Јутка опет приведен

Танјуг
Јутка опет приведен

БРУС- Бивши предсједник општине Брус Милутин Јеличић Јутка и још шест особа приведено је јутрос по налогу Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног Тужилаштва у Краљеву, пеносе медији.

"Блиц" наводи да је Јелицицћ приведен због махинација око државног земљишта на Копаонику, на територији општине Брус. Медији пишу да су поред Јеличића ухапшени и А. М. помоћник предсједника општине Брус за економски развој инвестиције, Р. Г. комунални инспектор, М. И. административни радник у општини Брус, А. С. замјеник предсједника општине Брус и члан општинског вијећа и С. М. из Смедерева.

Јеличић се, према писању медија, сумњичи да је у својству предсједника Општинског већа, без одлуке чланова већине, донио закључак којим се дозвољава постављање седам привремених објеката, иако таква одлука није у надлежности вијећа, па је на тај начин прибавио корист будућим инвеститорима да пред надлежним органима представе да су имовинско правни односи са општином Брус регулисани, на основу чега је инвеститорима омогућено прикључење на комуналну инфраструктуру.

Осумњичени А. М. му је у томе помогао тако што је планове објекта ових седам инвеститора унео у План постављења објеката на територији општине Брус и у име неких формалних инвеститора подносио захтеве за добијање сагласности, а затим од истих захтевао да добијене сагласности за изградњу објеката пренесу на стварне инвеститоре.

Такође, осумњицени А. М. је утицао на комуналне инспекторе Р. Г. и И. С. да не врше контролу градње монтажних објеката, иако су били у обавези да то уцине, на који нацин су ови инспектори прибавили корист инвеститорима да заврше запоцете објекте и исте користе, јер нису донели рјешење о уклањању објекта.

Осумњичена Д. К. је, у својству секретара општине Брус, саставила и својим потписом оверила неистините податке, а на сједници Општинског вијећа је разматран захтев С М. за проширење објекта и да је на сједници прихваћен њен захтјев.

М. И. је, како се сумња, у својству административног радника, на захтев С. М. за легализацију објекта на Панчићевом врху, који је поднет у току 2018. године, ставила пријемни печат са датумом 15.01.2014. године и увела у пријемну књигу из 2014. године, и на тај начин је омогућила истој да одложи извршење рјешења о рушењу које је донио грађевински инспектор и да започне поступак легализације, иако за то не испуњава услове.

Након тога је осумњицени А. С. такав антидатиран захтев за легализацију доставио Министарству како би С. М. омогуцио легализацију објекта.

Јелицић се терети и да је искоришћавањем и прекорачењем свог службеног положаја прибавио корист ФК Копаоник 1931, тако што му је из буџета општине додијелио и пренио новцана средства у износу од 2.500.000 динара, иако овај клуб није испуњавао услове за додјелу средстава, преносе медији.

Јеличић је прошле седмице изаштао из затвора гдје је одслужио казну од три мјесеца због полног узнемиравања своје сараднице Марије Лукић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана