Одложено суђење надрилекарки Олгици Маркановић и њеној помоћници

Танјуг
Foto: Агенције

БЕОГРАД - У Првом основном суду у Београду данас је за 19. мај одложено суђења Олгици Маркановић, оптуженој за неовлашћено предузимање естетских захвата на пацијентима, и њеној помоћници Јасмини Тасић.

Данашње суђење је одложено због изостанка Маркановић која је болесна, о чему су суд обавјестили њени браниоци. Тужилаштво је одбрани уручило проширен оптужни предлог , којим се терете да су починиле тешко кривично дело против здравља људи у саизвршилаштву на штету још шест пацијената, па се сада терете за укупно 18 оштећених пацијената.

У саопштењу тужилаштва се прецизира да се проширеним оптужним предлогом Маркановић и Тасић терете да су од јануара 2020. године до 6. фебруара прошле године салону „Таyас“ изводиле хируршке процедуре и то инванзивном примјеном средства „О2 Ho Needle mesotherapy - Beaty - Skin eneergy Activation Instrument “, уз коришћење ињекција локалне анестезије ''''лидокаин-хлорид“ које је давала окривљена О.М, а због чега је 18 пацијената имало тешке телесне повреде.

Тужилаштво је предложило суду да након одржаног главног претреса Маркановић осуди на пет година затвора, а њену помоћницу Тасић на годину и по. Пре проширења оптужења тужилаштво је тражило за Маркановић три године затвора, а за Тасић годину дана.

Оне се такође терете да су од 1. маја 2020. године до 1. марта прошле године у нерегистрованом "медицинско-естетском центру Таyас" у Београду у улици Дриничкој бр. 8а неовлашћеном и неправилном употребном средства "плазма пен" проузроковале трајна оштећења на третираним деловима лица оштећених у виду дубоких опекотина другог и трећег степена.

Истовремено су користиле ињекције локалне анестезије које нису одобрене ("лидокаин - хлорида"), које су биле ризичне по живот оштећених у случају алергијске реакције, а због непостојања антишок терапије и едукације окривљених, као и саме примене уређаја "плазма-пен" због коришћења струје. Маркановић је након хапшења на саслушању у тужилаштву негирала да се бавила надрилекарством, односно медицинским захватима за које нема лиценцу.

У својој одбрани пред тужиоцем она је тврдила да су услуге које је пружала пацијентима биле козметичке природе и да се није представљала као стручњак из области медицине.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана