Мандић: Велика потражња за српским заставама у Црној Гори

Танјуг
Foto: Срна

БЕОГРАД - Српски народ кроз празнике попут овог који се обиљежава данас - Дан српског јединства, слободе и националне заставе, покушава да гради будућност која доликује највећем народу који живи на Балканском полуострву, изјавио је данас један од лидера црногорског Демократског фронта Андрија Мандић.

"Важно је да људи у својим главама уклоне границе које су вјештачки постављене између нас. Да сваки Србин зна да у другом Србину треба да има свог брата, свог најближег. Једино слиједећи ту логику можемо да идемо напријед и нећемо се изгубити у овим смутним временима када многи народи нестају, а неки су се и загубили", рекао је за Тањуг Мандић, који у Београду борави поводом обиљежавања данашњег празника.

Према његовим ријечима, Срби у Црној Гори су снажно подржали данашњи празник који је једна од карика у обнављању српског заједништва.

"Јутрос се у српским кућама вијоре заставе, људи прослављају овај дан. Као што ће се прослављати у Србији, РС, у Америци, гдје живе људи у западној Европи, у Русији, у Аустралији, на сваком пољу треба да покажемо наше национално српско заједништво", рекао је Мандић.

Додао је да је велика потражња за српским заставама у Црној Гори, због чега нису сви наши сународници имали довољан број застава.

"Вјерујем да ће следеће године сваки српски дом имати своју тробојку и да ћемо овај празник учинити много величанственијим", додао је Мандић.

Додао је да је то и порука за све који су учествовали у литијама.

"Ово је порука за све оне обесправљене грађане Црне Горе, да само великим заједништвом, као што је било некада наше заједништво у Црној Гори, можемо да дамо праве одговоре“, рекао је Мандић.

Он је додао да се српски противници годинама, деценијама, па чак и у посљедња два вијека труде да раздвоје српски народ.

"Све што нас је спајало они су нападали и кроз његовање посебности у самом српском народу покушавали да га разбију. Није остала ниједна адреса која је била поштеђена, ни заједничка држава у којој је живио српски народ послије 1918. године. Напади на СПЦ, као нашу најважнију установу су били страшни“, рекао је он.

Мандић је додао и да је потребно одржати, како каже, први слободан попис у Црној Гори од 1941. године, који ће показати колико Срба живи у тој земљи, колико вјерника припада СПЦ, у каквом стању је држава и на основу тога уредити бирачки списак који је, тврди, био подложан манипулацијама.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана