Касне плате у установама

GS
Касне плате у установама

Неплаћени рачуни који датирају још од септембра прошле године, кашњење плата у установама на локалном нивоу, искључени телефони због дугова све то се ових дана дешава у Бијељини. Упитна је и исхрана малишана кажу у Дјечијем вртићу „Чика Јова Змај“.

"Наши добављачи шаљу опомене за робу јер рачуни од раније нису плаћени и ја се искрено надам да ће се у што скоријем периоду наћи рјешење и да се дуговања према добављачима плате. Вртић је важан за све у Бијељини и велики број грађана директно и индиректно је везан за ову установу и надам се да нећемо доћи у ситуацију да се угрози пословање ове установе“, каже Славиша Вујановић, директор ЈУ Дјечији вртић "Чика Јова Змај". 

Градоначелник неплаћање обавеза приказује као посљедицу неусвајања ребаланса буџета. Обратио се и овим установама  тражећи да они преузму одговорност. 

"Предлажемо да директори установа потпишу сличне наредбе као што је то учинио градоначелник и на тај начин исплате дуговања која имају, јер је у најмању руку некоректно пребацивање одговорности која се покушава приписати градској управи", стоји у допису градоначелника Бијељине.

Из Скупштине града оштро одбацују да је неусвајање ребаланса кривац за овакво стање. Наведени градоначелников допис директорима јавних установа повлачи и одговорност и у супротности је са законом, кажу.

"Када потрошите 3 милиона мимо планираног буџета, нормално је да имате негдје посљедицу. Ребаланс нема апсолутно никакве везе са тим јер су јавне установе имале усвојен буџет на почетку године и имале буџетски оквир и трошиле средства у том буџетском оквиру. Међутим у току године мимо тога што је дошло до трошења мимо тог оквира, дошло је и до незаконитих реалокација од стране Градске управе", каже Александар Ђурђевић, предсједник Скупштине града.

Пар установа је тек јуче добило плату али не и уплаћене доприносе, док се други питају када ће и да ли ће и они доћи на ред, преноси Атв.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана