Нови доказ против Брајана Волша

ГС
Нови доказ против Брајана Волша

Брајан Волш, осумњичен за убиство супруге Ане Волш, којој се сваки траг изгубио 1. јануара, могао би ускоро да се суочи са новим доказима.

Један од њих могао би бити резултат вjештачења трагова изузетих са папуча које су пронађене у кући породице Волш у Кохасету гдjе је, прама наводима тужиоца, Брајан пресудио Ани, а потом њено тијело раскомадао.

Истрага убиства Ане Волш и даље је у току, а полиција у Кохасету наставила је да прикупља доказе и након подизања оптужнице против Брајана Волша.

Иако њено тијело није пронађено Волшу се на терет ставља убиство имајући у виду да су ипак пронађени бројни докази који указују на то да је Ана убијена. У прилог тези да иза њене смрти стоји управо Волш, поред трагова које је полиција пронашла, иде и чињеница да је Волш првих дана након пријаве њеног нестанка, лагао полицију о свом кретању.

Волш је раније негирао кривично дјело које му се ставља на терет и враћен је у притвор који му је свакако раније одређен због првостепене пресуде због преваре када је продавао лажна уметничка дела.

Крваве папуче из куће у Кохасету

На ранијем саслушању, поред осталог, саопштено је да је држава Масачусетс тражила додатно вјештачење појединих предмета који су пронађени и ДНК анализу.

Међу стварима које ће бити послате на анализу, како је тада речено, јесу и папуче из куће у Кохасету на којима је нађена крв. Сумња се да се на њима налази ДНК Брајана Волша и Ане Волш.

Такође, сумња се да је Брајан, након што је пресудио мајци њихово троје дјеце, средствима за чишћење покушао да уклони све биолошке трагове из куће, али да је пропустио да очисти папуче. Полицајци су испричали да се приликом уласка у кућу у Кохасету јасно могло осјетити да су у просторијама коришћена средства за чишћење.

Брајан Волш је пред судом требало да се појави 1. марта, међутим, Волш ће се пред судом појавити 4. априла. Тада би се могло расправљати управо о папучама, али и другим доказима. Очекује се такође да ће учесници у поступку дискутовати и о томе у ком смјеру треба да се настави истрага, шта је до сада учињено и ко су свједоци који би могли дати информације значајне за расвјетљавање злочина.

Чизме и језива претрага

Како је наведено у опружници, Брајан Волш је испричао да је Ана нестала 1. јануара, рано ујутру, након што му је послије прославе Нове године, око шест сати, рекла да мора хитно да отпутује у Вашингтон због посла.

Истрагом је утврђено да је истог дана, у 4.45 користио Гугл претрагу на ајпеду свог сина. Претраживао је колико је потребно да тијело почне да се осјећа, затим у 4.48 како да спријечи тело да се распадне, а у 5.20 како да се ријеши тијела...

У 6.25 претраживао је колико је потребно да неко примијети да је неко нестао, у 6.34 могу ли да се баце дијелови тијела, 9.29 колико ДНК дуго остаје, 9.34 идентификација посмртних остатака, 11.34 најбољи начини да се ријешите тијела, 11.44 чишћење дрвених подова, 11.56 како се детектује крв, 13.08 шта се дешава када ставите дијелове тијела у амонијак, 13.21 да ли је боље да баците одјећу или да је се рјешите.

Такође, оптужени је испричао полицији да је Ана у тренутку нестанка имала црну хаљину и “хантер” чизме. Полиција је открила на више локација у граду кесе са смећем које је Брајан бацао.

На њима су пронађени биолошки трагови, али и трагови соде бикарбоне. Уз то нађен је и дио огрлице коју је Ана носила на бројним фотографијама, али и вакциони картон Волшове.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана