Петровац, Дрвар и Гламоч, а да не говоримо о неким другим локалним заједницама. Бранио сам поједине Србе из ФБиХ које су власти оптуживале и покушавале да их оптуже и осуде за кривична дјела која нису починили, већ су само испољавали своја вјерска и национална осјећања", нагласио је Петковић.

Према његовим ријечима, увијек је било и биће одређених инцидената, а уколико их и има, онда то треба препустити правосудним институцијама, а не да Представнички дом о томе расптравља, јер се тиме само жели и даље ширити некаква мржња и нетрпељивост у БиХ.

"Сматрам да се тим ништа не може ријешити, поготово, јер то није надлежност парламента БиХ. Само ћемо потрошити још један дан и засједање Представничког дома о теми која није и не треба да буде на дневном реду", истакао је Петковић.

За четвртак, 21. септембра, заказана је хитна сједница Представничког дома Парламентарне скупштине БиХ на којој би посланици требали да разматрају приједлог мјера и активности на побољшању безбједности повратника у БиХ.

Група бошњачких посланика затражила је да Представнички дом разматра, како су форумулисали, "учестале нападе на повратнике" на територији Републике Српске и приједлог мјера и активности на побољшању њихове безбједности у цијелој БиХ.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана