Чопор паса убио стадо оваца

ГС
Чопор паса убио стадо оваца

ЋУПРИЈА - Трогодишњу дјевојчицу и њену седмогодишњу сестру прошле године је у селу Исаково код Ћуприје напао чопор паса. Како је тада њен отац, Душан Јонић испричао, са псима су имали проблема мјесецима, а мјештани су само чекали да неког нападну.

Држи их комшиница, и то не једног, не два, већ 50 паса, а како Душан тврди несарадљива је. И данас, након што су његове кћерке трајно истраумиране, проблем са псима није ријешен, а овога пута убили су цијело стадо оваца.

"Покушавао сам да се жалим свим институцијама, зоохигијени, полицији... Та жена има 50 паса у дворишту које није ограђено. Они излазе напоље, долазе у моју кућу. Прије двије недјеље убили су ми јарца и козу", почиње Душан причу.

Прије два дана, у дворишту Душанове рођаке дошло је до масакра. Пси су убили цијело стадо оваца и оставили осакаћене животиње свуда по дворишту.

"Звала ме је плачући и викала: 'Убили су ми све овце!'. Ја сам дошао код ње, кад оно масакр. Неке су биле живе са искиданим ногама, неке мртве. Пси су ушли у ограђен простор за овце и поубијали их. Чим сам стигао звали смо полицију, зоохигијену, ветеринаре... Ниједну нису могли да спасу", наводи Душан.

Како додаје, када је долазио код рођаке псе је затекао на путу који води кроз шуму, од његове, до њене куће.

"Дешава се да по 20 њих изађе на улицу, дјеца су ми престрављена, кад их сретнемо крену да вриште и бјеже. Годину дана зовем полицију и нико ништа. Шинтери нису реаговали. Чак је и предсједник општине долазио да прича са власницом паса, али ништа. Ја сам неколико пута покушавао, али је потпуно несарадљива. Чак и када су ми напали дијете нико није реаговао", појашњава он.

Подсјетимо, Душанова кћерка нападнута је прошлог августа, док се шетала са старијом сестром и баком сеоским путем.

"Наша кућа је на крају пута, то је дио села који се зове Ћимаре. Одједном су се пред њима нашла четири пса која су изашла из комшинициног дворишта. Почели су да лају и кренули су на дјецу, која су у страху кренула да бјеже, па је моја ташта зграбила неки штап и замахивала ка њима да их растјера. Моја трогодишња кћеркица је пала приликом бјежања и повриједила главу. Срећом, у том тренутку супруга и ја смо наилазили колима, а када сам видио шта се дешава почео сам да трубим да бих отјерао псе, па су побјегли. Иначе, ко зна шта је могло да се деси", прича Душан.

Да проблем није од јуче свједоче снимци и слике који су настали у данима прије инцидента, а гдје се виде пси који иду у чопору улицом.

"Увијек их има око четири, пет у групи. Нападају пролазнике, лају. Мени су наскакали на аутомобил и изгребали га, али то је најмањи проблем. Покушао сам да разговарам са комшиницом, да некако то ријеши. Послао сам јој поруку, није ми одговорила. Ишао сам и до куће, али на капији је било паса и искрено се нисам усудио да уђем. Када сам, пролазећи аутом видио да је на улици, трубио сам да се заустави да разговарамо, није то учинила", испричао је након инцидента.

Према његовим ријечима, чуо је од комшија да та жена хоће да отвори азил, али јој фали услова, папирологије. Ипак, како каже, то није изговор да се угрожавају ни људи, али ни те животиње.

"Разумијем ја све, немам ништа против паса, сматрам да не треба да буду препуштени улици, али ипак не може ни овако да се ради. Ми смо повратници из иностранства, дошли смо из Швајцарске гдје смо живјели и радили како би нам дјеца овдје похађала школу. Не желимо да страхујемо када треба да их пустимо на улицу да се играју или у школу", искрен је Душан.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана