Борац на Фарска Острва иде са два гола предности

МОДРИЧА - Фудбалери Борца савладали су са 2:0 у Модричи Б36 Торшавн са Фарских Острва у првој утакмици првог кола квалификација за Лигу Конференције.

Бањалучани су повели у 37. минуту када је Бењамин Татар сјајно реаговао и послије гужве у шеснаестерцу Фарана главом лобовао голмана Матијаса Ламхаугеа. Коначан резултат постављен је у 84. минуту када је послије центаршута  Александра Субића Недељко Пишчевић главом погодио право мјесто.

Борац је био много бољи ривал са Фарских Острва. Да су имали мало више среће, могли су Бањалучани славити и убједљивију побједу.  Најближи поготку били су у 21. минуту када је сјајан шут Пишчевића завршио "на пречки", док је Јово Лукић одбијену лопту послао право у голмана Ламхаугеа. Бањалучани су имали велику подршку са трибина стадиона "Др Милан Јелић" на којем је било више од 2.000 гледалаца.

Реванш утакмица игра се 14. јула у Торшавну.