Најмлађи каратисти "Гласинца" донијели девет медаља из Билеће

Срна

СОКОЛАЦ- На Регионалном карате првенство у Билећи најмлађи чланови соколачког клуба "Гласинац" освојили су укупно девет медаља и обећели добар резултат на предстојећем првенству Републике Српске које ће се одржати у марту у Бијељини.

Тренер овог клуба Миодраг Боровчанин рекао је Срни да су златне медаље освојили Ања Копривица, кате појединачно до 12 година, Павле Петрушић, борбе појединачно до 50 килограма, Стефан Јањуш, борбе појединачно до 45 килограма и Сара Пилиндавић, борбе појединачно плус 54 килограма.

Бронзане медаље припале су Милици Мировић, кате појединачно 13 година, Кристијану Грујићу, борбе појединачно плус 52 килограма, Дамјану Плакаловићу борбе појединачно плус 55 килограма, Василу Војиновићу, борбе појединачно до 50 килограма.

Дјечаци "Гласинца" у категорији 10 до 11 година донијели су клубу девету медаљу освојивши у борбама екипно треће мјесто, на Регионалном карате првенству за дјецу до 13 година.

На овом такмичењу, које је "улазница" за Првенство Републике Српске 13. марта у Бијељини, јуче је учестовало 12 клубова са подручја Херцеговине и Сарајевско-романијске регије.