Addiko Bank Бањалука пружа нове могућности студентима- практично знање за студенте ПМФ-а

ГС
Addiko Bank Бањалука пружа нове могућности студентима- практично знање за студенте ПМФ-а

БАЊАЛУКА - Предсједник Управе Addiko Bank Бањалука Срђан Кондић и декан Природно-математичког факултета (ПМФ) у Бањалуци Горан Трбић потписали су Меморандум о сарадњи којим се омогућава студентима треће и четврте године Природно-математичког факултета да прошире и усавршавају стечена теоретска знања практичном наставом у Addiko Bank Бањалука.

На основу овог Меморандума, представници Addiko Bank ће током предстојеће академске године студентима одржати и неколико предавања о могућностима које имају млади математичари са дипломом.

- Данас се више него икад цијени аналитичност, критичко размишљање, алгоритамски рад и доношење одлука на основу великих количина података. Потреба за математичарима биће још већа, стога је успостављање партнерског односа са Природно-математичким факултетом за нас у Addiko Bank природно и од великог значаја. Наша жеља је да откријемо младим математичарима шта се све изазовно крије иза врата на којима пише „банка“ и да их подстакнемо на размишљање да потенцијално покушају пронаћи себе у том свијету - истакао је предсједник Управе Addiko Bank Бањалука Срђан Кондић.

Декан Природно- математичког факултета у Бањалуци Горан Трбић казао је да ће током праксе студенти ПМФ-а имати прилику да осјете како је то бити математичар у финансијском сектору, да науче како се у банци користе бројеви, колико је разумијевање истих драгоцјено, те колико представља подлогу за доношење одлука заснованих на познавању клијената.

-Откривање нових хоризоната и могућности за даље професионално усавршавање и примјена стечених знања је од посебне вриједности за ПМФ и студенте - казао је Трбић.

Нагласио је да математичари и информатичари играју кључну улогу у великим корпорацијама, јер помажу у доношењу финансијских одлука, управљању ризицима и оптимизацији пословних процеса.

-У банкама се баве и анализом великих количина података у циљу разумијевања образаца понашања клијената, идентификовања потенцијалних ризика, а самим тим и побољшања квалитета услуга. Савремене математичке и рачунарске методе, које укључују методе машинског учења и примјену вјештачке интелигенције у обради велике количине података су кључни у процесу анализе пословних процеса и развоја модела за предвиђање будућих трендова. Успостављањем сарадње са Аддико банком увјерени смо да нашим студентима отварамо могућност усавршавања и запошљавања у банкарском сектору, што јасно говори о визији Природно-математичког факултета Универзитета у Бањалуци да на што бољи начин одговори на потребе тржишта рада и омогући запошљавање наших студената у овом сектору - закључио је Трбић.

Дигитализација није могућа без бројева, те је успостављање сарадње између ПМФ-а и Addiko дигиталне и специјалистичке банке у Републици Српској показатељ истинске посвећености сталном унапређењу, како банке, тако и заједнице у којој банка послује, кроз креирање могућности ангажмана младних талената.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана