Париз: Марин ле Пен осуђује мржњу младих насилника према Француској

Танјуг
Foto: Танјуг/АП

ПАРИЗ - До сада је била веома дискретна, али након пет ноћи урбаног насиља послије смрти 17-годишњег Нахела, убијеног током полицијске провјере у Нантеру, предсједница посланичке групе странке Национално окупљање у парламенту Марин ле Пен коначно је прекинула медијску тишину.

Одмах послије трагедије, она је само осудила у ходнику скупштине "неодговоран" однос шефа државе, пренио је француски лист "Фигаро".

"Нереди које смо доживјели су много више узнемирујуће природе од оних из 2005. године", изјавила је она данас за телевизију Франс 2.

У питању су млади људи који сада "наоружани" нападају, посебно "мале провинцијске градове који раније нису били мета таквог понашања.

Ле Пен је казала да ове насилнике, лишене сваке политичке воље, руководи само "мржња према Француској".

"Трпели смо потпуно анархично усељавање 40 година, што је довело до феномена издвојености у француском друштву. Наставите да одбијате да видите стварност!", истакла је она.

Коментаришући изјаву француског министра унутрашњих послова Жералда Дарманена, који је рекао пред Сенатом да постоје људи који би очигледно могли да имају имигрантско поријекло, али да је на протестима било много Кевина и Матеа и да је међу 4.000 ухапшених, било мање од 10 одсто странаца, Ле Пен је изјавила да је то лажна реалност.

 "Он врло добро зна да се огромна већина људи укључених (у нереде) осећа странцима или су страног порекла", истакла Ле Пен.

Према њеним ријечима, ови нереди су још једна илустрација "проблема асимилације у нашој земљи".

Прије неколико дана суђено је стотинама младих насилника, али је изостао кривични одговор јер, како се навела Ле Пен, "изречене казне не примјењују“ .

          "Испод 18 (година) можеш да радиш шта хоћеш, никад ти се ништа не деси. Због тога је председник Националног окупљања Жордан Бардела упутио писмо полицији и жандармима да се стане на крај мањинским изговорима.

          "Морамо стати на крај потпуној некажњивости малолетника. То је хормон раста за делинквенцију", додао је он.

          Ле Пен је, такође, подсетила родитеље прекршилаца на "њихове обавезе".

          "Ако њихова деца почине тако тешке злочине, морају знати да више неће бити националне солидарности", инсистирала је она.

          Са тиме се слажу и посланици странке Републиканаца, чији је лидер Ерик Сиоти у среду је поднео предлог закона о укидању породичних додатака родитељима преступника.

-

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана