Самсунг планира да овако дође до „слиједеће велике ствари

Businessinsider
Самсунг планира да овако дође до „слиједеће велике ствари

Самсунг се спрема да отвори нов центар за истраживање и развој у Силицијумској долини вриједан 300 милиона долара до љета 2015. године притом "као луд" запошљавајући нов таленат како би то остварио.

„Самсунг је стратешки утврдио да се највећи таленат у САД налази у Силицијумској долини. Открили смо да је инвестирање у овој области донијело неочекивану и јединствену вредност нашем послу", изјавио је Боб Бренана, старији потпредсједник Memory System Applocation лабораторије.

Близина неким од најинтересантнијих стартапа и свим великим муштеријама учинио је Силицијумску долину идеалном локацијом за Самсунгов нови истраживачки центар.

Бренан истиче да ова непосредна близина може довести до више сарадњи и нових и бољих идеја.

„То нам омогућава да синтетишемо рjешења која су иновативнија и знатно пријемчивија него што бисмо то иначе могли да постигнемо", тврди он.

Иако он није напоменуо колико тачно људи ће бити запослено у новом центру, ипак је наговjестио да се компанија спрема да купује таленат у великом броју.

„Знам да у послу меморије запошљавам као луд – врхунске стручњаке и најталентованије људе, и то најбрже што могу", изјавио је Бренан.

Он је такође напоменуо да Самсунг све вријеме разговара са људима иза стартапа и да увијек постоји могућност куповине уколико компанија пронађе оно што јој одговара и уклапа се у њене планове.

„Један велики дио наше културе односи се на међусобни напредак. Заиста вјерујемо у заједнички рад са партнерима. Зато је Самсунг толико успјешан на великом броју тржишта", додао је.

Нови истраживачки центар је само дио компанијиног непрекидног рада на проналажењу „слиједеће велике ствари".

Услијед пораста конкуренције и тржишта смартфона које полако достиже своју зрелост, Самсунгу су очајнички потребне нове технологије које би „потпалиле" даљи раст.

Заправо, Самсунг је прошле године на истраживање потрошио више новца од било које друге технолошке фирме, али и даље заостаје иза компанија као што су Apple и Google.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана