Спасиоци настављају акцију спашавања радника

Танјуг
Foto: Танјуг/АП

УТАРАКХАНД - Спасиоци у Индији разматрају нове опције како би спасили 41 радника који су остали заробљени у тунелу послије урушавања, које се десило прошлог петка, преноси BBC.

На разматрање нових планова спасилачке екипе приморане су послије неусјелог покушаја спашавања прошлог петка, када је акција прекинута пошто се чуо звук пуцања приликом гурања металних цијеви кроз урушене зидове тунела.

Према новим плановима, званичници су саопштили, да је у плану бушење два паралелна тунела како би се радницима обезбиједио "пут за бјекство".

Спасиоци су до сада бушили из унутрашњости тунела, док се сада улажу напори да се буши и са друге стране тунела како би дошли до заробљених радника.

Федерални министар за аутопутеве и путеве Нитин Гадкари, посјетио је место несреће у недјељу, и саопштио да би спасилачке операције могле да потрају "два до три дана".

Објашњавајући да је рад на хималајском терену био компликован, он је рекао да се тренутно  пуштају у рад двије машине за бушење.

Прва машина је наишла на проблеме када је дошла у контакт са стенама, рекао је он, додајуćи да су стручњаци тај проблем ријешили.

У суботу је дошло и до сукоба између оних који су надгледали акције  спасавања и породица заробљених радника, иако их је раније прошле недјеље после протеста који су организовали тражећи од званичника да убрзају бушење, премијер Нарендра Моди, увјерио да "савезни и државни спасиоци раде беспрекорно" на спасавању радника.

Тунел у Утаракханду, у сјеверном дијелу Утаркаши округа, који је у изградњи, урушио се након клизишта 12. новембра. Контакт са заробљеним радницима успостављен је убрзо након обрушавања, и отада им се допремају залихе кисеоника, воде и хране.

Тунел Силкиара у Утаркашију дио је  пројекта аутопута савезне владе за побољшање веза између познатих ходочасничких мјеста у Утаракханду.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана