Изабрани чланови радних тијела парламента Српске
БАЊАЛУКА - Народна скупштина Републике Српске синоћ је на четвртој посебној сједници изабрала чланове бројних скупштинских радних тијела ради комплетног и ефикасног функционисања парламента у наредном периоду.
Изабрани су чланови Одбора за уставна питања, Законодавног одбора, Одбора за политички систем, правосуђе и управу, Одбора за ревизију, Одбора за привреду, Одбора за финансије и буџет и Одбора за праћење стања у области пензијско-инвалидског осигурања.
Изабрани су и чланови Одбора за заштиту животне средине, Одбора за европске интеграције и регионалну сарадњу, Одбора за безбједност, Одбора за образовање, науку, културу и информисање и Одбора за представке, приједлоге и друштвени надзор.
Посланици су изабрали и чланове Одбора за заштиту права избјеглица, расељених лица и повратника, Одбора једнаких могућности, Одбора за пољопривреду, шумарство и водопривреду, Одбора за борачко-инвалидску заштиту, Одбора за здравство, рад и социјалну политику, Одбора за питања дјеце, младих и спорта, Одбора за локалну самоуправу, те Одбора за трговину и туризам.
Изабрани су и чланови Заједничке комисије Народне скупштине Републике Српске и Вијећа народа Српске за усаглашавање закона, прописа и осталих аката, као и Одбора за координацију са институцијама и организацијама у вези са изградњом Меморијалног центра “Градина” и праћењем усвајања Декларације о геноциду НДХ над Србима, Јеврејима и Ромима током Другог свјетског рата, у парламентима других држава (Одбор за Доњу Градину).
Посланици су изабрали и чланове Радног тијела Народне скупштине Републике Српске које врши надзор над прикупљањем и расподјелом средстава Фонда солидарности за дијагностику и лијечење обољења, стања и повреда дјеце у иностранству.
Након гласања о апсолвираном дневном реду, предсједник Народне скупштине Ненад Стевандић закључио је четврту посебну сједницу парламента.
За чланове Oдбора за уставна питања изабрани су:
Ненад Стевандић, предсједник – приједлог Клубa Уједињена Српска
Младен Илић, члан – приједлог Клубa СНСД
Денис Шулић, члан – приједлог Клубa СНСД
Дамјан Шкипина, члан – приједлог СНСД
Вукота Говедарица, члан – приједлог Клубa СДС
Тамара Евђић, члан приједлог Клубa СДС
Игор Црнадак, члан – приједлог Клубa ПДП
Тамара Дамјановић, члан – приједлог Посланичка група СПС
Милко Грмуша, спољни члан – приједлог Клубa ПДП
Миле Дмичић, спољни члан – приједлог Клубa ДЕМОС
Дарко Радић, спољни члан – приједлог Клубa СНСД
За чланове Законодавног одбора изабрани су:
Младен Илић, предсједник – приједлог Клубa СНСД
Дамјан Шкипина, члан – приједлог Клубa СНСД
Срђан Мазалица, члан – приједлог Клубa СНСД
Милан Касаповић, члан – приједлог Клубa СДС
Драгомир Васић, члан – приједлог Клубa СДС
Диана Чекић, члан – приједлог Клубa ПДП
Огњен Куљић, члан – приједлог Клубa СП
Небојша Вукановић, члан – приједлог Клубa За правду и ред
Жељко Дубравац, члан – приједлог Посланичка група ДНС
Небојша Пантић, спољни члан – приједлог Клубa Уједињена Српска
Душица Шолаја – спољни члан – приједлог Клубa СНСД
За чланове Одбора за политички систем, правосуђе и управу изабрани су:
Миланко Михајлица, предсједник – приједлог Клубa ПДП
Игор Жунић, члан – приједлог Клубa СНСД
Ана Љубојевић, члан – приједлог Клубa СНСД
Желимир Нешковић, члан приједлог Клубa СДС
Огњен Куљић, члан – приједлог Клубa СП
Ђорђе Вучинић, члан – приједлог Клубa За правду и ред
Тамара Дамјановић, члан приједлог Посланичка група СПС
Предраг Нешић, члан – приједлог Посланичка група ДНС
Драган Галић , члан – приједлог Клубa НПС
За чланове Одбора за ревизију изабрани су:
Мирјана Орашанин, предсједник - приједлог Клубa СДС
Биљана Петковић, члан – приједлог Клубa СНСД
Срђан Мазалица, члан – приједлог Клубa СНСД
Страхиња Башевић, члан – приједлог Клубa СНСД
Срђан Тодоровић, члан – приједлог Клубa СП
Небојша Вукановић, члан – приједлог Клубa За правду и ред
Драган Галић, члан – приједлог Клубa НПС
Саша Грбић, члан – приједлог Клубa Покрет за државу
Предраг Нешић, члан – приједлог Посланичка група ДНС
За чланове Одбора за привреду изабрани су:
Милан Трнинић, предсједник – приједлог Клубa Уједињена Српска
Денис Шулић, члан – приједлог Клубa СНСД
Радојица Видовић, члан – приједлог Клубa СНСД
Перо Ђурић, члан - приједлог Клубa СДС
Небојша Дринић, члан – приједлог Клубa ПДП
Ацо Станишић, члан – приједлог Клубa ДЕМОС
Петко Ранкић, члан – приједлог Клубa СП
Милан Милаковић, члан – приједлог Посланичка група СПС
Пећанац Бојан, спољни члан – приједлог Клубa СНСД
Слађана Николић, спољни члан приједлог Клубa СДС
*Један члан из реда народних посланика, биће накнадно предложен.
За чланове Одбора за финансије и буџет изабрани су:
Милутин Тасовац, предсједник- приједлог Клубa СНСД
Дражен Врховац, члан – приједлог Клубa СНСД
Милан Радовић, члан – приједлог Клубa СДС
Мирјана Орашанин, члан – приједлог Клубa СДС
Диана Чекић, члан – приједлог Клубa ПДП
Милан Трнинић, члан – приједлог Клубa Уједињена Српска
Велибор Станић, члан – приједлог Клубa СП
Мирсад Дуратовић, члан – приједлог Клубa Покрет за државу
Тамара Дамјановић, члан – приједлог Посланичка група СПС
Радмила Стојнић, спољни члан - приједлог Клубa СНСД
*Један спољни члан, биће накнадно предложен.
За чланове Одбора за праћење стања у области пензијско-инвалидског осигурања изабрани су:
Драгомир Васић, предсједник - приједлог Клубa СДС
Наташа Радуловић, члан – приједлог Клубa СНСД
Александар Суботић, члан – приједлог Клубa СНСД
Александра Ступар Радић, члан – приједлог Клубa СНСД
Славиша Марковић, члан – приједлог Клубa ПДП
Андреа Гајић, члан – приједлог Клубa Покрет за државу
Жељко Дубравац, члан - приједлог Посланичка група ДНС
*Два спољна члана на приједлог удружења пензионера, биће накнадно предложена.
За чланове Одбора за заштиту животне средине изабрани су:
Максим Скоко, предсједник – приједлог Посланичка група СПС
Нина Букејловић, члан – приједлог Клубa СНСД
Борис Пашалић, члан – приједлог Клубa СНСД
Денис Пијетловић, члан – приједлог Клубa СНСД
Наташа Радуловић, члан – приједлог Клубa СНСД
Тамара Евђић, члан приједлог Клубa СДС
Миланко Михајлица, члан – приједлог Клубa ПДП
Синиша Мијатовић, члан – приједлог Клубa ДЕМОС
Рамиз Салкић, члан – приједлог Клубa Покрет за државу
За чланове Одбора за европске интеграције и регионалну сарадњу изабрани су:
Славиша Марковић, предсједник – приједлог Клубa ПДП
Владо Ђајић, члан – приједлог Клубa СНСД
Срђан Мазалица, члан – приједлог Клубa СНСД
Славенко Ристић, члан – приједлог Клубa СНСД
Дарко Берјан, члан - приједлог Клубa СДС
Синиша Мијaтовић, члан – приједлог Клубa ДЕМОС
Дарко Бањац, члан – приједлог Клубa НПС
Милан Зечевић, спољни члан – приједлог Клубa СНСД
Стеван Салатић, спољни члан - приједлог Клубa СДС
За чланове Одбора за безбједност изабрани су:
Вукота Говедарица, предсједник - приједлог Клубa СДС
Илија Таминиџија, члан – приједлог Клубa СНСД
Зоран Стевановић, члан – приједлог Клубa СНСД
Миланко Михајлица, члан – приједлог Клубa ПДП
Милан Дакић, члан – приједлог Клубa ДЕМОС
Срђан Тодоровић, члан – приједлог Клубa СП
Драган Галић, члан – приједлог Клубa НПС
За чланове Одбора за образовање, науку, културу и информисање изабрани су:
Ранка Перић Ромић, предсједник – приједлог Клубa СНСД
Наташа Радуловић, члан – приједлог Клубa СНСД
Маја Драгојевић Стојић, члан- приједлог Клубa СДС
Мирјана Орашанин, члан - приједлог Клубa СДС
Тања Вукомановић, члан – приједлог Клубa ПДП
Ацо Станишић, члан – приједлог Клубa ДЕМОС
Мирела Кајкут Зељковић, члан – приједлог Клубa Уједињена Српска
Рамиз Салкић, члан – приједлог Клубa Покрет за државу
Бобана Ћибић, члан – приједлог Клубa НПС
Гордана Дукић, спољни члан – приједлог Клубa СНСД
Далибор Стевић, спољни члан – приједлог Клубa СП
За чланове Одбора за представке, приједлоге и друштвени надзор изабрани су:
Загорка Граховац, предсједник -приједлог Клубa За правду и ред
Ања Љубојевић, члан – приједлог Клубa СНСД
Милутин Тасовац, члан – приједлог Клубa СНСД
Младен Илић, члан – приједлог Клубa СНСД
Милан Радовић, члан - приједлог Клубa СДС
Милан Дакић, члан – приједлог Клубa ДЕМОС
Андреа Гајић, члан – приједлог Клубa Покрет за државу
За чланове Одбора за заштиту права избјеглица, расељених лица и повратника изабрани су:
Срђан Тодоровић, предсједник – приједлог Клубa СП
Ранка Перић Ромић, члан – приједлог Клубa СНСД
Александра Ступар Радић, члан – приједлог Клубa СНСД
Денис Пијетловић, члан – приједлог Клубa СНСД
Драгомир Васић, члан - приједлог Клубa СДС
Милан Савановић, члан – приједлог Клубa За правду и ред
Мирсад Дуратовић, члан – приједлог Клубa Покрет за државу
За чланове Одбора једнаких могућности изабрани су:
Наташа Радуловић, предсједник – приједлог Клубa СНСД
Нина Букејловић, члан – приједлог Клубa СНСД
Милица Ијачић, члан – приједлог Клубa СНСД
Маја Драгојевић Стојић, члан - приједлог Клубa СДС
Тања Вукомановић, члан – приједлог Клубa ПДП
Андреа Гајић, члан – приједлог Клубa Покрет за државу
Николина Шљивић, члан – приједлог Посланичка група ДНС
За чланове Одбора за пољопривреду, шумарство и водопривреду изабрани су:
Борис Пашалић, предсједник – приједлог Клубa СНСД
Страхиња Башовић, члан – приједлог Клубa СНСД
Милан Касаповић, члан - приједлог Клубa СДС
Радислав Дончић, члан – приједлог Клубa ПДП
Мирела Кајкут Зељковић, члан – приједлог Клубa Уједињена Српска
Велибор Станић, члан – приједлог Клубa СП
Драган Брдар, члан – приједлог Клубa НПС
Весна Јунгић, спољни члан – приједлог Клубa СНСД
Дино Хотић, спољни члан – приједлог Клубa Покрет за државу
За чланове Одбора за борачко-инвалидску заштиту изабрани су:
Жељко Дубравац, предсједник – приједлог Посланичка група ДНС
Радојица Видовић, члан – приједлог Клубa СНСД
Данијел Јошић, члан – приједлог Клубa СНСД
Перо Ђурић, члан - приједлог Клубa СДС
Радислав Дончић, члан – приједлог Клубa ПДП
Петко Ранкић, члан – приједлог Клубa СП
Милан Дакић, члан -приједлог Клубa ДЕМОС
*Два члана на приједлог удружења од јавног интереса из области борачко-инвалидске заштите биће накнадно предложена.
За чланове Одбора за здравство, рад и социјалну политику изабрани су:
Александар Суботић, предсједник – приједлог Клубa СНСД
Владо Ђајић, члан – приједлог Клубa СНСД
Ненад Лаловић, члан – приједлог Клубa СНСД
Огњен Бодирога, члан приједлог Клубa СДС
Маја Драгојевић Стојић, члан - приједлог Клубa СДС
Мирна Савић Бањац, члан – приједлог Клубa ПДП
Костадин Васић, члан – приједлог Клубa Уједињена Српска
Драган Брдар, члан – приједлог Клубa НПС
Зоран Алексић, спољни члан – приједлог Клубa СНСД
Слободан Станић, спољни члан - приједлог Клубa СДС
*Један члан из реда народних посланика, биће накнадно предложен.
