Факултет који траје пет година "завршила" за четири: Овако је разоткривена лажна зубарка

ГС
Факултет који траје пет година "завршила" за четири: Овако је разоткривена лажна зубарка

Против Снежане С. (48) која је ухапшена због сумње да се бавила надрилекарством и радила естетске и стоматолошке захвате у свом салону љепоте "БВ Дентал Естетик" поднијета је кривична пријава због фалсификовања дипломе и бављења надрилекарством, а она је имала око 40 оштећених жртава.

У ординацији која се налази у центру Београда, више од двије године, жена са лажном дипломом лечила је, поправљала и вадила зубе, али не само то. Бавила се и антиаге медицином - уз специјалне попусте и изузетно ниске цијене – далеко ниже од оних у другим ординацијама. Све то представљајући се као љекар.

Др Милојко Јовановић, директор Стоматолошке коморе Србије испричао је да су пријаву добили из УКП-а 16.11.2023. године.

- На основу неке пријаве, ја сам наложио декану Медицинског факултета у Косовској Митровици да се истражи, јер они припадају Универзитету у Приштини. И апсолутно та колегиница такозвана није уопште била на том факултету, нити је имала ту диплому. Оно што је занимљиво у цијелој тој причи, она је на тој дипломи написала да је завршила за четири и по године, факултет траје пет година минимум - наводи Јовановић.

Истиче и да они као комора немају ингеренције да проверавају дипломе.

- Ми акредитујемо те програме и тај колега који заврши антиејџинг добија само један сертификат, ништа више од тога. Значи он и даље не сме да ради то, да се бави антиејџингом, него мора да положи одређен број курсева, да има сертификате до одређеног броја бодова. Ја сам разговарао са министарком здравља око овог проблема и ми као комора немамо ингеренције да морамо да проверавамо дипломе, то би требало увести у закон о коморама - наводи др Милојко Јовановић.
Ово је тек последњи у низу случајева надрилекарства и надриапотекарста у Србијиа, из године у годину су све чешћи, а сем високих цена - непровереним услугама, пацијенти често угрожавају своје здравље, па и живот.

- Свака ординације треба да има на улазу треба да има таблу да је регистрована, да је пријављена, ко је носилац посла тако да су то места на која треба ићи. Ја бих ту мало више апеловао на људе да мало мање консултују те друштвене мреже Инстаграм и то, него мало више преко препоруке - наводи др Божидар Тодоровић, специјалиста оралне хирургије.
Како каже доктор, стоматолог има право да изводи антиејџинг процедуре али је неопходно да претходно обави додатне едукације како би се обучио за одређену врсту процедуре, јер не могу сви све да раде, а посебно не са било каквим препаратима.

- То је један јако уносан бизнис, доста жена данас па и мушкараца прибегава томе. Опет кажем стоматолози имају знање анатомије које нам то олакшава, да то лако и лепо радимо, али са друге стране, опет, нема свако око за то - наводи Тодоровић.

Недовољна информисаност, сеназионалистичке рекламе на друштвеним мрежама па у из све то и ниска цена разлог су зашто се многи одлучују за одлазак на непроверена места. Ипак, није мала ствар коме поверавате своје здравље, јер последице само назиглед неопрезне одлуке могу бити фаталне.
Слике на којима позира у луксузним хотелима, апартманима, али и са путовања имају и по више стотина лајкова.

На истом профилу може се видети и да је Снежана раније имала још један салон, а како се сазнаје, у питању је један Салон лепоте на Новом Београду.

Осумњичена је, уживала и у друштву познатих, а више о томе прочитајте у одвојеној вести.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана