Квржић ријешио дерби

Дарко Драгичевић

БАЊАЛУКА - Зоран Квржић је својим голом ријешио дерби између Борца и Жељезничара.

Бањалучани су побједом 1:0 на најбољи начин најавили друго коло Лиге конференције и гостовање код Апоела.

Борац је доминирао у првом дијелу. Бањалучани су у потпуности контролисали игру и стварали шансе. Већ у петом минуту добру шансу је имао Бобан Николов који је шутирао поред гола. Десет минута касније велика гужва пред голом гостију.

Покушавали су Санди Огринец чији покушај је изблокиран да би у наставку акције Николов опет био непрецизан из изгледне шансе.

Голман Жељезничара Ведад Муфтић се истакао у 24. минуту кад је одбранио покушај Себастијана Ерере. Након тога је Огринец убацио али је лопта била превисока за Квржића.

Притисак домаћих се исплатио у 35.минуту. Ерера је убацио а одлично је лопту испратио Зоран Квржић и послао у мрежу.
Жељезничар је запријетио  финишу првог дијела преко Цветановског.

У наставку је темпо пао . Тренер Денис Ћорић је измјенама унио живост у игру свог тима па је Жељезничар био опаснији у офанзиви. На терен се вратио и Ђорђе Деспотовић.

Борац је након тога затворио све прилазе свом голу, док Жељезничар није успио да опасније запријети до краја.