За чланове Одбора за питања дјеце, младих и спорта изабрани су:
Данијел Јошић, предсједник – приједлог Клубa СНСД
Милица Ијачић, члан – приједлог Клубa СНСД
Огњен Бодирога, члан - приједлог Клубa СДС
Мирна Савић Бањац, члан – приједлог Клубa ПДП
Милан Милаковић, члан -приједлог Посланичка група СПС
Николина Шљивић, члан – приједлог Посланичка група ДНС
*Један члан из реда народних посланика и два спољна члана на приједлог Омладинског савјета Републике Српске биће нанкнадно предложени.
За чланове Одбора за локалну самоуправу изабрани су:
Бобана Ћибић, предсједник – приједлог Клубa НПС
Младен Илић, члан – приједлог Клубa СНСД
Дамјан Шкипина, члан – приједлог Клубa СНСД
Александар Крсмановић, члан – приједлог Клубa СНСД
Желимир Нешковић, члан - приједлог Клубa СДС
Дарко Берјан, члан - приједлог Клубa СДС
Небојша Дринић, члан – приједлог Клубa ПДП
Сузана Гашић, члан – приједлог Клубa ДЕМОС
*Спољни члан на приједлог Савеза општина и градова, биће накнадно предложен.
За чланове Одбора за трговину и туризам изабрани су:
Саша Грбић, предсједник – приједлог Клубa Покрет за државу
Биљана Петковић, члан – приједлог Клубa СНСД
Александар Крсмановић, члан – приједлог Клубa СНСД
Страхиња Башевић, члан – приједлог Клубa СНСД
Огњен Бодирога, члан - приједлог Клубa СДС
Сузана Гашић, члан – приједлог Клубa ДЕМОС
Загорка Граховац, члан – приједлог Клубa За правду и ред
Хелена Керкез, спољни члан - приједлог Посланичка група СПС
Биљана Рађеновић, спољни члан -приједлог Клубa ПДП
За чланове Заједничке комисије Народне скупштине Републике Српске и Вијећа народа Републике Српске за усаглашавање закона, прописа и осталих аката изабрани су:
Ненад Стевандић – приједлог Клубa Уједињена Српска
Ања Љубојевић – приједлог Клубa СНСД
Наташа Радуловић - приједлог Клубa СНСД
Денис Шулић - приједлог Клубa СНСД
Александар Трнинић – приједлог Клубa СДС
За чланове Одбора за координацију са институцијама и организацијама у вези са изградњом Меморијалног центра „Градина“ и праћењем усвајања Декларације о геноциду Независне државе Хрватске над Србима, Јеврејима и Ромима током Другог свјетског рата, у парламентима других држава (Одбор за Доњу Градину) изабрани су:
Игор Жунић, предсједник – приједлог Клубa СНСД
Дражен Врховац, члан – приједлог Клубa СНСД
Денис Шулић, члан – приједлог Клубa СНСД
Милан Петровић, члан – приједлог Клубa СДС
Споменка Стевановић, члан – приједлог Клубa ДЕМОС
Радислав Дончић - приједлог Клубa ПДП
Бобана Ћибић - приједлог Клубa НПС
Жељко Дубравац - приједлог Посланичка група ДНС
* Три спољна члана биће накнадно предложена. Спољне чланове предлаже Предсједник Републике Српске, предсједник Владе Републике Српске и Јавна установа Спомен подручја Доња Градина.
За чланове Радног тијела Народне скупштине Републике Српске које врши надзор над прикупљањем и расподјелом средстава Фонда солидарности за дијагностику и лијечење обољења, стања и повреда дјеце у иностранству изабрани су:
Маја Драгојевић Стојић, предсједник – приједлог Клубa СДС
Александра Ступар Радић, члан – приједлог Клубa СНСД
Милан Трнинић, члан – приједлог Клубa Уједињена Српска
Милан Милаковић, члан Посланичка група СПС
Диана Чекић, члан Клубa ПДП
*Спољни чланови које чине два представника Главне служба за ревизију јавног сектора Републике Српске, биће накнадно предложени.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.